POSPara Nedir? Nasıl Çalışır?

POS Para Nedir? Nasıl Çalışır?- Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Bu ata sözümüze sonuna kadar katılıyorum. Bugün oldukça fazla merak edilen ama cevabı tam olarak bilinmeyen bir konuya değinmeyi düşünüyorum. Bankacılık sistemleri hayatımızın her anına kadar işlemiş durumda. Cebimizdeki telefonla bile anında kredi başvurusunu yapıp, kredimizi hafta sonu dahi olsa alabiliyoruz. Teknoloji ve bankacılık sistemleri birleşince de ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor.

POSPARA NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? GİRİŞ BÖLÜMÜ

Tabi durum böyle olunca da, acil para çekmek için neden çarşıya kadar gidelim sorusu hemen ortaya çıkıyor. İşte tamda bu noktada POS Para kavramı ortaya çıkıyor. Bu kavramı bilen kişiler oldukça avantajlar elde ediyorlar. Bu yazı sonunda sizlerde pos paranın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını tüm detayları ile öğrenebilecek ve banka kartınız ile sizlerde bu sistemden yararlanabileceksiniz. Arzu ederseniz bu özel kavramı hep beraberce inceleyip, ayrıntılara inelim.

POS PARA NEDİR?

Dilerseniz ilk başta POS Paranın ne olduğunu anlayabilmek adına kısa bir tanım yapalım. Ardından ise detaylara inelim. Sevgili dostlarımız Pos Para sistemi; farklı iş yerlerinde bulunan pos cihazlarından banka kartımız ile para çekme işlemidir. Bunun ne demek olduğunu kavraya biliyor musunuz? artık her mahallede bir ATM var gibi. Artık çarşı merkezine gidip de bankanızdan para çekmenize gerek yok. Artık bir çok firma bu sisteme geçiyor ve bu uygulamayı entegre ediyor.

POSPARA DETAYLARI NELERDİR?

Dilerseniz şimdide bu husus biraz daha da kurcalayalım. Banka kartınız visa mı? master mi? Yoksa Troy mu? Bu sistemi kullanabilmek için kartınız ne olursa olsun fark etmiyor. Acil para mı lazım? Örneğin ŞOK Markete gidiyorsunuz. İster çikolata ister makarna 10 TL’lik alışveriş yapıyorsunuz. Ardından da 100 TL nakit para çekebiliyorsunuz. ŞOK Marketi örnek vermemin nedeni de neredeyse her mahallede bir şubesinin olmasıdır.

POSPARA ile acil nakit sıkışıklığı yaşadığınız zaman banka kartınız sahiplerine bir ayrıcalık sunma amacıyla geliştirilmiş bir para çekme işlemidir. ATM uzak mı dert etmeyin. Çocuğunuza acil para ihtiyaç olabilir. Pazar alışverişi için cebinizde para kalmamış olabilir. Bu sayede artık anında 100 lirayı cebinize katıyorsunuz.

POSPARA NASIL ÇALIŞIR?

Kart POS cihazına takılarak ödeme sistemine geçiliyor. Ardından eğer pos cihazı POSPARA’yı destekliyorsa ekrana POSPARA işlemi yapmak istediğinize dair bir soru geliyor. Eğer müşteri para çekmek istiyorsa satış işlemi gibi işlem gerçekleştiriliyor. Para çekilecek ise EVET Tuşuna basmanız gerekiyor. Dana sonrada banka kartının şifresi müşteri tarafından girilerek işleminiz tamamlanıyor. En sonunda da müşteriye bir slip verilmektedir.

Bu slipte çektiği para ve harcadığı alışveriş ayrı ayrı gösterilmektedir. Gördüğünüz gibi güzel ve kullanışlı bir sistem. Sizlerde acil para ihtiyaç duyuyorsanız artık ne yapacağınızı biliyorsunuz. Alan memnun satan memnun. Bu arada POSPara sistemini bünyesinde barındıran bir kaç firma adınıda belirtelim. Bunlar; CarrefourSA, D&R, real, ŞOK gibi yerler POSPara çekilebilecek yerlerdendir.

Aziz Dostlarımız, POSPara hakkında detaylı bir bilgi sunmuş olduk. Sizlerde 724kredi.net’i takip ederek en ufak merak edilen sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ekonomik ve finans konuları hakkında merak edilen tüm konular için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENEREK HERKESİN POS PARA HAKKINDA BİLGİLENMESİNİ SAĞLAYINIZ.

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır? Hangi Önlemleri Almalıyım?

Hangi Bankada Konut Kredisi Daha Uygun

Yorum yapın