Mersin Evde Yapılacak Ek İşler

Mersin, Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Anamur, Silifke, Erdemli, Tarsus evde ek iş- Değerli ablalarımız, annelerimiz ve teyzelerimiz bu yazı biraz daha çok sizleri ilgilendiriyor. Malumunuz hayat koşulları ve şartları git gide ağırlaşıyor ve tek bir kişinin maaşı ile geçinebilmek gerçekten çok zor. Ev kirası, çocukların eğitim masrafları, market, pazar alışverişleri, ayakkabı ve giyim derken bir türlü boynunuz borçtan kurtulamıyor.

MERSİN EVDE EK İŞ GENEL AÇIKLAMA

Hatta çoğu zaman pazar alışverişine çıkamadığınız gibi yıllardır üzerinize bir kıyafet dahi alamadınız. Madem böyle hem evinizde oturarak hemde para kazanmak istemez misiniz? Sizlerde Mersin ve ilçelerinde oturuyorsanız eve bir ek gelir kazandırabilirsiniz. Yazımızın devamında evde hangi işleri yaparak ek gelir elde edebileceğinizi bulabilirsiniz. Ayrıca Aşağıda yorumlar bölümüne ek iş veren ve arayan firmalar bilgilerini bırakabilirler. Lakin telefon numaralarınızı vermeyiniz.

MERSİNDE EVDE YAPILABİLECEK İŞLER

Evde Amigurumi yaparak para kazanma işiEvde Mantı İşi Nasıl Yapılır?, Evde Tığ ve Örgü İşi Yaparak Para KazanınEvde Saç Tokası Yaparak Para KazanmaEvlere Davetiye Katlama İşi Veren FirmalarEvde İç Çamaşırı Satma İşiEvde Kına Paketleme İşiEvde Ütü işi yaparak 2000 TL kazanınEvde Çocuk Bakarak Para Kazanmakevde reçel yapma işiEvde dikiş nakış işi yapmakEvde pasta işiEvde boncuk işi

Sevgili okurlarımız yukarıda yapmak istediğiniz iş ile alakalı tıkladığınız zaman daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bu işler evlerde genel itibariyle yapılabilecek işlerdir. Sizlerde öncelikle hangi işi yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonrada karar verdiğiniz o iş üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM AMA NERELERE MÜRACAAT ETMEMEM GEREKİR?

Değerli okurlarımız, evde hangi işi yapmaya karar verdiniz. Bundan sonra yapmanız gereken şey öncelikle eş, dost akrabadan bu işi yapanlar var ise irtibata geçmeniz gerekiyor. Yani evde yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız tanıdığınız lokantan sahibi akrabalarınız var ise bu niyetinizi belirtiniz. Merak etmeyin muhakkak ki sipariş alabileceksiniz. Çünkü lokanta sahipleri ev yemekleri için ekstradan adam tutacağına böyle evlere günlük siparişler vererek daha da kara geçerler.

Bir diğer iş bulma işi ise mahalleliye yaptığınız işi duyurmaktır. Ayrıca çocuğunuz ile yapacağınız iş ile alakalı broşürler dağıttırabilirsiniz. İşiniz ne ise bunu teker teker yazarsınız ve fiyatlarınızı da belirtirsiniz. Bu şekilde de onlarca sipariş gelecektir. Daha sonra da işiniz mahalleli aracılığı ile kulaktan kulağa yayılıp geniş bir kesime hitap edecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra muhakkak ki Mahalle Muhtarınız ile iletişime geçiniz. İşkur ile yapılan anlaşmalar gereği artık bir çok il ve ilçede mahalle muhtarları evde çalışmak isteyen ev hanımlarına iş bulmaya çalışıyorlar. Zaten iş verenlerde ilk olarak muhtarlara danışıyor. Şu işi yapıyorum, çalışmak isteyen varsa gönderebilirsiniz şeklinde talepleri olabiliyor.

Muhtarınız ile de görüştükten sonra işiniz ile alakalı merkezleri dolaşmanız gerekiyor. Örneğin mersin oldukça fazla turist çeken bir şehrimiz. Bundan dolayı da çncek, boncuk yani hediyelik eşyalar oldukça fazla dikkat çekiyor. Hemen züccaciyeciler ve hediyelik eşya satan yerler ile görüşünüz. Ayrıca kendinize özgün ürünler üreterek güzel siparişler alabilirsiniz.

Bir diğer husus ise facebook ve instagramdır. Bu platformlarda reklamlarınız ciddi manada yayılıyor. Bunun ile alakalı da siparişlerinizi arttırabilirsiniz.

İŞ ARAYAN VE İŞ VEREN BİLGİ PAYLAŞIMI

Deminde belirttiğim gibi Mersin de genelde hediyelik eşyalar yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca yemek sektörü de iyi para getirir. Büyük merkez ilçelerindeyseniz; Ütü, terzilik, davetiye katlama gibi işlerden de 1.500 TL – 2.000 TL rahat kazanabilirsiniz. Bu yazınında sonuna gelmiş olduk. Sizlerde Mersinde evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız bu site üzerinden yorumlar bölümüne bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

“Mersin Evde Yapılacak Ek İşler” için 187 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.