İNG Bank Findeks Risk Raporu

İNG Bank Findeks Risk Raporu- Tüm okurlarımızın bol kazançlı günleri olması dileğiyle mükemmel bir yazıya imza atmak istiyoruz. Bu yazımız ekonomik ve finansal yaşamına dikkat eden ve belirli periyotlarla incelemek isteyenlere gelsin. Şimdiye kadar findeks ile alakalı hep kredi notu üzerine değinildi. Milyonlarca kişide Findeks’in sadece Kredi Notu veren bir kuruluş olduğunu bildi. Ama esktra özelliklerinden bir çok kimse haberdar değildi.

İNG BANK FİNDEKS RİSK RAPORU GENEL AÇIKLAMA

Bugün Findesk’in esktra özelliklerinden bir tanesinin İNG Bank’a entegre edilişini göreceğiz. Yani İNG Bank Findeks Risk Raporu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bu özellik sayesinde ing bank müşterileri oldukça özel bir ayrıcalığa sahip oluyor. Dilerseniz bu konuyu soru cevaplar halinde ilerleyerek inceleyelim ve öğrenelim. Böylece sizlerde buradaki bilgilere uyarak risk raporunuzu öğrenebilirsiniz.

FİNDEKS RİSK RAPORU NEDİR?

Bu sistemin aklınızda yer edinebilmesi adına en önemli soruyu en başa ekledik. Findeks Risk Raporu, kişilerin ve ticari işletmelerin bankacılık sisteminde yer alan kredili ürünlerine ait (kredi kartları dahil) borç/limit/performans bilgilerinin özetlendiği bir bilgilendirme aracıdır. Bu raporda, borçların zamanında ödenip ödenmediği, mevcut borcun ne kadar olduğu, yasal takipte bir borç olup olmadığı gibi bilgiler yer almaktadır. Buda oldukça fazla önem arz etmektedir.

FİNDEKS RİSK RAPORU’NU 3. KİŞİLER ALABİLİR Mİ?

Bu soruyada şu şekilde bir cevap verelim; Findeks Risk raporu sadece rapor sahibi kişinin ya da kurumun başvurusu üzerine verilir. 3. kişi ve firmalar, bir başkasının raporunu kesinlikle alamazlar.

FİNDEKS RİSK RAPORU ÖZELLİKLERİ

Kredi Notu ve Risk Raporu oluşturulurken ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından aylık olarak alınan kredi kullanım ve ödeme performansı verileri dikkate alınmaktadır. Risk Raporu, halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerine ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur. Findeks Risk Rapor Paketi 3 ayda bir e-posta yoluyla detaylı olarak gönderilirken, SMS ile de raporunuzun özetini alabilirsiniz. ING Bank müşterisi olun ya da olmayın, Findeks Risk Raporu’nuzu Herhangi bir İNG Şubesinden alabilirsiniz.

NEDEN FİNDEKS KREDİ NOTUMU BİLMELİYİM?

Kredi başvurusunda bulunurken veya kredi limitini yükseltmek istediğiniz durumlarda Findeks Kredi Notunu bilmeniz size avantaj sağlayacaktır.

İNG BANK FİNDEKS RİSK RAPORU BAŞVURUSU NASIL YAPILMAKTADIR?

Findeks Kredi Notu, tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı limitleriniz ile ödeme performansınıza ait bilgileri içerir. Findeks Risk Raporunu; ING Bank müşterisi iseniz RAPOR yazıp 2205’e SMS göndererek, müşteri değil iseniz size en yakın şubeye başvurarak alabilirsiniz.

İNG BANK FİNDEKS RİSK RAPORU ÜCRETİ NE KADARDIR?

Findeks Risk Raporu (Şube) Tekil Rapor; Rapor başına 15 TL vermeniz gerekecektir. Findeks Risk Raporu Paket Rapor; 3 ayda 1 kez 5,90 TL dir.

Sevgili okurlarımız, bu yazınında sonuna gelmiş olduk. Sizlerde findeks risk raporunuzu 3 ayda bir öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki işlemleri takip ederek buna ulaşabilirsiniz. Bu yazı dışında dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız diğer konuları da inceleyebilirsiniz.

Hayati Öneme Sahip Kredi Sicili Nedir

Bilmeyenler İçin Kredi Notu Nedir?

Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.