Ptt Para Gönderme Ücretleri

Ptt Para Gönderme ve Havale Ücretleri- Değerli okurlarımız Türkiye de en fazla para transfer işlemlerinin yapıldığı ve başında gelen PTT, sadece posta hizmetleri ile değil gerek lojistik gerekse bankasal işlemlerinizde de en fazla tercih edilenler arasında. Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulan ve günümüze kadar gelen köklü bir firma olan PTT geniş hizmet ağı ve şube sayılarıyla da en ucradaki beldeye kadar ulaşabiliyor.

PTT PARA GÖNDERME VE EFT ÜCRETİ GENEL BİLGİLER

Bundan dolayı da para gönderme işlerimizde düşük ücret alındığından ve her yerde şubesi olduğundan PTT‘yi tercih ediyoruz. Bugünde sizler için Ptt Para Gönderme Ücretleri hakkında bilgilendirmeler yapmayı planlıyoruz. Sizlerde bankalara yüksek meblağlar ödeyerek para transferinde bulunacağınıza artık PTT’yi de tercihleriniz arasına koyabilirsiniz. Dilerseniz bir an önce detaylara geçiş yapalım.

PTT YURT İÇİN HAVALE HİZMETLERİ

PTT Yurt İçi Havale Hizmeti:  Ülke genelinde herhangi bir PTT‘ye başvurarak istediğiniz ad ve adrese anında havale gönderebilir hatta havalelerin alıcı konutlarında ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi, posta çeki hesabınız olması ve Merkezlerimizden hesabınızı interaktif kullanıma açtırmanız durumunda interaktif posta çeki hizmeti ile bilgisayar veya cep telefonunuzdan internet bağlantısının olduğu her yerde gerçekleştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz havaleler online olarak anında varış yerlerine iletilmektedir. Havalelerinizi USD veya EURO olarak da gönderebilirsiniz.

Havalelere uygulanan ek hizmetler şu şekilde sıralayabiliriz; Konutta Teslim: Belli bir miktara kadar (Bugün için 5.000,00 TL) gönderdiğiniz havalenin alıcının adresinde ödenmesini isteyebilirsiniz. Postrestant (PTT İş yerinde Teslim): Havalenizi istediğiniz PTT iş yerinde ödenmek üzere gönderebilirsiniz. Telefonla Haber Verme: Bu ek hizmet ile alıcıya havalesinin geldiği bilgisinin telefonla haber verilmesini isteyebilirsiniz.

YURT İÇİ HAVALE HİZMETLERİNDE ALINAN ÜCRETLER

ptt-yurtici-havale-ucretleri-tablosu

POSTA ÇEKİ YATIRMA HİZMETLERİ ÜCRET TARİFESİ

Posta Çeki Yatırma Ücretleri: Değerli okurlarımız yukarıdaki ücretler PTT den yapılacak ve hesabı olmayanlar için alınacak havale ücretleriydi. Şimdide Posta çeki hesabı olanların para yatırma işlemlerinden alınacak ek ücretler nedir onlara bakalım. Öncelikle şunu ifade edelim kendi posta çeki hesabınıza ücretsiz para yatırabilir, başka bir kişiye ait posta çeki hesabına ise düşük bir ücretle para yatırabilirsiniz. Posta Çeki Yatırma Hizmetine Ait Ücret Tarifesi;

posta-ceki-yatirma-ucretleri

POSTA ÇEKİ AKTARMA HİZMETİ ÜCRETLERİ

Posta Çeki Aktarma: Herhangi bir PTT Şubesine müracaat ederek posta çeki hesabınızdan bir başka posta çeki hesabına düşük bir ücretle para aktarabilirsiniz. Bu işlemi İnteraktif Posta Çeki veya Pttmatik’ten yapmanız durumunda ise işyerine müracaat ederek yapılan aktarma işleminden alınan ücretten daha düşük bir tutar alınmaktadır. Posta çeki aktarma hizmetine ait ücretlere aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

posta-ceki-aktarma-ucretleri

PTT İNTERAKTİF POSTA ÇEKİ  HİZMETLERİNE AİT ÜCRETLER

İnteraktif Posta Çeki: PTT Şubelerinden bir defaya mahsus İnteraktif Posta Çeki Hizmet Sözleşmesi imzalayarak posta çeki hesabınızı interaktif kullanıma açtırmanız durumunda havale, kredi kartı ve fatura tahsilatı, posta çeki hesapları arasında veya diğer banka hesaplarına para aktarma, otomatik ve periyodik ödeme talimatı, bakiye öğrenme gibi tüm işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. İnteraktif Posta Çeki hizmetine ait ücretlere aşağıdaki tablomuzdan öğrenebilirsiniz.

interaktif-posta-ceki-islemleri

PTT İş Yerlerinde Posta Çeki Ödeme Üst Limitleri (TL Hesabı İçin)

Gerçek Kişiler için 30.000 TL
Tüzel Kişiler için 60.000 TL
Kamu Kişiler İçin Sınırsız.

Döviz Pozisyonlu Posta Çeki Ödeme Limitleri

Gerçek Kişi durumundaki alıcılar için 5.000 USD yada 5.000 EURO
Özel Hukuk Tüzel Kişiliği durumundaki alıcılar için 20.000 USD yada 20.000 EURO

Sevgili takipçilerimiz bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. PTT ile para göndermeye dair güncel ve doğru bilgileri sizlere sunmaya çalıştık. Umarım ki istifadeli bir yazı olmuştur. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarına göz atmayı unutmayın. Beğendiğiniz veya merak ettiğiniz konu başlığını tıklamanız yeterli olacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.

PTT POSTA ÇEKİ HESAP AÇMA

MAAŞINI PTT'DEN ALAN EMEKLİLERE AKTİFBANK ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

PTT KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ

PTT KART VE PTT BONUS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

BU YARARLI YAZIYI HERKESİN GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLME ADINA LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.