Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nedir? Nasıl Kullanılır?-  724kredi.net‘in değerli okurları en özel bilgileri anında öğrenmenin ayrıcalığını yakalıyorlar. Bugünde yine özel ve ayrıcalıklı bir hizmetten söz edeceğiz. Malumunuz teknolojiyi sonuna kadar hissediyoruz. teknoloji çok gelişti hemde tahmin edemediğiniz kadar. Hal böyle olunca da kurum ve kuruluşlarda teknolojiyi kendi sistemlerine entegre etmeye başladılar. Bu kurumların başında da bankalar geliyor.

KREDİ KARTI TEMASSIZ ÖDEME GENEL AÇIKLAMA

Bankacılık iş ve işlemlerine artık teknoloji ile çok daha kolay ulaşabiliyoruz. Zaman bizler için çok önemli ve 1 dakika dahi beklemek istemiyoruz. Bundan dolayıda bankalar kredi kartı ödemelerinizi daha da rahat ve kolay gerçekleştirebilmeniz adına Temessız Ödeme sistemini geliştirilmiş durumda. Bu sayede alışverişleriniz daha da keyifli ve avantajlı duruma gelecek. dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu özel konunun ayrıntılarına hep beraber inelim.

KREDİ KARTI TEMASSIZ ÖDEME NEDİR?

Temassız alışveriş ile zamanınız size kalır. Ayrıca güvenlik üst sırada tutulur. Teknolojiden yararlanılarak geliştirilmiş bir sistemdir. şipşak ve kolay bir alışveriş elde edersiniz. Artık kurum ve kuruluşlar artık bu sistem üzerinde yoğunlaşıyorlar. Her geçen gün bu sistemi kendi bünyesine entegre ettiren firma sayısı da artıyor. Alışverişinizi gerçekleştirdiniz ve ödeme yapacaksınız. Yapmanız gereken kredi kartınızı pos cihazınızın üstüne tutmak.

1 saniye içerisinde ödemeniz gerçekleşir. Kartınız elinizden çıkmaz. kimse kartınızın numaralarını not etmez. güvenlik kodunu da görmez. hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapıp çıkarsınız. NFC özelliği taşıyan pos cihazlarında temassız ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz. Genelde market gibi harcamalarınızda bu sistem işinize yarayacak. 50 liraya kadar olan harcamalarınızı şifre girmeden, pos cihazına göstererek ödemenizi anında gerçekleştirirsiniz.

Eğer ödemeleriniz 50 liranın üstünde ise mecburen şifre girme sistemi ile alışveriş yapabiliyorsunuz. tabi bu alışverişi yapmak için kartınızın da bu sisteme uygun olması gerekir. ufaktan büyüye doğru giden dalga resmi olan tüm kartlar bu ödeme kolaylığından faydalanır. Ayrıca mağazalar da temassız ödeme sisteminin olduğunu göstermek adına camlarına veya vitrinlerine bu işareti belirtir resimler asarlar. Ayrıca pos cihazlarının üzerinde de bu işaret yer almaktadır.

KREDİ KARTI TEMASSIZ ÖDEME DİĞER AYRINTILAR

Kartınızı POS cihazına tuttuğunuzda 1 saniye içerisinde işleminiz gerçekleşir. Kartı kaldırdığınızda işleminizin başarılı gerçekleştirildiğine dair bir yazı görürsünüz. Yukarıda da belirttiğim gibi kartınız elinizden çıkmadan ödemenizi yaparsınız. Bu karttan sizler de istiyorsanız bankanız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Çünkü artık bankalar bu kredi kartlarından basmaya başladılar. Sizin kartınız eskiyse bunu yenileyebilirsiniz.

Bu sistemler genelde kasada sıra bekleme zamanını azaltma adına marketlerde kullanılmaktadır.  Lakin Konya veya Londra şehirlerinde ulaşım araçlarında da bu sistem kullanılmaya başlanmıştır. Dediğim gibi bu sisteme artık bir çok kurum yavaş yavaş geçiş yapıyor. Sizlerde bu kartlardan birine sahip olarak alışverişinizi daha da kolay bir hale getirebilirsiniz.

Değerli dostlarımız, oldukça fazla merak edilen temassız alışverişin nasıl yapıldığı hakkında güzel ve ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Umarım ki sizler için de faydalı ve özel bir yazı olmuştur. Zira bir çok kimse kredi kartının bu özelliğinden haberdar değil. Bu yazı ile artık sizlerde alışverişinizi kısa bir zamanda bitirebilirsiniz. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır? Hangi Önlemleri Almalıyım?

Hangi Bankada Taşıt Kredisi En Uygun

Findeks Kredi Skoru Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Halkbank 100 TL ParafPuan Yeni Yıl Kampanyası ile Bedava Alışveriş Fırsatı

 

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.