Kredi Kartı Kullanımında Yapılan 5 Hata

KREDİ KARTI KULLANIMINDA YAPILAN HATALAR GENEL BİLGİLER

Kredi Kartı Kullanımında Yapılan 5 Hata- Değerli okurlarımız, tüketicilerin yararına olabilecek bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz yaşam şartlarının her geçen gün ağırlaşması nedeniyle bir çok insan da borca biraz daha batıyor. Sağdan soldan borç alınamayınca da mecburen kredi kartlarına sarılıyor vatandaş. Lakin bunu yaparken bir sürü hata ile yapıyor. Bundan dolayı da bu yazı doğmuş oldu. Sizlere yol göstermesi sebebiyle ve yaptığınız yanlışları göstermek amacıyla maddeler halinde açıklayıcı bir yazı olmuş oldu.

KREDİ KARTI KULLANIMINDA YAPILAN 5 HATA

1-) Yapılan en büyük hata birden fazla kredi kartı sahibi olmak. Bu hususu uzmanlar her zaman dile getiriyorlar ama en son başınız sıkışınca bu uyarılara kulak veriyorsunuz. Lütfen Ama Lütfen 1 Adet Kredi Kartı sahibi olun.

2-) Kredi Kartı Limiti. Bir diğer hata ise kredi kartı limitinin yüksek olması. 2.000 TL maaş alan bir kişinin kredi kartı limitinin 10.000 TL olmaması gerekir. Allah aşkına ne yapıyorsunuz. Kredi kartı limitiniz aylık ödeyebileceğiniz kadar olmalı. Aksi takdirde önüne geçilemez hallere sebebiyet verebilirsiniz.

3-) Özelliği olmayan kredi kartları. Bir çok kişide sadece harcamak için kullanılan kredi kartları var. Yani hiç bir bonus, kampanya ve avantaja sahip olmayan belirli limitlerdeki kartlardan söz ediyorum. Bir kartınız olacak ise iyi seçmeniz gerekiyor. Avantajları da beraberinde getirmesi şart.

4-) Bilinçsiz Harcama. Bilinçsizce yapılan harcamalar belkide kredi kartı kullanımında yapılan en büyük hatadır. Bazı insanlarda şahit olmuşsunuzdur içtiği sigaradan çiğnediği sakıza kadar kredi kartını kullanmaktadırlar. Kredi kartını böyle kullanmaya devam ederse bir insan sonunda borç batağına saplanmış olacaktır.

5-) Yanlış Kullanım. Kredi kartları kullanım amacı dışında kullanıldığı zaman da hata yapılmaktadır. Yani kredi kartları cebimizde diye kullanmamak gerekiyor. Örneğin buzdolabınız miadını doldurdu ve yeni bir dolap almanız gerekiyor. Ama tutup da 2.000 TL çıkarıpta verecek halimizde, durumumuzda yok. İşte burada kredi kartınız devreye giriyor. Bunu sizler için 12 ay taksite çeviriveriyor ve aylık 160 TL civarlarında bir ödeme çıkıyor karşınızda. Aylık ödeyeceğiniz bu miktar sizi etkilemeyecektir. Doğru kullanım şekli bu olmalıdır. Yada avantajlı kampanyaları takip etmek olmalıdır.

KREDİ KARTI İLE BANKAYA HABERSİZCE BORÇLANMA

ÖNEMLİ: Sevgili takipçilerimiz, Kredi kartı kullanırken gelecek ay ki maaşınızı bankaya bağladığınızı sakın unutmayınız. Nasıl mı? Şöyle İzah edelim; Sizler 3000 TL harcama yaptığınız zaman, bankaya da gelecek 1,5 ay ki maaşımı da size veriyorum ve sizin adınıza çalışıyorum diyorsunuz. Yani bir nevi bankaların kölesi haline geliyorsunuz.

Saygıdeğer okurlarımız, kredi kartı kullanırken birde yukarıda belirttiğimiz bu maddeleri hatırlayarak harcama yapınız. Bu adımlara uyarsanız ödeyemediğiniz borçlarınızdan dolayı kredi notunuz düşmeyecek, aksine düzenli kullanımınızdan dolayı banka size minnettar olacak ve kredi notunuzu arttıracaktır. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız. Merak ettiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

KREDİ NOTU ÇOK RİSKLİ OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

BANKALARDAN RED CEVABI ALANLARIN KREDİ NOTU DÜŞER Mİ? TIKLA ÖĞREN

KREDİ NOTU SORGULAMA, KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

TÜM KREDİ KARTI KULLANICILARIN BU YAZIYI GÖRMELERİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın