Türkiye Finans Ticari Kredi Kartları ve Özellikleri

Türkiye Finans ticari kartları- Kim ne derse desin esnaf ve kobiler bir ülkenin kalkınmasındaki en temel yapı taşıdır. Kobilerin işlerini rahatça yapabilmesi hem ülkenin hemde bizlerin menfaatine olan bir durum. Bir mahallenin zengin oluşu da esasen esnafının durumu ile orantılıdır. Bence her mahallede marketinden fırınına bir çok şekilde esnaflar teşvik edilmelidir. Çünkü en başta güvenilir birinden ürün ve hizmet satın alacak ve diğer yandan da çocuklarınızın boş zamanlarında da birer zanaat öğrene bilecek. Bunun dışında çok kazanan esnaf vergisinide ona göre ödeyecek ve buda bizlere yol, su, elektrik, hastane ve okul olarak geri dönecektir.

TÜRKİYE FİNANS TİCARİ KART ÖN BİLGİ

Bu kadar önemli olan, esnaf ve kobilerin desteklenebilmesi için gerek bankalar gerekse devletimiz bir sürü teşvik ve kampanya fırsatları sunmaktadır. Özellikle KOSGEB ile küçük ve orta ölçekli işletmeler ciddi manada desteklenmektedir. Bunun dışında bankalarda normal müşterilerinin haricinde esnaf ve kobilere de inanılmaz derecede imkan ve olanak tanımaktadırlar. Bu yazımızda da Bir katılım bankası olan Türkiye Finans Ticari Kartlarını tanıtmaya çalışacağız. Sizlerinde istifade edeceğinize ve yararlanacağınıza inanıyorum çünkü oldukça avantajları ve özellikleri olan kredi kartları.

TÜRKİYE FİNANS FAAL KART

Faal kart kobilere özel taksitli finansman desteği sağlıyor. Türkiye Finans Faal Kart, tanımlanan taksitli ticari finansman limitinin son geçerlilik tarihine kadar ihtiyaç duyduğunuz ticari mal ve hizmet alımını sağlayan özel bir banka kartıdır. Limitinizi 6 ay boyunca kullanabilirsiniz. Taksit ve ödeme tarihlerinizi başvuru esnasında belirleyebilirsiniz. Kullandığınız anaparanın bir kısmını ödediğiniz takdirde ödediğiniz kadar tekrardan harcama yapabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi her harcamanızı başta belirlediğiniz taksit sayısına göre vadelendirebilirsiniz. Faal Kartınızdan işlem bazında hizmet ücreti alınmaktadır. Ayrıca oldukça güzel bir özellik daha söyleyeyim. Alışverişlerinizi yaparken en başta anlaştığınız kar payı üzerinden günlük kar işletilmektedir. Yani piyasa çalkalandı, alt üst oldu dolayısıyla kar payı arttı diye bir şey söz konusu değil. Bunun dışından aylık harcamalarınız gerek e-mail gerekse sms ile bilgilendirilmektesiniz.

Faal Karta başvurunuzu öncelikle SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için mesaj bölümünüze FAAL (boşluk) T.C.Kimlik Numaranızı yazıp 2310′a göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Finans Bank şubelerinden de başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında da kartınıza kolayca sahip olabiliyorsunuz. Bu kart ücretsiz olduğundan yıllık aidatı da bulunmamaktadır. Tüm alışveriş merkezlerinde bu kart geçmektedir.

TÜRKİYE FİNANS BUSİNESS CARD

Öncelikle biraz daha büyük çaplı şirketlerin kullanabileceği, iş dünyasının işini kolaylaştırabilecek bir kart olduğunu söyleyebiliriz. Şirketinizdeki çalışanlarınıza bu kartı dağıtabilir, yapılan harcamaları tek bir yerden takip edebilirsiniz. Ayrıca ödemeleri de tekbir ekstre üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diyelim ki şirketinizde 4 farklı müdür var ve sadece bunlara ayrı bir harcama yetkisi vermek istiyorsunuz. Artık Business Card ile bunu çözmek oldukça mümkün. Ayrıca limitleri de siz kendiniz belirleyebiliyorsunuz. En önemlisi de işlerin rayında gidebilmesi için önemli olan nakit parayı da anında temin etmekten kurtuluyorsunuz. Yani çalışanlarınıza nakit para yerine kredi kartı veriyorsunuz ve nakit taşıma riskinden de kurtulmuş oluyor çalışanlarınız.

