Bankaların güncel faiz oranları

Bankaların güncel faizleri,  bankaların yeni faiz oranları, bankaların en son faiz oranları- Bir çok kimseler ülkemizdeki banka faizleri için yahu ne oluyor? diye sormadan edemiyor. Bunda da haksız sayılmazlar. Çünkü bir bankanın faiz indirimini bir diğer izliyor. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Eylül ayında Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına indirdi. Kuruluş, Türkiye’nin kredi notunu “Baa3” seviyesinden “Ba1” seviyesine düşürürken, not görünümünü “durağan” olarak belirledi.

BANKALARIN FAİZ ORANLARI GENEL AÇIKLAMA

Lakin başta Cumhurbaşkanı ve Hükümetin istikrarlı duruşu ile ilk olarak devlet bankalarında faiz indirimleri gelmeye başladı. Bunda birazda devlet millet aşkı  önde geldi. Bunu gören özel bankalarda rekabete dayanamayarak ve elini taşın altına koymak adına onlarda faiz kredilerini düşürdüler. Böylece olumlu bir hava oluşmuş oldu. Bu gelişmeler ile Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Türkiye’nin bu yıl ve 2017’de yüzde 3,2 büyümesini bekliyor.

Dolayısıyla yeni açıklanan rapora göre Türkiye’nin kredi notunun “BB” olarak teyit edildiği ve not görünümünün “negatif“ten “durağan“a yükseltildiği bildirildi. Dediğim gibi bunda istikrarlı duruş ve reform paketleri etkili oldu. Şimdi bu olumlu gelişmelerin devam edilmesi bekleniyor. Bundan dolayı da faiz oranları durmadan revize ediliyor. Bugün sizler için bankaların en doğru, en gerçek ve en güncel faiz oranlarını bşr araya getirerek sunmaya çalıştık.

ODEABANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,55 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,15 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,89 dır.

BURGANBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %0,98 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,99 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %1,04 dır.

QNB FİNANSBANK FAİZ ORANLARI

Online İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,11 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,19 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

FİBABANKA FAİZ ORANLARI

Online İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,29 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,25 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %1,19 dır.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Biz tüketici (İhtiyaç) Kredisi Faiz oranı: %1,15 olarak ayarlanmış. Biz Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,13 olarak belirlenmiş. Biz Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,80 dir.

AKBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,35 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,09 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,97 dır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,20 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,20 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Sonbahar İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,25 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,10 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %1,09 dır.

YAPI KREDİ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,29 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,27 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

GARANTİ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,14 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,44 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

TEB FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,55 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,35 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,99 dır.

DENİZBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %0,99 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,22 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,91 dır.

ING BANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,29 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,04 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,99 dır.

Değerli dostlarımız tamı tamına ülkemizde faaliyet gösteren 13 bankanın güncel faiz oranlarını sizler için bir araya getirdik. Bununu yaparken de hem ihtiyaç, hem konut, hemde taşıt kredilerini bir anda sunduk. Yüksek derecede istifade edilebilecek bir yazı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca dilerseniz aşağıdaki konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YARARLI KONUYU TÜM DOSTLARINIZIN GÖREBİLMESİNİ SAĞLAMAK ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Banka faiz oranları düşecek mi 2017

Kredi Notum Kaç

Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?
Önemli Hatırlatma: İlgili bankaların faiz oranları günden güne değişiklik gösterebilir. Konuyu yazdığımız anda buradan gördüğünüz faiz oranı ile bankanın faiz oranı arasında muhtemelen fark olacaktır. Dolayısı ile ilgili bankanın faiz oranlarını, en iyi kendi internet sitelerinden ya da bankaya giderek öğrenmeniz gerekmektedir.

Yorum yapın