KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI (KOBİLER İÇİN)

KOSGEB tematik proje destek programı- Türkiye’nin kredi nabzının güncel konular ile değerlendirildiği 724kredi.net ekibi olarak sadece döviz dalgalanmalarından bahsetmiyor, sizlerin istifade edebileceği konulara da değiniyoruz. Bugünde küçük ve orta ölçekli işletmelerin yararlanabileceği (KOBİ) bir kredi türünden söz edeceğiz. Sizlerde fırsat verildiği takdirde işlerinizi büyüterek bir marka haline dönüşeceğinizi düşünüyorsanız bence kaçırmamanız gereken bir hibe kredisi olduğunu söyleyebiliriz.

KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI GİRİŞ BÖLÜMÜ

Hayalinizdeki iş planınızı güzel bir projeye dökerek ,iş yerinizin hak ettiği yerlere gelebilmesi için gerekli sermayeyi elde edebilirsiniz. Bugün bir bankaya ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunduğunuzda dünyanın faizini uyguladıkları bir gerçek. Üstelik 36 ay gibi kısa bir vade de ödemenizi de istiyorlar. Bir çoğuda kredi notunuz düşük, kredi geçmişiniz kötü deyip kredi bile vermiyorken KOSGEB ihtiyaç duyduğunuz o yardım elini sizlere uzatıyor. Bu yazımızda da tematik proje desteğinden söz edeceğiz. Arzu ederseniz hemen tanıtıma geçiş yapalım.

3 ADIMDA KOSGEB’TEN KOLAYCA KREDİ ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLA

KOSGEB KOBİ TEMATİK DESTEK PROGRAMI

TEMATİK DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Sevgili okurlarımız kosgeb, tematik destek programı ile sizleri proje yapmaya ve proje arttırmaya teşvik eder. Bu aşamada sizlerden ricam proje hazırlamayı lütfen gözünüzde büyütmemeniz. Geçenlerde bir okurumuz yorum olarak şunu demiş; “KOSGEB niye bizleri proje hazırlatmak için şirketlerin kucağına itiyor?”, Bir diğeri ise; “Proje Hazırlamaya ne gerek var demiş.” Olaya bu şekilde yaklaşmamak gerekir. Proje sizin gelişmeniz ve ilerlemeniz için en büyük teşvikçiniz olacaktır. Yani projede hangi ay hangi adımları atacağınıza, hangi zamanda hangi ekipman ve makineleri alacağınıza kadar belirtirsiniz. Ve kendinizden emin adımlar ile temkinli bir şekilde merdivenleri teker teker çıkarak bir marka halini alırsınız.

Ayrıca kosgeb yetkilileri de sizleri vermiş olduğunuz projeniz üzerinden titiz bir denetleme yaparak izler. Bu proje ile Makro strateji dokümanlarında işaret edilen öncelikler dikkate alınarak belirlenen tematik alanlarda bölgesel ve sektörel ihtiyaçların karşılanması hedeflenir. Bunun dışında KOBİ’lerin uluslararası mevzuat ve önceliklere uyumunun sağlanması amaçlanır. Sizlerin giderek uluslar arası üretim standartlarına çıkabilmeniz için uluslararası mevzuata uyum sağlamanızı hedeflemektedir.

KOSGEB PROJESİ NASIL HAZIRLANIR? HEMEN TIKLA KENDİ PROJENİ HAZIRLA

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Kosgeb tematik proje destek programına; KOBİ’ler ve Meslek kuruluşları başvuruda bilmektedir. Yani kendini geliştirmek isteyen esnaf ve şirket sahipleri başvuruda bulunabilirler. Tabi başvurudan önce kosgeb’ten uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor. Bu eğitimin ücretsizdir. Ayrıca eğitimler de toplamda da 4-5 gün sürmektedirler.

KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI DESTEK UNSURLARI NELERDİR?

Bu krediye yukarıda da belirttiğimiz gibi kobi ve meslek kuruluşları başvuruda bulunabilir. Tematik proje destek programında 150.000 TL karşılıksız hibe kredisi verilir. Program süresi en fazla 36 ay dır. (24 ay +12 ay) Verilecek olan kredinin karşılıksız olduğunu da tekrardan belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

ÇAĞRI ESASLI TEMATİK PROGRAM DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ NELERDİR?

Personel net ücretleri ve seyahat giderleri, Yeni Makine-ekipman, yazılım ve donanım alımı veya kiralanması giderleri, Sarf malzemesi giderleri, Hizmet alım giderleri ve Genel idari giderler dir.

MESLEK KURULUŞU PROJE DESTEK PROGRAMI DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ NELERDİR?
Kurul tarafından uygun bulunan ve aşağıda belirtilenler dışında kalan giderler destek kapsamındadır; Bina inşaat yapımı, tadilatı, gayrimenkul alımı, makine-teçhizat, tefrişat, taşıt aracı, vergi, resim ve harçlar, sosyal güvenlik primleri, haberleşme giderleri, finansman giderleri, proje ile ilgili olmayan personel giderleri, enerji, su, kira giderleri, proje ortaklarından alınan danışmanlık ve hizmet alımı giderleri ve proje ile ilişkilendirilmemiş maliyetler.
Sevgili okurlarımız ve esnaflarımız sizlerde iş yerlerinizi büyütmek istiyorsanız hemen bir proje hazırlayarak bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Çünkü kim kime durduk yere karşılıksız 150.000 TL veriyor ki? Ayırca aşağıda sizler için hazırladığımız kosgeb konu başlıkların da bir göz atmanızı muhakkak tavsiye ederiz.
3 ADIMDA KOSGEB'TEN KOLAYCA KREDİ ALMA YÖNTEMLERİ

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL KREDİ

KOSGEB'TEN LİSE MEZUNLARINA 150.000 TL KARNE HEDİYESİ

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

 

LÜTFEN BU YAZININ GİRİŞİMCİLER TARAFINDA DA GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE PAYLAŞIR MISINIZ?

 

 

 

 

Yorum yapın