Bu kart ile kişisel harcamalar ile şirket giderleri ayrılmış olur. Tek bir ekstre de şirket giderlerinizin takibi kolaylaştığı gibi neler harcandığını da kalem kalem  görebilirsiniz. Diğer önemli özelliği ise Türkiye Finans POS cihazlarında yapılan harcamaları taksitlendirebilme özelliği de mevcuttur. Yapacağınız harcamalarda alışveriş tutarının %0,02’si kadar KAT puan kazanabilir ve bunu kredi kartınızın borcunu ödemede de kullanabilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeleri de şu şekilde sıralayabiliriz; Business Card başvuru formu, vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi, İmza sirküleri fotokopisi, Yetkili kimlik fotokopileri, son dönem detay mizan ve son iki yıla ait bilanço ve gelir tablosu. 

TÜRKİYE FİNANS TİCARİ KART

Türkiye Finans Ticari Kart, firmanızdan mal alışverişinde bulunan bayi ve perakendecilerin ödeme ve kredilendirme işlemlerini güvence altına almanızı sağlar. Ayrıca ticari kart bayilerinize ve müşterilerinize kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır. Hem tahsilat kolaylığı imkanı sunarken, hemde vadelendirme seçeneği ile müşterilerinizin satın alam gücünü arttırır. POS cihazı ile taksitli alışveriş yapmanıza olanak tanır. Çek, senet gibi borçlanma kağıtlarını da ortadan kaldıran özel bir karttır. Başvuru için Türkiye Finans şubesine uğramanız gerekmektedir. Başvuruda ise gerekli olan belgeler şunlardır; başvuru formu, vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi, İmza sirküleri fotokopisi, Yetkili kimlik fotokopileri, son dönem detay mizan ve son iki yıla ait bilanço ve gelir tablosu.

TÜRKİYE FİNANS SİFTAH KART

Siftah Kart; peşin olarak gerçekleştireceğiniz ticari mal ve hizmet alımlarınızı çek, senet gibi evraklarla uğraşmadan taksitlendirmenizi sağlayan ticari bir karttır. Bu kart ile yapacağınız alışverişleri, iş yerinin yapacağı taksitin dışında sizlerinde taksitlendirmenize olanak tanımaktadır. Diyelim ki toplu bir ürün alacaksınız. Bu ürünü alırken peşin fiyatı üzerinden anlaşır, ödemelerinizi de bankaya sizin belirleyeceğiniz taksit sayısınca ödeyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çalışanlarınıza da siftah kart verebilirsiniz. Bunların limitlerini belirlemek de sizin elinizde. Böylece şirketiniz adına yapılan harcamaları tek bir ekstre üzerinden görebilme ve takip edebilme şansınızda yakalamış olacaksınız. Bu kart ile yapılan alışverişler size para puan olarak geri dönecektir. Dilerseniz biriken puanlarınız ile kredi kartı borcunuzu bile ödeyebilirsiniz.

TÜRKİYE FİNANS PRATİK RİCARİ KART

Paratik Ticari Kart, dilediğiniz gün ve saatte şirketinize ait her türlü bankacılık işlemini gerçekleştirebileceğiniz, nakit taşıma zorunluluğunuzu ortadan kaldıran bir banka kartıdır. Şirketinize özel bir banka kartıdır. Bu kart ile Türkiye Finans ATM lerinden şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz; Döviz alış/satış, para çekme/ yatırma, havale/ bağış işlemleri, alışveriş yapma, şifre değiştirme, kontör yükleme, GSM TL yükleme, nakit veya hesaptan fatura ödeme, Firmanıza ait kredi kartı borcunu ödeme ve hesap özetini görebilirsiniz.

Değerli okurlarımız bu yazımızda Türkiye Finans Ticari kredi kartlarının özelliklerini teker teker aynı yazı ile belirttik. Sizlerin de hangi kart işinizi göreceğinize inanıyorsanız ona müracaat edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linklerimize de bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sizleri ilgilendireceğini düşünüyoruz.

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM NE İŞ YAPABİLİRİM?

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

LÜTFEN BU YAZIYI BİLGİ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEME ADINA TÜM ESNAFLARIN YARARLANMASI İÇİN FACEBOOK İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın