Acil Para İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Acil Para İçin Kredi Notu Kaç Olmalı- Para geçmişten geleceğe alım gücünün temelini oluşturmaktadır. Benjamin Franklin; “Eğer paranın değerini bilmek istiyorsan, git bir kimseden borç para iste” der. Hakikatten durum da aynen böyle. Borcunuz olmadığında dünyanın en mutlu insanı oluveriyorsunuz. Para bu dünyadaki hem en büyük güç hemde artık neredeyse borçlu kimse kalmadığından başta saç bırakmayan en büyük düşman. Dünyadaki kaynaklar kıt ama biz insanoğlunun ihtiyaçları sınırsız.

ACİL PARA İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI GENEL BİLGİLER

Dolayısıyla araba, ev, tatil, eşya yenileme, dükkan açma, son model akıllı telefon vs. vs. bu istek ve ihtiyaçların ardı arkası kesilmiyor ama elimizdeki parada belli. Bundan dolayı da borç para almak için hemen bankalara yöneliyoruz. Lakin bankaların da para verme kriterleri değişti. Yalnızca düzenli gelirinizin olup olmadığına bakmıyor. Birde Kredi Notu puanınıza bakıyor. Kredi notunuz düşükse maalesef kredi alamıyorsunuz. Peki Acil Para İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? sorusunun cevabı ne olmalı. Bunu da yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BANKALARDAN RED CEVABI ALANLARIN KREDİ NOTU DÜŞER Mİ? TIKLA ÖĞREN

Findesk Kredi Notu Puan Aralığı: Sevgili okurlarımız, Acil Para İçin Kredi Notu Kaç Olmalı sorusunu cevaplayabilmemiz için öncelikle findeks kredi notu puan aralığına değinmemiz gerekiyor. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sizlerin bankalar ile olan ilişkilerine göre, yani genel itibariyle kredi ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyip ödemediğinize göre bir puan sizlere vermektedir. Bankaya sadık müşteri iseniz kredi notu puanınız da o dere yüksek oluyor. Ama borcunuzu zamanında ödemiyorsanız kredi puanınızda o oranda düşük oluyor. Kredi Notu Puan aralığını şu şekilde ifade edelim;

FİNDEKS KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI

0 – 799 arası (Çok Riskli), 800 – 1299 arası (Orta Riskli), 1300 – 1499 arası (Az Riskli),  1500 – 1699 arası (İyi)1700 – 1900 arası (Çok İyi) olarak belirlenmiştir.

Yukarıdaki puan aralığına göre tüm bankalar sizlere aynı cevabı verecektir. Örneğin puan aralığı 0 – 799 arası (Çok Riskli) olanlar genel itibariyle hukuki sürece takılanlar oluyor. Dolayısıyla büyük bir kısmı da kırmızı kalem yeyip kara listeye girenler oluyor. Böyle bir durumda 5 yıl kadar hiç bir bankadan kredi alınamıyor.

İYİ BİR KREDİ NOTU EN AZ KAÇ OLMALI?

Acil Para İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? sorusunun cevabına şimdi daha iyi anlayabilirsiniz. Sizlere de acil olarak nakit para lazım olabilir. Böyle bir durumda kredi puanınız kaç olmalı? onu da yukarıda vermiş olduğumuz tabloya göre değerlendirelim. Öncelikle Bankaya gidip elinizi kolunuzu sallayarak düşük faizli ve istediğiniz orandaki krediyi alabilmeniz için kredi puanınızın en az 1500 olması gerekiyor.

Findeks Kredi Notu 1500 ve 1900 aralığında olanlar diledikleri gibi rahatça krediye başvurularını gerçekleştirebilir ve aynı gün içerisinde de parasına kavuşabilir. Bu puan aralığında olanlar çok şanslı ve acil para ihtiyaçlarını da hemen karşılayabilirler. Puanı 1300 – 1499 arası (Az Riskli) olanlar ise düşük krediye başvurabiliyorlar. Banka gerekli gördüğünde kefil ve ekstra belge isteye bilmektedir. Bu puanın altında olanlar kara listeye düşmedilerse ancak belkide gayrimenkulünü ipotek yaptırarak kredi alabilir. Bundan dolayı siz siz olun bankalara borcunuzu zamanında ödemeye bakın.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Umarın faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Ayrıca aşağıda sizler için önerdiğimiz ve oldukça önemli olan konu başlıklarımızı da incelemenizi şiddetle öneririz. Beğendiğiniz konu başlığını tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece kredi notu ve puanı hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

KREDİ NOTU ÇOK RİSKLİ OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

KREDİ NOTU SORGULAMA, KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

 

BU YARARLI YAZININ HERKESÇE GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.