İlk sigorta giriş tarihi öğrenme İlk tescil tarihini nasıl bulurum ?

İLK SİGORTA İŞE GİRİŞ TARİHİ ÖĞRENME ÖN BİLGİ

İlk kez ssk giriş tarihimi nasıl buluyorum nasıl öğreniyorum ? Değerli 724kredi kullanıcıları sizlere ssk kategorimizden yararlı olacağını düşündüğümüz bazı önemli konuları aktarıyoruz. Bunlardan birisi de emeklilik hesaplamaları hususunda yer alan ve önem arzeden ilk kez sgk giriş tarihinizin belirlenmesi yönünde olacaktır. bizler buradan sizlere bunu nasıl bulacağınızı anlatacağız.

DETAYLAR

Türkiye’de herhangi bir yerde çalışan kişilerin olmazsa olmazı sigorta girişidir. Zira aile bireylerinin hastanelerden ilaçlardan ve tedavi süreçlerinden yararlanması kesinlikle buna bağlıdır. Herkes gibi sizler de çook eskiden belki sigortaya önem vermiyordunuz ama, emin olun yeni yetişen nesil sigortalılığı istiyor. Zaten Devletinde isteği bu yönde. Bu yönde atılımlar yapılabilmesi adına işverenlerin iş yüklerini azaltmak için devletimiz ilk kez sigortalı olarak işe girişlerde subvanse yani yardım için kesenin ağzını açmış durumda.

E-DEVLET 4A TESCİLİ

Daha önceden bir yerde sigortalı olarak çalıştınız ve üzerinden çok uzun yıllar geçti. Eskiler çok iyi hatırlarlar eski pembe renkte sigortalılık girişinizi gösteren kimlik türü evraklar veriliyordu. Onu kaybettiğimizde ne yapacağız bilemiyorduk ve sürekli olarak iş değiştirip, sigortalı olarak yeniden çalışmaya başladığımızda ise yeni bir numara alıyorduk. Şimdi ilk kez sigortalılık giriş tarihinizi öğrenmek için e devlet şifrelerine ihtiyacınız bulunuyor. E devlet şifresi olanlar ne yapacak ? Şifresi elinde olanlar E DEVLET 4A TESCİL linkine tıklayarak giriş yaptıklarında hizmet dökümleri ile birlikte, bu dökümlerde ilk sigortalılık tarihlerinin ne olduğunu görebilirler. Bizler sizlerin yerine kendi e devlet şifremizle ilgili bölüme girerek bir ekran çıktısı ediniyoruz. Bu ekran çıktısında açıkca örneğin benim ilk kez sigortalılık giriş tarihim görünüyor.

E devlet ilk sigorta tescil ve giriş tarihi öğrenme
E devlet ilk sigorta tescil ve giriş tarihi öğrenme

Konu ile ilgili yardıma ihtiyacı olan kişiler, lütfen sitemizdeki bu konunun altına bizlere yönelteceğiniz sorularınızı gönderiniz. Yukarıda yer alan resimde iki tarafı kırmızı ok olan alanın üzerinde ilk işe giriş tarihim görünüyor. Dolayısı ile sizler de bu şekilde ilk tescil tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Şimdi tescil tarihlerinizi öğrendiğinize göre artık EMEKLİLİK HESAPLAMA modülüne girerek emekliliğinize kaç gün ay yıl kaldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Saygılar.

724KREDİ.NET

“İlk sigorta giriş tarihi öğrenme İlk tescil tarihini nasıl bulurum ?” üzerine 3 yorum

 1. e-devlet üzerinden 4a lı olarak işe giriş tarihim 1994 yılı olarak görünüyor. Ancak lisede staj yaparken almıştım bu sicili. Bununla birlikte 2003 yılında bağkur başlangıcım var 418 gün prim ödemem var. 2011 yılında ise ssk dan tekrar ödeme yapmaya başladım
  Halen aktif olarak çalışmaktayım ve 3390 günüm var. 2003-2011 yılları arasında ödenmeyen bağkur borçlarımı sildirmiştim. Daha erken emekli olabilmek için bağkurdan para karşılığı gün alabilri miyim lütfen yardım edin.Bu arada 45 yaşındayım.

  Yanıtla
 2. benim e-devlette bahsettiğiniz bölümde işe giriş tarihim 94 yılı olarak lisede staj yaptığım tarih görünüyor.Ancak 2003 bağkur girişim var ve 418 gün primim var 2011 ssk grişim var ve halen aktif olarak devam etmekte. Emeklilik hesaplarken neyi baz alacağımı açıkcası bilemiyorum.

  Yanıtla
 3. Kardeşim benim tescil şöyle 1601199310697 ilk işe giriş DİE bişey yazmıyor ama primlerimin yatması 01.01.1999 olarak görünüyor prim e göremi tescilliyolar yoksa yukarda yazan ların hangisi tescil tarihi oluyor emekliliğim için çok önemli mail ime cevabı yollardan sevinirim

  Yanıtla

Yorum yapın