Kredi Notu Öğrenmenin Faydaları

Findeks Kredi Notunu Öğrenmenin Faydaları Neler?- Sevgili dostlarımız, yine özel ve bilgilendirici bir konu başlığı ile karşınızdayız. Son çeyrek yüzyıldır bankalar hayatımızda ciddi manada yer edinmeye başladı. Daha doğrusu bizlerin bankaya olan bağımlılığı da artı diyebiliriz. Adeta bankalara bağımlı gibi yaşıyoruz. Gerçi bunda da bizim suçumuz yok; zira borçlanmadan da mal mülk sahibi olunmuyor. artık kardeşimiz bile borç para vermediği için bankalara başvuruda bulunuyoruz.

FİNDEKS KREDİ NOTU ÖĞRENMENİN FAYDALARI GENEL AÇIKLAMA

Bankalarda eskisi gibi değil. Artık burnundan kıl aldırmıyorlar. Çok nazlılar ve her önüne gelene de kredi çıkarmıyorlar. Bunun için önünüze hemen kredi notu mevzusu dayatılıyor. Kardeşim kredi notun düşük. yükselt öyle gel diyorlar. Bide Aralarında anlaşmış gibi herkes aynı cevabı veriyor. Dolayısıyla haliyle kredi notu nedir? Nasıl Öğrenilir? Bizlere faydası nedir? gibi sorularında ardı arkası kesilmiyor. Bizlerde sorularınıza cevap verebilme adına bu özel yazıyı derledik.

FİNDEKS KREDİ NOTU TAM OLARAK NEDİR? NASIL ÖĞRENİLİR?

Findeks kredi notunuz sizin bankacılık işlemlerinizin sonunda aldığınız puandır. kredi borcunuzu zamanında mı ödediniz? hemen kredi notunuz artar. kredi kartı borcunuzu ödemedinizmi yada geciktirdiniz mi? kredi notunuz tak aşağılara düşer. Çek borcunuzu ödemediniz buda kredi notunuzu düşürür. EFT veya Havale işlemleri için bankayı sıklıkla kullanıyorsunuz bu olumlu bir etki yapar. Bankanın istediği bir müşteri profili çizerseniz kredi notunuzda yükselir.

Bu duruma bir nevi bankanın ceza ve ödül sistemi de denilebilir. Kredi notunuzu findeks aracılığı ile öğrenebilmeniz mümkün. Tabi bunun için de 4 TL + KDV gibi bir ücret telefonunuza yansıtılacaktır. Bunun için yapmanız gereken Findeks ana sayfasına BURAYI tıklayarak ulaşmak. Ardından da açılan sayfada cep telefonu numaranızı ve kimlik numaranızı girerek devam butonuna basmanız gerekiyor. Bu sayede kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

FİNDEKS KREDİ NOTUMU ÖĞRENMENİN BANA KATKISI NE?

Şimdi asıl önemli soruya gelmiş olduk. Sevgili okurlarımız, artık özel şirketlerin bile findeks kredi notuna göre personel aldığını biliyoruz. ortaklıklar bile kredi notuna göre gerçekleşiyor. kredi notu adeta sizlerin de bir karnesi veya kartviziti anlamına geliyor. Gören kişi sizin ekonomik hayatınız üç aşağı beş yukarı nasıl olduğunu kestirebiliyor. Budan dolayı da bu husus oldukça fazla önem arz ediyor. Şimdi bu durumu örnekler ile daha da iyi bir şekilde açıklamaya çalışalım.

Bir şirketiniz var. Piyasada tutunmaya çalışıyorsunuz ve Findeks’in risk raporu paketlerinden birini aldınız. Artık şirketinizin aylık raporunu ve puanını alabiliyorsunuz. Bu sayede puanda bir düşüş ve azalma var ise danışmanları yardımıyla, sıkıntılı olan bölümde gerekli tedbirleri alarak yolunuza sağlam adımlar ile devam edebilirsiniz. Bu açıdan gerekli yerde gerekli önlemleri almanızda da yardımcı olmaktadır.

Bir diğer yararı ise kredi çekenlere olmaktadır. Kredi notunuzu önceden öğrenip ona göre hareket edebilirsiniz. Kredi onuz düşük ise kredi çekme tarihinizi bir kaç ay ötelersiniz. Daha sonrada gerekli adımları atar, bir kaç ay içerisinde kredi notunuzu yükseltir ve ona göre kredi başvurunuzu yaparsınız. Zira yüksek kredi notuna düşük kredi faizi verildiğini herkes biliyor. Kredi notunuzu artırarak avantajlı krediye de sahip olabilirsiniz.

Bir insan da findeks kredi notuna bakarak ekonomik hayatının nasıl olduğunu algılayabilir. Zira ekonomi endeksli firmalar işçi alırken düşük kredili elemanlar almazlar. Çünkü bu kişinin evvela kendine hayrı yok derler. Şirkete ne hayrı olsun değil mi? Ortaklık mı kurulacak hemen karşı firmanın risk raporunu öğrenmek ister diğer ortak. Kredi notu yerlerdeyse bu firma sözüne sadık değil, parasını da zamanında yatırmaz, sen buna bulaşma anlamını çıkarırlar.

İnanın ki artık neredeyse marketler dahi kredi notu düşük olanlara mal vermeyecek 🙂 Bundan dolayı ki, sizlerde kredi notunuzu öğrenin. Hayatın neresinde olduğunuzu gözleriniz ile görün. ardından da yapılabilecek önlemler var ise onu alın. İşte kredi Notu bu kadar önemli bir mevzu. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı kredi notu başlıklarımızı da inceleyebilir ve daha farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sicilim Bozuk Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Findeks Renkleri Ne Anlama Geliyor

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim?

“Kredi Notu Öğrenmenin Faydaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın