Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi

Şekerbank tarla büyütme kredisi- Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Köylü Milletin Efendisidir” demiştir. Bu söz ile anlatmak istediği konulardan bir tanesi de  tarıma verdiği önemi vurgulamaktır. Ülkemizin kalkınması ve büyümesi adına esnafların ve çiftçilerin oldukça büyük bir emeği ve payı vardır. Çiftçiler dışarıya olan bağımlılığın önüne geçer. Ham madde üretir ve esnafa sunar. Böylece dışarının kölesi olmaz kendi ekmeğimizi kendi buğdayımız ile üretebiliriz. Maşallah ülkemiz de cennet gibi desem yeridir herhalde. 4 mevsim yaşanır yetişmeyen hiç bir ürün yoktur. İstediğiniz ürün topraklarımızdan çıktığı için bu topraklar değerli ve bereketlidir.

ŞEKERBANK TARLA BÜYÜTME KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Tarihten buyana anadolu neredeyse tüm medeniyetlerin beşiği olmuş ve bereketi ile tüm insanları bağrında yetiştirmiştir. Dediğim gibi topraklarımızın değerini bilmek gerekir. Örneğin Japonya da zeytin tane ile satılır. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Sağ olsun çiftçimizin alın teri ile ürettiği hasatlar sadece bizleri değil bir çok ülkeninde ihtiyacını gideriyor. Bundan dolayı da bir çok banka çiftçiler için bir birinden güzel kampanyalar sunuyor. Bu yazımızda da şekerbenk tarla büyütme kredisi’nden söz etmeyi planlıyoruz. Dilerseniz hemen tanıtım yazımıza geçelim.

ŞEKERBANK TARLA BÜYÜTME KREDİSİ NEDİR? 

Değerli okurlarımız, sizlerinde tarım alanlarınızı büyütme gibi bir hayaliniz var ise o halde doğru yazı üzerindesiniz. Çünkü ne kadar çok ekin ekilirse ona göre de geliriniz artacaktır. Bunun içinde yeni toprak satın alabilmeniz için uzun vadeli bir krediye ihtiyaç duyacaksınız. İşte tamda burada şekerbank yardımınıza yetişiyor.Çünkü miraslardan kalan topraklar küçük küçük bahçelere bölünüyor. Hissedarlar satmaya kalkışıyor ama satın alan olmuyor. Diğer mirasçılarda para desen oda yok. Bu halde topraklar kimseye yar olmadan ölü bir şekilde bekliyor. Halbuki köylü kardeşimin biraz parası olsa toprakları hemen satın alacak ve tarıma kazandıracaktır.

Anlamanız için bu kredinin detaylarına girecek olursak; 60 aya varan vade, hasat zamanı ödeme imkanı ile “Tarla Büyütme Kredisi” Şekerbank ile mümkün. Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilerimizin parça parça olan arazileri birleşiyor, miras ya da göç gibi sebeplerle atıl kalan arazileri tekrar üretime kazandırılıyor. Çiftçilerimiz, 60 aya varan vade imkanı sunan “Tarla Büyütme Kredisi” ile tarım arazileri ya da kurulu tarım işletmeleri için yeni alacakları arazi ve bahçe bedelinin finansmanını rahatça karşılayabiliyor, birim alan başına maliyeti düşürerek tarlaların verimliliğini artırabiliyorlar. Böylece de çiftçilerimiz ürünlerini daha geniş bir alanda üretebiliyorlar.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ VE GEREKLİ BELGELER

Değerli okurlarımız, bu kredi çiftçilerin ve tarımsal alanda faaliyet gösteren firmaların, faaliyetlerini sürdürebilmeleri adına ihtiyaç duydukları tarla ve bahçe nitelikli gayrimenkullerin alımına yönelik verilmektedir. Satın alınacak tarla veya bahçenin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi verilir. Ayrıca 60 aya varan vadelerle esnek ödeme (12 ayda, 6 ayda, 3 ayda veya ayda bir ödeme) imkanı sunulmaktadır. En güzel yanı da kredi faiz oranının sabit olmasıdır. Gerekli olan belgeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;  Çiftçilik belgesi veya ÇKS, ayrıca Başvuru sahibinin arazi tapu fotokopisi veya icar belgesi/kira sözleşmesidir.

Değerli okurlarımız bu yazımızı çiftçi kardeşlerimiz için derlemeye çalıştık. Sizlerinde büyütmeyi düşündüğünüz arazileriniz var ise bu kredi avantajını muhakkak değerlendirmenizi önemle tavsiye ederim. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarımız da sizlerin dikkatini çekebilir.

120 AY VADE İLE 100.000 TL KONUT KREDİSİ EN UYGUN FAİZLER İLE VEREN BANKALAR 

DÜŞÜK FAİZLİ 30.000 TL KREDİYİ 36 AY VADE İLE VEREN BANKALAR

36 AY VADE İLE 10.000 TL KREDİYİ EN DÜŞÜK FAİZ İLE VEREN BANKALAR

36 AY VADE İLE 20.000 TL KREDİYİ EN UYGUN FAİZLİ VEREN BANKALAR

15.000 TL 36 AY VADE İLE EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VEREN BANKALAR 

TÜM AYRINTILARIYLA PTT KREDİ BAŞVURUSU 

BU YAZININ TARIM İLE UĞRAŞANLARIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİN? 

Yorum yapın