Kredi notu az riskli olanlara altın tavsiyeler

Kredi notu az riskli olanlara altın tavsiyeler- Sizlerde hayatınız boyunca gerek kendinizin gerek ailenizin geçimini sağlayabilme adına türlü türlü meslekler yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Tabi kimisinde başarılı kimisinde de başarısız olup iflasın eşiğine gelmiş de olabilirsiniz. Bunlar hayatınızda olabilecek gelip geçici durumlar. Daha sonrasında ise bir şekilde toparlayıp eski halinizi alabiliyorsunuz. Böyle bir durumdayken bir çıkış kapısı arıyor olabilirsiniz.

KREDİ NOTU AZ RİSKLİ OLANLARA ALTIN TAVSİYELER ÖN AÇIKLAMA

Bankalara başvurduğunuzda ise maalesef kredi notunuz dan dolayı olumsuz yanıtlar alıyorsunuz. Bir şekilde borçlarınızı ödemiş olsanız bile yaranıza derman olacak paraya ulaşabilmek imkansız gibi gözüküyor. Sağdan soldan ufak borçlar alarak işlerinizi çevirmeye de çalışıyor olabilirsiniz. Ama bu durumda atalarımızdan hiç mi hiç ders almamış demek siniz. Çünkü şöyle bir ata sözümüz vardır; “Taşıma su ile değirmen dönmez” diye. Aslında ne kadarda çok sizleri yansıtıyor değil mi. Size ihtiyaç olan gününüzü kurtarmak yerine işinizi kurtarmak için yeterli bir meblağ.

KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI NELERDİR?

Kredi kartı notu için 0 ile 1900 arasında bir puan belirlenmektedir. Bu puan aralıkları; Findeks tarafından; çok riskli (0 -799), orta riskli (800 – 1299), Az riskli (1300 – 1499), iyi (1500 – 1699), Çok iyi (1700 – 1900) olarak belirlenmiştir. Konumuz ile alakalı olduğundan dolayı az riskli olan puan aralıklarını inceleyelim. Ne çok kötü nede iyi tam orta olduğu için her an düşedebilir veya her an artadabilir. Bu tamamen sizin ekonomik durumunuza bağlı olarak düzelebilecek veya kötüye gidebilecek bir mevzu.

KREDİ NOTUM AZ RİSKLİ NASIL DÜZELTİRİM? İŞTE ALTIN NİTELİĞİNDEKİ TAVSİYELER

Sevgili takipçilerimiz puanınız az riskli yani 1300 – 1499 aralığında. Esasen çokta kötü bir kredi notu değil. Bazı işlemler ile kredi notunuzu iyilere hatta çok iyilere çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Kredi notunuzun nasıl artacağını madde madde sıralayalım.

1-) Öncelikle bankaya olan kalan tüm borçlarınızı ödemeye çalışın. Bu kredi notunuzun artması için oldukça doğru bir adım olacaktır.

2-) Kredi kartı borçlarınız da ödeyin ve limiti düşün bir kredi kartı kullanın ki aylık ödemelerini rahatlıkla yapabilin. Bankalar sizin ödemelerinizin düzenine oldukça önem gösterirler. Bundan dolayı her ay nizami bir şekilde ödenen kredi kartları size artı puan getirecek bir diğer tavsiyemiz.

3-) Olabildiğince düşük bir kredi çekin. Bu kredi aylık rahat ödeyebileceğiniz cüzi bir miktar olsun ki etkilenmeyin. Bunu da düzenli ödemeye dikkat edin.

4-) Faturalarınızı banka hesabınız üzerinden ödeyin. Elektrik, su, telefon, doğal gaz vb. faturalarınızı internet hesabınızdan kolayca yatırın. Veya otomatik ödeme talimatı verin.

5-) Alacak ve vereceklerinizi elden yapmayın. Parasal akışlarınızı banka üzerinden eft veya havale işlemleri ile gerçekleştirin.

5 DK DA GRANTİ BANKASI KREDİ BAŞVURUSU

Unutmayın ki ne kadar çok bankasal işlemlerinizi arttırırsanız o ölçekte kredi notunuzda artacaktır. Deneyin ve görün daha 2- veya 3 ayda kredi notunuzda ki anlamlı artışı gözlemleyebilirsiniz. Bu tavsiyeler altın niteliğinde olan önemli kurallardır. Ayrıca Tüm ihtiyaçlarınız için 5 dk da garanti bank kredi başvurusu konulu yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

“Kredi notu az riskli olanlara altın tavsiyeler” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.