Troy Türkiye’nin Ödeme Sistemi

Troy Türkiye’nin Ödeme Sistemi- Bu sıralar her şeyin yerlisi moda. Silah, tank, uçak derken geçenlerde uydu bile yolladık. Büyüyen ve gelişen bir ülke oluyoruz ve dışa bağımlılığımız giderek azalıyor. Hal böyle olunca da yerli yazılımcılara ihtiyaç daha da fazla arttı. Artık kurum ve kuruluşlar ürünlerini kendileri üretir hale geldi. Dolayısıyla da üreten bir ülke olduk. Bankacılık sistemleri noktasında da dışa bağımlılığımız bulunuyor ve yerli sistemler geliştirilmeye başlandı.

TROY ÖDEME SİSTEMİ GENEL AÇIKLAMA

Yerli sistemler arasında bugün karşımıza ödeme sistemleri arasında bir devrime imza atılmış. Bugünde bu özel sistem hakkında sizlere bilgilendirmelerde bulunacağız. TROY ödeme sistemi yeni üretilmiş bir ödeme sistemi oalrak karşımıza çıkıyor. Bu sıralarda herkes merak ettiğinden dolayı gogole de aramalarda üst sıralarda çıkıyor. Ama tam olarak net bir bilgiye ulaşılamıyor. Bizlerde madem böyle Troy hakkında ne var ne yoksa merak edilen tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

TROY ÖDEME SİSTEMİ NEDİR?

Kredi kartlarından tutunda diğer banka kartlarına kadar; dikkatinizi çektiyse sağ alt köşede bir amblem veya bir logo vardır. Genel itibariyle buralarda visa ve master yazar. Aynı bu şekilde artık bir türk markası üretildi. Hatta bazı kredi kartlarında Troy yazmaya başladı bile. Troy alışverişinizin gerçekleştirilebilmesi için bir ödeme sistemidir. daha doğrusu ödemenizin gerçekleştirilebilmesi için bu sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sistemin arkasında yüksek bir teknoloji bulunuyor.

Dilerseniz şimdide Troy nedir? daha doğrusu açılımı nedir ve ne anlama geliyor bunlara bakalım. TR ile Türkiye anlatılmaya çalışılmış. O: Ödeme’yi ifade ediyor. Y: Yönetimi belirtiyor. Türkiye’nn Ödeme Yönetimi de diyebiliriz. TROY BKM (Bankalar arası Kart Merkezi) tarafından kurulan bir ödeme sistemidir. Troy’un; faaliyetlerini sürdürebilmek için BDDK’dan 31 Mart 2016 tarihinde izin almıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından da 10 Mart 2016 tarihinde de izin alınmıştır.

Troy ile hızlı ve kolay ve güvenilir ödeme yapabilme imkanı elde edersiniz. Ayrıca güçlü bir alt yapısı ve yenilikçi teknolojiye sahiptir. Nakitsiz bir ödeme alt yapısına sahiptir. Bu sayede de üye iş yerleri kredi kartı ile alışveriş yapma imkanı buluyorlar.

TROY ÜRÜN VE HİZMETLERİ
  • Banka Kartı: Troy markalı kartınız ile dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca kartınızı kullanabilirsiniz. Nakit Para yerine de geçer. Ayrıca banka kartınızdaki paranızın hesabınızdan düşmesi ile de kullanabilirsiniz.
  • Kredi Kartı: Kolay ve güvenilir alışveriş yapabilmenize imkan sunar. Tabi ki de bankanızın belirleyeceği limitler dahilinde. İnternetten beğendiğiniz ürünleri rahatça alırsınız. Kredi kartınızı diler bireysel dilerse de ticari olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca nakit çekebilme imkanınız da bulunuyor. KOBİ’lerden, esnaflara, kamu çalışanlarından SSK’lı çalışanlara kadar herkes bu şekilde harcamalarının yönetimini yapabilirler.
  • Ön Ödemeli Kart: Tory amblemli ön ödeme kartlarına ister siz para yükleyin isterseniz bir başkası. Yüklenen para dahilinde de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Diler markette dilerseniz internette.
  • Ayrıca Kart Kabulü ve GO – Güvenli Öde gibi hizmetleri de bulunuyor. Ayrıca kısa bir süre içerisinde Troy Logolu Temassız özelliklerde eklenecektir.

 

TROY ÜYELERİ

AKBANK, AKTİFBANK, ALBARAKA, ABANK, ANADOLUBANK, DENİZBANK, QNB FİNANSBANK, GARANTİ, HALKBANK, HSBC, ICBC, INGBANK, KUVEYTTÜRK, ODEABANK, ŞEKERBANK, TEB, T-BANK, TURK ELEKTRONİK PARA, TÜRKİYE FİNANS, TÜRKİYE İŞ BANKASI, VAKIFBANK, VAKIF KATILIM, ZİRAAT BANKASI, ZİRAAT KATILIM, YAPI KREDİ BANKASI

Herhalde tüm bankaları saymış olduk. Kısa bir sürede bankalar ile anlaşma yapılmış. Yakında da kendiden sıkça söz ettirecek gibi. Tekrardan alt yapısının sağlam olduğu ve yerli olduğunu belirtelim. Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında yankı oluşturmuş bir durumdur. Böylece bu yazının da sonuna gelmiş olduk. Güncel ve hızlı bilgi için bizi okumaya ve takip etmeye devam edin.

LÜTFEN BU YAZIYI BEĞENDİYSENİZ FACEBOOK İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? 

POSPara Nedir? Nasıl Çalışır?

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

 

Yorum yapın