Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Bozuk sicile kredi, bozuk sicile kredi veren bankalar, Sicilim bozuk hangi banka kredi verir? Sicili bozuk olan kredi alabilir mi?- Bu yazıyı okuyorsanız gerçekten de sıkıntılı durumdasınız demektir. Bizlerde gerek bilgilendirme gerekse olayı açıklığa kavuşturmak adına bu yazıyı kaleme aldık. Zira bu konular google de oldukça fazla aranıyor ve sorgulanıyor. Bir çok kimse bu konudan muzdarip. Çeşitli sebeplerden ötürü kredi sicilini bozdurmuş şimdide ne yapması gerektiğini bilmiyor.

SİCİLİ BOZUK OLANA KREDİ GENEL AÇIKLAMA

Her insanın işinin dört dörtlük olduğunu daha önce duydunuz mu? ben duymadım. İş ve ticaret hayatında maalesef yarının garantisi olmuyor. İşlerin dönmesi adına da bankalara kredi ve kredi kartı borcu yapılıyor. Nasıl olsa öderim deniliyor ama işlerin kötü gidişatı maalesef bu borçları ödemenize mani oluyor ve durumunuz daha da sarpa sarıyor. Bizlerde bu yazı ile sizlere bazı bilgilendirmelerde bulunacağız. Ayrıca nasıl, ne zaman ve ne şekilde de kredi alabileceğinizi söyleyeceğiz.

KREDİ SİCİLİM NASIL BOZULUR?

Deminde belirttiğim gibi bankalardan aldığımız borçları bazı aylar ödeyemeyebiliyoruz. Bankalarda bizleri böyle durumlarda belirli bir yere kadar tolere ediyor. kredi borcunuzu 90 gün yani 3 ay boyunca ödemediğiniz zaman banka sizi anlaşmalı olduğu avukatına sevk ediyor. Avukatta sizin için hukuki süreci başlatmış oluyor. Bu aşamadan sonra artık sizin için geri dönüş imkansız oluyor. Banka sizden alacağınız o yada bu şekilde tahsil ediyor.

Sizlerin adına bankacılık tarihine kara harfler ile yazılıyor. Anlayacağınız Merkez Bankası adınızı Kara Listeye ekliyor. Böylece de kredi siciliniz bozulmuş oluyor. Kara Listeye girince de 5 yıl boyunca çıkamıyorsunuz ve hiç bir bankadan kredi alamıyorsunuz. Hangi bankaya giderseniz gidin hiç bir banka sizinle çalışmak istemiyor. Dolayısıyla da ekonomik hayatınız geçici bir felç geçirmiş oluyor. Ama 5 yıl gibi uzun bir süreliğine.

GOOGLE DE ÇIKAN SİCİLİ BOZUK OLANA KREDİ HABERLERİ DOĞRU MU?

Çıkan haberlerin bir çoğu yanlış bilgiler ve yönlendirmeler ile dolu maalesef.Kara Listeye girenler ile ilgili mevzuat ortadayken sanki bankalar babasının malıymış gibi bol keseden şu banka kredi veriyor, bu banka kredi veriyor denilip yalan ve yanlış bilgiler veriliyor. Yurdum insanı da bu haberlere kanıp bankalara kadar gidiyor ve eli boş olarak geri dönüyor. Bu haberlerin çoğu tıklanma amacı güderek yapılmış boş bilgiler ile doludur.

SİCİLİ BOZUK OLANIN KREDİ ÇEKME YOLU NELERDİR?

Değerli okurlarımız, kredi sicilinizin nasıl ve ne şekilde bozulduğunu anlatmış olduk. 5 yıl boyuncada kredi alamayacağınızı söyledik. Peki çok acil nakite paraya ihtiyacım var, ben kredi çekemeyecek miyim? gibi bir soru yöneltebilirsiniz. Onuda sizlere izah edelim. Diyelim ki kırmızı kalem yediniz ve kara listeye eklendiniz. Sizin burda yapmanız gereken tek şey bir an önce kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmanızdır. Bu olmazsa olmaz bir meseledir.

Ardından banka ile 2 yıl boyunca çok sıkı çalışmalısınız. Havale ve eft işlemlerini sıklıkla kullanabilirsiniz. Alacak ve vereceklerinizi bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Elinizden geldiği kadarıyla ödemelerinizi düzenli bir sıklıkla yapmaya çalışınız. Bankalar her ne kadar 5 yıl zorunlu koşsa da bu adımları dikkate alır. Ama tabi ki de bu tek başına tekrardan kredi alabilmek için yeterli değildir. Bu adımların ardından bankanın güvenini tekrardan az da olsa kazanabilirsiniz. Lakin kredi çekebilmek için bankaya birincisi TEMİNAT sunmanız, ikincisi ise KEFİL göstermeniz şart ve gereklidir.

Sizinde bir gayri menkulünüz var ise (ev, araba gibi), ayrıca kredi notu ve geliri yüksek bir tanıdığınız kefil oluyorsa banka sizlere büyük ihtimalle kredi verecektir. Bu karşılıklı güven meselesine bağlıdır. Ama tekrardan hatırlatalım ki kredi almanız sizin Kara Listeden Çıkacağınız anlamına gelmiyor. Bunun için bir süre ve bir de prosedür gerekiyor. Arzu ederseniz Kara Lİste Sorgulama ve Sildirme konulu yazımızı inceleyerek detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİCİLİM BOZUK HANGİ BANKALARDAN KREDİ ALABİLİRİM?

Hangi bankadan kredi alabilirim sorusu, yukarıdaki bilgiler ile şimdi daha da anlamlı hale gelmiş oldu herhalde. Yani bahsettiğimiz güven ilkesini bankalara telkin ettikten sonra ve gerekli şartları yerine getirdikten sonra kara listeden çıkmasanız da tüm bankalardan kredi alabilme şansınız oluyor.

Sevgili dostlarımız, olanı biteni tüm gerçekliği ile sizlere aktarmaya çalıştık. Yukarıda bahsettiğimiz yollar dışında olan bilgilerde hata ve yanlılık vardır. Bizlerin hiç bir kredi finans kuruluşu ile de bağımız olmadığından özellikle şu bankaya gidin de demedik. Anlayacağınız ne varsa olanı biteni anlattık. Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU ÖNEMLİ VE YARARLI YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Başa bela olan Kara Listeden ne zaman kurtulurum?

Findeks Renkleri Ne Anlama Geliyor

Findeks Risk Raporu Öğrenme

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Senetle borç para veren firmalar

“Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?” üzerine bir yorum

  1. sicilim bozuk aradan 7 yı gecti ama şu handa para cekmem gerekiyor bankaya gidiyom olumsu cıkıyor para cekmem icin bana yardımcı olursanı cok seviniri 05422265210

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.