Çoook Acil nakit para ihtiyacı için çözüm yolları

Acil nakit para ihtiyacı için çözüm ve öneriler- Değerli okurlarımız yine merak edilen ve oldukça fazla sorgulanan bir konu başlığı ile karşınızdayız. Bugünkü yazımıza da acil para ihtiyacı için çözüm yollarını anlatacağız. Sizinde tüm ihtiyaç sahipleri gibi acil nakit paraya ihtiyaç duymuş olabilirsiniz. Nihayetinde birde iş yeri işletiyorsanız ve uygun bir mal denk getirmişseniz bunu kaçırmak istememenizi anlayabilirim. Veya çocuğunuz il dışında üniversite kazanmış olabilir. Bu örnekleri artırmamız mümkün. Bir çok insan acil paraya sıkışı veriyor. Peki böyle bir durumda ne yapmalıyız? sorusunu dilerseniz gelin hep beraber inceleyelim.

ACİL PARA İHTİYACI İÇİN ÇÖZÜM YOLLARI VE ÖNERİLER

Yazımızın bundan sonraki bölümlerinde madde madde çözüm önerilerini bulacaksınız.

KREDİ ÇEKME YOLU

1-) Kredi çekmek; Bir çok banka acil nakit ihtiyaçlarınız için çözüm önerileri sunuyor. Oldukça avantajlı fazi oranları ve vade seçenekleriyle 1.000 TL de neredeyse 50.000 TL ye kadar ihtiyaç kredileri verebiliyorlar. Tabi kredi notunuza göre faiz oranları belirleniyor. Bunun dışında kredi notu çekeceğiniz paranın limitini de etkiliyor. Sadece bunlar mı? evinizin kiram olup olmadığı, bakmakla yükümlü olduğunuz kişi sayısı derken, birde elinize geçen net maaş düşükse verilecek olan kredi de düşük olacak demektir. Bu sizin acil nakit ihtiyacınızı karşılamıyorsa o zaman diğer seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.

BORÇ PARA ALMA

2-) Borç para almak; Acil nakit ihtiyaçlarınızı sıkı fıkı olduğunuz eşinizden, dostunuzdan veya akrabalarınızdan isteyebilir böylece de görülmesi gereken ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Borç isteyecek akrabam yok diyorsanız üçüncü seçeneğimiz sizler için uygun olabilir.

KREDİ KARTLARI NAKİT AVANS

3-) Kredi kartları avans kullanma; kartlarınızdan acil nakit avans çekebilirsiniz. Oldukça uygun paralar ile her kredi kartınızdan nakit avans kullanabilirsiniz. Buda bir başka seçenek. Bankayla krediyle işim olma diyorsanız o halde buyurun dördüncü seçeneğimiz

GAYRİMENKUL SATIŞI

4-) Ev ve arabaları satmak; Çok acil yüksek meblağa sıkışmış olabilirsiniz. Ödeme gününüz de yaklaşmış olabilir. Veya oldukça uygun fiyata iş yeriniz için mal bulmuş olabilir ve stok yaparak kar elde etme isteğiniz de olabilir. Böyle bir durumda ev veya arabalarınızı piyasanın altında ki bir fiyata vererek elinize acil olarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Atalarımız boşuna kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez dememiş. Daha fazla kar edeceğinizi düşünüyorsanız arabanızı uygun fiyata satabilirsiniz. Ticarette yeri geldiğinde her türlü hamleyi yapabilmeniz gerekiyor ki ayakta kalabilesiniz diye. Buda benim derdime çare değil diyorsanız diğer maddeye geçelim o zaman.

2. EL EŞYA SATIŞI

5-) İkinci el eşyalarınızı satın; Mecbur yapacak bir şey yok. Bankalar kredi vermedi. Kredi kartı desen ful dolu. Eeee ozaman ne yapacağız diye soracak olursanız 2. el eşyalarınızı satabilirsiniz diye biliriz. Bu artık son çarelerden biridir. Evinizde 2. bir televizyon olabilir veya laptobunuzun yanında evde boş boş duran tabletiniz olabilir vb. eşyaları uygun bir fiyata sahibinden gibi letgo gibi ortamlarda elinizden kısa bir sürede çıkarabilirsiniz.

EK İŞ FIRSATLARI

6-) Ek iş yapmak; Ödeme gününüz yaklaşıyor olabilir ve o ay işlerin kesat gittiğiniz veya sizi karşılamadığını düşünelim. Örneğin bir yerde aşçı olarak çalışıyorsanız, akşamları da başka bir iş yerinde parttime olarak çalışabilirsiniz. Veya öğretmenseniz bir etüt merkezi ile anlaşabilir ve boş zamanlarınız da buralarda ders vererek acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu seçenek bana uymuyor benimki daha farklı diyorsanız son seçeneğimiz aradığınız çözüm önerisi olabilir.

7-) Avantajlı sistemlere dahil olmak; Örneğin bir ev alacaksanız veyahut araba. Hatta alacağınız evi de oldukça uygun bir fiyata buldunuz. Ev sahibi 2-3 aya evi boşaltacak ve size oldukça makul bir seviyede fiyat çekti. Bu fırsatı kaçırmak istemiyorsunuz. Yalnız elinizde ki de biriktirmiş olduğunuz paranın az bir eksiği var. İşte o zaman eminevim gibi kuruluşlara başvuruda bulunabilirsiniz.

KREDİ NOTU AZ RİSKLİ OLANLARA ALTIN TAVSİYELER

ÇOK ÖNEMLİ; Değerli okurlarımız sakın diyeyim ben size. Yanılmıyorsam siz ne demek istediğimiz anladınız. Kesinlikle tefecilere, karaborsacılara ve faizcilere kapılmayın ve kanmayın. sonunda giden sizin eviniz, arabanız, malınız ve mülkünüz olacaktır. Yüksek faizlerin altından kalkamazsınız. Ayrıca Kredi notu az riskli olanlara altın tavsiyeler konulu yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki yazılanlar bana göre değil, hiç birisi bana uymuyor. Ne işim var ne gücüm ne de bir sigortam, kimsem zaten yok, arkadaş dersen facede dolu yazan da yok diyenler için Avrupa Birliği tarafından Türkiye’deki KOSGEB Kurumuna ( devlete ait resmi kurumdur şahsın değildir ) verilen kredilerden yararlanmak ister misiniz ?

KOSGEB HİBE KREDİSİNİ HERKES ALABİLİR AYRINTILAR 

KOSGEB GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KREDİ AYRINTILAR 

“Çoook Acil nakit para ihtiyacı için çözüm yolları” üzerine 4 yorum

  1. Benim 25 bin civarı arabam var ama arabayı satamam 10 bin tl civarı ihtiyacım var ipotek gösterebilirim yardımcı olur musunuz

    Cevapla
  2. Aylık gelirim 4000 bin tl 10000 bin ihtiyacım var 25000 tl civarında arabam var satmak istemiyorum kredi notum düşük gecikmelerimden dolayı arabayı ipotek gösterip 10000 civarı ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.