İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin Senet ile Ev Satın Almak

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Adana, Antalya, Diyarbakır Senet ile Ev Satın Almak- Değerli okurlarımız, yine özel ve yine güzel bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz Türkiye de çalışanların büyük bir bölümünün hayali bir ev sahibi olabilmek. Bundan dolayıda tüm aile fertleri canını dişine takarak çalışırlar. Hatta gerekirse ek işlere de giderek ufakta olsa bir ev sahibi olmak isterler. Bunda da haksız sayılmazlar, çünkü emeklilik maaşı ile geçinebilmek adeta bir mucize demek.

SENET İLE EV SATIN ALMA ÖN BİLGİ

Bankalarında faiz oranları da almış başını gidiyor. Bizlerde, sizlere alternatif olabilmesi adına bu yazımızda büyük şehirlerde senet ile ev satın almak konusunu işleyeceğiz. Çünkü bu konu oldukça merak edilen ve araştırılan bir alan. Bizlerde kaynağından ciddi araştırmalar yaparak en doğru bilgileri sizler için derledik. Dilerseniz bu konunun detaylarına bir an önce inelim.

SENET İLE EV SATIN ALMA DETAYLARI

Sevgili takipçilerimiz bankaların yüksek faizi ile uğraşmak istemeyenlerin ciddi manada tercih ettikleri senet ile ev satın alma bu sıralar oldukça revaçta. Özellikle geçen yıllara göre bankalardan kredi çekerek ev alanların oranı oldukça düşmüş durumda. Yıl boyunca yüzde 32 ile yüzde 50 aralığında seyreden senetli alım ise en üst seviyeye çıkmış durumda.

SENET İLE EV SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

Deminde belirttiğim gibi bankaların yüksek faiz oranları nedeni ile vatandaş inşaat firmalarını seçiyor. İnşaat üretici firmalar konut satışı yaparken peşin fiyatına neredeyse sıfır faiz oranları seçeneğinden dolayı millet buraları tercih ediyor. Hatta bir çok inşaat firması faiz uygulamıyor. Uzun vade de inşaat firmalarına sizlerde senetlerinizi ödeyerek ev sahibi olabiliyorsunuz. Esasen buda inşaat firmalarının stoklarını bir an önce bitirmelerini sağlıyor. Ayrıca ev alacaklar içinde büyük bir fırsat.

DİKKAT!!! Senet ile ev alacakların oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Yarım kalan inşaatten yada maketten evler satın  alınırken bankadan alınan krediye göre daha fazla risk alınmaktadır. Güvenilmeyen, adı duyulmayan bilinmedik firmaların risk faktörü de oldukça fazladır. Çünkü bazı durumlarda müteahhitin kaçma durumları da söz konusu olmuştur. Bildik firmaları tüm şartlarını öğrenerek tercih ediniz. Güven faktörünün ön planda olduğunu unutmayınız.

İnşaatin yapı ruhsatına muhakkak bakınız. 28 Mayıs 2014′te yürürlüğe giren 6502 sayılıTüketici Kanunu’na göre yapı ruhsatı alınmadan konut satışı yapılamayacağı yasal olarak zorunlu kılınmıştır. Mağduriyet yaşamaması için dikkatli davranılması, iyi analiz yapılması, inşaat şirketinin araştırılması, ruhsatsız projelerden de uzak durulması lazım.

TEMİNAT ALMADAN SENET İMZALAMAYIN

Zarara uğramamanız ve aklınızın da rahat edebilmesi için inşaat firmalarından teminat almayı unutmayınız. Ön ödemeli konut satışında tamamlama sigortası, inşaat şirketinin vereceği banka teminatı veya bağlı kredi ile tüketicinin güvence altına alındığını unutmayınız. Tüketici Kanunu’na uygun düzenlenmiş senetlerle kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Saygıdeğer okurlarımız, sizlerde bankadan kredi alamıyorsanız, senet ile ev alma seçeneğini de düşünebilirsiniz. Tabi bilindik firmadan ve kendinizi güvence altına alarak. Böylece bankalar gibi ekstradan bir ev parası kadar da faiz ödeme zorunda da kalmazsınız. Ayrıca aşağıda ev almaya alternatif oluşturması adına konu başlıklarını oluşturduk. Merak ettiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

DÜŞÜK FAİZLİ 96 AY VADELİ 80.000 TL KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 70.000 TL KONUT KREDİSİNİ EN UYGUN VEREN BANKALAR

120 AY VADE İLE 100.000 TL KONUT KREDİSİNİ EN UYGUN FAİZLİ VEREN BANKALAR

50.000 TL 60 AY VADELİ EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

EMİNEVİN İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMAK ÇOK KOLAY

EV ALACAKLARA ALTERNATİF OLUŞTURABİLMESİ İÇİN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın