Kredi Notumu Nasıl öğrenirim? Tüm Detayları İle Burada…

KREDİ NOTU NEDİR SORGULAMA VE GENEL BİLGİLER

Kredi notu nasıl sorgulanır- nasıl öğrenirim, findeks puanım kaç?: gibi bir çok soru aklınıza takılmış olabilir. Hatta bir çok site de bu soruları sorgulamış ama cevabını da bulamamış olabilirsiniz lakin bu yazı aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracak nitelikte ve kalitededir. İddia ediyoruz ki bu derece de anlaşılır bilgiyi hiç bir sitede bulamazsınız. Doğru, yalın, sade ve anlaşılır bir dil ile;

KREDİ NOTUMU NASIL SORGULAYACAĞIM

Kredi notumu nasıl öğrenirim? sorusunun cevabını tüm detayları ile bulabilecek ve daha fazla bilgi ile finansal ve ekonomik hayatınıza daha doğru bir şekilde yön verebileceksiniz. Unutmayın ki artık sadece kredi alırken kredi notunuz sorgulanmıyor. Bunun dışında büyük firmalar sizler ile ortak işe girerken veya bir iş yaparken de kredi notunuzu öğrenmek istiyor. Hiç kimse durduk yere ıslak tahtaya basmaz. Dilerseniz konuyu daha iyi anlayabilmeniz adına öncelikle kredi notu nedir? onu bir anlamaya çalışalım.

Sevgili okurlarımız Kredi Notu; Türkiye deki büyük bankaların bir araya gelerek kurdukları Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından sizlere verilen bir puandır. Bankalar bu şekilde müşteri hakkında ortak hareket edebilmektedirler. Yani bir müşteri borcuna sadık mı? zamanında ödemelerini gerçekleştiriyor mu? Yada yasal takibe yakalandı mı? Bu tür bilgileri Kredi Kayıt Bürosuna bağlı olan Findeks aracılığı ile takip edip öğrenebilmektedir bankalar.

KREDİ PUANLARININ ANLAMI NEDİR ?

Kredi Puanları neleri ifade ediyor? Kredi puanınız sayesinde bankadan kredi çekebilme olasılığınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kredi ve Kredi kartı borcunuzu zamanında ödeye biliyorsanız kredi notunuz da yükselecektir. Bu sayede de bankalarda daha düşük faizli kredi alabilirsiniz. Ama kredi notunuz düşük ise kredi alma olasılığınız da düşüktür. Kredi puan aralıklarını öğrenmek için BURADAKİ yazımıza bakabilirsiniz.

FİNDEKS KREDİ NOTUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?: Findeks kredi notunuzu öğrenmek çok kolay. Bunun için https://www.findeks.com/ bu linki tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak olan sayfada T.C. Kimlik Numaranızı ve Cep Telefonu Numaranızı girmeniz gerekiyor. Bu işlem için de 4 TL cebinizden çıkıyor. Bunu da belirtelim. Gelen puana göre bankalarda size işlem yapıldığından kredi puanı sizlerin bir kart viziti yani bir nevi tanıtım kartı oluyor. Yada Karneniz de diyebiliriz.,

KREDİ PUANI AYNIMI KALIR NE ZAMAN YÜKSELİR

Kredi puanım hep aynı mı kalacak? sorusunu cevaplamaya çalışalım. Cevaben de şunu diye biliriz; Elbetteki hayır. Kredi notunuz bankalar ile olan ekonomik ve finansal durumunuza göre değişebilmektedir. Ama yükseltmek sizin elinizdedir. FİNDEKS KREDİ NOTUMU NASIL YÜKSELTİRİM konulu linkimizi tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca şunu da unutmayın. Tüm bankalardaki kredi notunuz aynıdır. Yani Findeks de başka, Burganbank da başka puan çıkar diye bir durum söz konusu değildir.

Değerli dostlarımız, umarım ki bu yazı ile aklınızda ki soru işaretlerini ortadan kaldırmış olduk. Bundan dolayı da oldukça istifadeli bir yazı olmuş oldu. Bu yazı haricinde konu ile bağlantılı olduğunu düşündüğümüz aşağıda ki konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ NOTU NASIL HESAPLANIR? TIKLA ÖĞREN

KREDİ PUANI NELERİ İFADE EDİYOR? HANGİ RAKAM NE ANLAMA GELİYOR?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

ÖNEMLİ VE BİLGİLENDİRİCİ OLAN BU YAZIYI RİCA ETSEM FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın