Evde iş yapmak istiyorum diyenlere yapılacak işler

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kayseri evde iş imkanı arayan kadınlarımız Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu işleri yapabilirsiniz- Değerli ablalarım ve kız kardeşlerim öncelikle doğru ve güvenilir bilginin tek adresi 724kredi.net‘in renkli dünyasına hoş geldiniz diyerek sizleri karşılamak istiyorum. Sizler yeri geldiğinde bir anne yeri geldiğinde bir ulusun kurtulması için sırtında mermi taşımız vefakar ve cafakar insanlarsınız. Eşiniz eve ekmek parası getirmek için çalışıp didinirken sizlerde ev işleri ve çocukların başında koşuşturup duruyorsunuz. Yeri geldiğinde üstünüzden, yeri geldiğinde de boğazınızdan keserek yuvanızın mutluluğu için her türlü sıkıntıya göğüs geriyorsunuz.

EVDE YAPILACAK İŞLER İÇİN GENEL AÇIKLAMA

Aklıma Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed‘in; “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” sözü geldi. Hakikatten de demek istediklerimin tercümesi olan bir söz. Peki evde geçirilen boş vakitler de sizlerde bu zamanları değerlendirerek katkı sağlamak istemez misiniz? Bu yazımız da sizlere evde ne işler yapabileceğiniz noktasında yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece eşiniz evinizin temel bakım ve masraflarını üstlenirken sizlerde pazar ihtiyacı gibi veya çoluk çocuğunuzun kıyafet parası gibi giderleri üstlenebilirsiniz. Arzu ederseniz yönlendirici mahiyetteki yazımıza geçiş yapalım.

EVDE YAPILACAK İŞ KOLLARI NELERDİR?

Değerli okurlarımız, bazı firmalar ufak ve kolay işlerini genelde evde çalışmayan bayanlara yaptırmayı seçiyorlar. Bunu yaparken de tamamen ekonomiyi göz önünde tutarak yapıyorlar. Böylece hem sigorta masraflarından hemde her ay ödemesi gereken maaştan bir şekilde yırtmış oluyorlar. Sipariş geldikçe anlaştığı insanlara bu işleri yaptırmaya ve istenilen sürede siparişleri yetiştirmeye çalışıyorlar. Evde yapılan işlerin genel mahiyeti budur. Şimdi de evde ne tür işler yapılır onları sayalım. Öncelikle; ev yemekleri, dikiş – nakış ürünleri, nikah şekeri kaplama, sabun ve sabun taşı üretimi le çeşitli figürler, evde kutu kaplama, kına paketleme, incik ve boncuk işleri, davetiye hazırlama, takı hazırlama, evde ütü yapma, evde makale yazma, özel mum tasarımları hazırlama gibi bir çok iş yapılabilmektedir.

Evde yapılacak işlerden kaç lira kazanabilirim?

Ablalarım, bu sorunun cevabı tam net değildir. Çünkü bir çok iş kolu ve dalı vardır. Bunların mahiyetine göre sizinde kazancınız değişmektedir. Ama ortalama olarak en az 250 TL den başlamaktadır. Çünkü tutupta 50 TL için yorulmaya değmez ve zaten 50 TL nin de ev bütçesine bir katkısı yoktur. Dediğim gibi bu işler en az 250 TL den başlar ve ucu açık olduğunu da söylesek yeridir diyebiliriz. 1000 TL kazanan da olduğu gibi 3000 TL kazananda olur. El becerileriniz varsa dikiş, nakış ve örgü gibi bu işleri yapması daha zor ve zaman alır. Dolayısıyla kazancı da az olur. Ama tutup da ev yemeklerinden örnek verecek olursak bunların hazırlanması da her ne kadar meşakkatli olsa da getirisi oldukça fazladır.

Bende evde iş yapmak istiyorum ama izlemem gereken yolu bilmiyorum?

Bu soru oldukça fazla sorulan ve maalesef cevap verilemeyen bir konudur. Bu yazıyı yazmadan öncede onlarca siteyi araştırdım. İnanın ki bu sitelerin içi bomboş ve yanıltıcı bilgiler ile dolu. Bu durum karşısında şoke oldum adeta. Örneğin; şu şehirde acil evde iş deniyor ama tıkladıktan sonra bir bakıyorsunuz ne firma adı var nede iş kolu var. Bunlar adeta sitenin tıklanması ve para kazanmak amacı ile yapılmış bir tuzaktır. Asıl sorumuza gelecek olursak; sizinde bir el beceriniz var ama bunu nasıl değerlendireceğiniz noktada yardıma ihtiyacını var ise öncelikle eşinize bu konu açınız.

1-) Eşinizin tanıdığı pastahaneci, lokantacı, zücaciyeci, ütücü vb. var mı? Var ise beraberce gidip günlük iş almak için görüşebilirsiniz.

2-) Ayrıca bunun dışında mahalle muhtarınıza da başvuruda bulunabilirsiniz. Onların çevresi daha geniştir. Ayrıca uçan kuştan da haberleri olurlar. Evde şu şu işe yapabilirim diye söyleyebilirsiniz. Muhakkak bu şekilde size de iş çıkacaktır. Çünkü iş sahipleri bu konularda muhakkak muhtarlara bilgi bırakırlar.

3-) Bir çok ev yemekleri lokantası da bu şekilde çalışmaktadır. Sizlere malzemenizi verir ve sizden günlük şu kadar yemek istiyorum derler. Ona göre de hem bazen artan malzeme ile ev yemeklerinizi yapar hemde evinize ek gelir sokabilirsiniz.

4-) Zücaciyecilere ve buna benzer iş yerlerine bireysel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Evde sabun yapıyorum veya evde kokulu taş imal ediyorum diyerekden ürünlerinizin buralarda sergilenmesini sağlayabilir ve aylık gelir elde edebilirsiniz.

5-) Evde Makale yazma gibi işlere de başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kaleminiz iyiyse ve kelimelerinize güveniyorsanız bu işi yapan yerler ile anlaşabilir ve günlük ürünlerin tanıtıcı yazılarını yazabilirsiniz.

6-) KOSGEB‘e başvurarak kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Kosgeb hakkında daha fala ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilmek için aşağıdaki konu başlıklı linklerimize tıklayabilirsiniz. Yukarıda ki saydığım yollar haricinde sizlerinde farklı bir seçeneğiniz var ise buradan paylaşarak yol gösterebilir ve hayır duası alabilirsiniz.

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM NE İŞ YAPABİLİRİM?

KOSGEB'TEN ONAY ALAN PROJE ÖRNEKLERİ BURADA. TIKLA HEMEN ÖĞREN

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

LÜTFEN BU YAZIMIZI EVDE OTURAN ABLALARIMIZIN VE ANNELERİMİZİN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL AĞLAR İLE PAYLAŞIP BEĞENEBİLİR MİSİN?

FARKLI BİR İŞ SEÇENEĞİ BİLİYORSANIZ BİZE YORUMLARINIZLA KATKI SAĞLAR MISINIZ ?

 

 

“Evde iş yapmak istiyorum diyenlere yapılacak işler” üzerine 13 yorum

Yorum yapın