Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim?

Kredi notu düşük olanlar için kredi çekme yolları- Kredi notu ile ilgili soruları incelediğimizde belkide en fazla karşımıza çıkan soru örneğinden biridir; “kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim?” diye. Bizlerde bu konuyu sizler adına iyice araştırdık ve bazı çözüm yolları bulduk. Bu yazımızda da nasıl kredi çekebileceğinize dair çözüm yollarını öğrenebileceksiniz. Tabi öncesinde bazı önemli tanımlamaları belirtmemiz gerekiyor. Findeks kredi notu olarak sizlere 0 – 1900 aralığında bir puan vermektedir. Bu puana göre sizin kartvizitiniz belli olur. Bankacı puanınızı görür ve ona göre hareket eder.

KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI

Bu puan aralıkları şu şekilde sıralanmıştır; 0 – 799 arası (Çok Riskli), 800 – 1299 arası (Orta Riskli), 1300 – 1499 arası (Az Riskli),  1500 – 1699 arası (İyi), 1700 – 1900 arası (Çok İyi) olarak belirlenmiştir. Bu not aralıkları sizin ekonomik karnenizi de belirlemektedir. Şimdi gelelim asıl sorumuza. Öncelikle şunu belirteyim; notu kırmızı olan yani çok riskli olan arkadaşların kredi çekmesi mümkün değildir. Sizinde puanınız 0-799 aralığında ise kesin itibariyle avukatlık olmuşsunuz demektir. Yani dosyaya düşmüş ve hukuki bir sürece girmişsiniz demektir. Veyahut 2 ay boyunca bankaya olan borçlarınızı ödememişsiniz anlamı da taşımaktadır. Bu gelişmelerden dolayıda kara listeye düşenlerin en azında 5 yıl boyunca kredi çekebilmeleri pekte fazla mümkün görünmüyor.

Durumu iyi veya çok iyi olanların da kredi çekmelerinde mani olabilecek bir durum söz konusu değil. Burada asıl sıkıntıya düşenlerin durumu orta riskli ve az riskli olanlar. Yani kredi notu 800 – 1499 arasında olan insanların kredi çekebilmeleri için bazı önerileri aşağıdaki yazımızın devamında bulabileceksiniz.

KREDİ NOTU AZ RİSKLİ OLANLARA ALTIN TAVSİYELER İÇİN TIKLA

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR İÇİN KREDİ ÇEKME ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Şimdi ise kredi notu düşük olanların ne şekilde kredi çekebileceklerine değinelim.

KEFİL İLE KREDİ

1-) Kefil gösterin. Evet kredi notunuz düşükse ve krediye ihtiyacınız varsa, bu krediyi çekebilmeniz için kefil gösterebilirsiniz. Tabi kefil bulabilirseniz. Bu zamanda hakikatten kefil olma işi oldukça zor oluyor. Bundan dolayıda genelde kardeşler veya kankiler bir birlerine kefil olma yolunu seçiyorlar. Banka kefili gördüğü zaman siz ödeyemediğiniz zaman kefilden tahsil ederim nasıl olsa deyip kredi musluklarını açıyor. Ama öyle her kolundan tuttuğunuz kişiyi de kefil olarak gösteremezsiniz. Bunun için genel itibariyle kefil gösterdiğiniz kişinin öncelikle kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Ardından sgk kaydının olması ve çekmek istediğiniz krediye göre de kefilin gelirini belgelendirmesi şarttır. Daha sonra Kefil evli ise eşinden muvafakatname  alması gerekiyor.  

TEMİNAT İLE KREDİ

2-) Kredi çekerken teminat gösterin. Eviniz, arsanız veya daha farklı bir gayrimenkulünüz olabilir. Bu gayrimenkullerinizi bankalara teminat göstere bilirsiniz. Böylece bankalara ben borcuma sadık kalacağım, borcumu ödeyemezsem bile size teminat olarak şuradaki arsamı vereceğim demek anlamı taşıyor. Borcunuzu ödeyebileceğinizi ispatlayabilirseniz, teminatınızın değerine göre banka size bir kredi imkanı sunacaktır.

UFAK KREDİLER

3-) Düşük meblağlı kredi kullanın. Esasen bu madde oldukça önemlidir. Çünkü bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Nasıl mı? hemen anlatalım. Sizin gibi evde çalışanlar olabilir. Yani eşinizde çalışıyor olabilir. Böyle bir durumda bankaya tüm maaş bordrolarıyla gidip düşük tutarlı bir krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar böyle düşük kredi kampanyalarıyla doludur. Bu kredi de büyük ihtimalle çıkacaktır. Sizlerde bu parayla azda olsa ihtiyacınız ola ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Çektiğiniz düşük tutarlı kredinin aylık ödeme tutarı da ufacık olacaktır ve bunu düzenli bir şekilde ödediğiniz taktirde üç beş ay içerisinde kredi notunuz artışa geçecektir. Çünkü hem kredi çekmişsiniz hemde her ay düzenli bir şekilde kredinizi ödüyorsunuz. Bu kredi notunuzda anlamlı bir artışı da beraberinde getirecektir.

Değerli okurlarımız kredi notu düşük olanlarında kredi çekebilmeleri için bazı tiyoları sizler ile paylaştık. Sizlerinde daha farklı çözüm yolalrı var ise yorum yaparak ihtiyaç sahiplerinin görmesini sağlayabilirsiniz. Bu yazıdan istifade edeceğinize adım gibi eminim. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarını da muhakkak inceleyiniz. Önemli bilgi ve tavsiyeler bulunmaktadır. İlginizi çekeni tıklamanız yeterli olacaktır.

KREDİ NOTU NASIL HESAPLANIR? TIKLA ÖĞREN

KREDİ NOTU SORGULAMA KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM

KREDİ PUANI NELERİ İFADE EDİYOR? HANGİ RAKAM NE ANLAMA GELİYOR?

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

KREDİ KARTI KULLANIMINDA YAPILAN YANLIŞLIKLAR VE DOĞRU KULLANIM TALİMATI

 

LÜTFEN BU YAZIYI KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

“Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim?” üzerine 5 yorum

  1. keredi notum sicilim bozuk oldugundan dolayı cok sor durumdayım cok sor durumdayımacilen 1000teleye ihtiyacım var banayertımcı olursanıs sevinirim

    Yanıtla
  2. kredi notum usuk ama odemekte oldugum kredi var onu kapadıp konut keredısı cekmek ısdıyorum olursa emekli calısanım tesekurler

    Yanıtla

Yorum yapın