Evde Makale Yazma İşi

Evde yazı yazma işi- Sizlerde bir yerler de çalışmıyor ve eve bir katkınızın olmasını istiyorsanız doğru yazı üzerindesiniz demektir. Veya 8 – 17 çalışma sistemine tabi olabilirsiniz. İş çıkışı yeni bir iş yapsam da eve ek gelir götürsen diyorsanız o halde yazımız sizin de derdinize derman olabilir. Ne güzel üniversitenizi başarıyla bitirdiniz ama Atanamadınız. Çünkü ülkemizde memur olarak atanabilme şansınız çok zor. Önünüzde KPSS diye bir sınav var ve sınırlı sayıda kişi alınıyor. E peki diplomanız duvara asmak dışında ne işe yarayacak. Hiç olmazsa iş buluncaya kadar ufak ta olsa bir getirim olsa da babamdan para istemesem diyorsanız o halde neden evde yazı yazarak günlük giderlerinizi karşılamıyorsunuz ki?

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ İÇİN ÖN BİLGİLENDİRME

Evde yazı yazma işi gün geçtikçe dalga dalga yayılıyor. Sizlerde evinize büyük bir ek gelir getirebileceğiniz gibi, günlük kişisel harcamalarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Hatta ve hatta bu işte uzmanlaştıktan sonra başka işe ihtiyaç bile duymayabilirsiniz. Çünkü getirisi çok iyi. Ayrıca vücudunuz bedenen hiç yorulmuyor. Oturduğunuz yerden yazınızı yazarak aylık gelirinizi elde ediyorsunuz. Hatta ve hatta kendinizi bu işe yoğun bir şekilde verirseniz inanılmaz derecelerde gelir elde edebilirsiniz.

PEKİ TAM OLARAK HANGİ KONULARDA YAZI YAZILIYOR?

Birbirinden farklı ve kategoride alanlar bulunuyor. Örgü işinden tutunda, moda işine, oradan da yeni çıkan bir single parçaya kadar. Yani aklınıza gelebilecek ve merak edilen konularda yazılar yazılıyor. Finans konularından, BMW marka arabaya kadar sizi hangi konu ilgilendiriyorsa veya ben şu şu konularda uzmanım diyorsanız bence bu iş fırsatlarını değerlendirmelisiniz. Çünkü çok avantajlı ve getirisi oldukça iyi olan bir alan. Dediğim konu yelpazesi oldukça geniş.

YAZI YAZMA İŞİNE KAFAM YATIYOR AMA BİRAZ DAHA FAZLA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Elbette. Sizde bir cümlede yüklemin ve öznenin nerede olduğunu biliyorsanız az birazda edebiyat yapabiliyorsanız o halde yazı yazabiliyorsunuz demektir. Tabi konuları yazarken de bir yerlerden alıntı yapmamanız gerekiyor. Tüm yazdığınız yazıların size ait ve güncel olması şart. Zaten bir yerden alıntı yaptığınızda çalıştığınız yerin editörleri direkt olarak size müdahalede bulunacaklardır. Bunların dışında bazı kuralları bulunuyor bu yazı yazma işinin. Örneğin anahtar kelimeyi en fazla  3 – 4 defa kullanabilirsiniz gibi. Ama bu kurallar basit ve anlaşılır şeylerdir.

YAZI YAZMA ŞİRKETLERİNİN İŞLEVLERİ TAM OLARAK NEDİR VE NEREDEN BULABİLİRİM?

Bu şirketler daha çok tanıtımı yapılan yazıları ilgili firmalara pazarlamaktadır. Ayrıca sizlere, ihtiyaç duyulan konu başlıklarını verir ve sizlerden gelen yazılar düzgün ise firmalara tanıtım yazısı olarak pazarlar. Bu şirketleri nereden bulacağınız noktasında ise yine internet adreslerini önereceğiz. Direkt olarak şu yada bu şirket diye yönlendirme yaparsak yanlış olur. İnternet de bir çok firma var ve yazı yazan eleman arıyorlar. Sizlerde bir kaçını deneyerek hangisi kafanıza yatıyorsa onun üzerinden devam edebilirsiniz.

EVDE YAZI YAZMA İŞİNDEN NE KADAR KAZANILIR?

Oldukça fazla merak edilen sorulardan birisi de budur. Kaç lira kazanırım diye. Burada şirketler size konu başlığı verirken 400 Kelime veya 500 Kelime olsun diye belirtirler. 100 Kelime başı genelde 1 TL olarak belirlenmiştir. 500 Kelimelik bir yazı yazdığınızda 5 TL kazanacaksınız. Günde en az 5 yazı yazarsanız ayda 750 TL para yapar. Daha fazla yazarsanız daha fazla kazanırsınız. Hatta bazı özel yazı ve konular da bulunmaktadır. Bunların fiyatı daha da pahalı olabiliyorlar. Kendinizi bu işte ispatlarsanız yazı şirketleri de sizinle daha fazla çalışmaya özen gösterecek ve vazgeçilmez elemanları arasına girebileceksiniz.

EVDE MAKALE YAZMA İŞİNDE ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?

Yukarıda yazı yazma işinde bir çok şirketin olduğundan söz etmiştik. Dolayısıyla her şirketin ödeme planları da farklı oluyor. Kimisi direkt olarak hesap numaranızı isteyip buraya aylık olarak ödeme yapıyor kimisi de PayPal hesabınıza paranızı göndermektedir. Esasen karşılıklı güvenin oluşması için PayPal ile ödeme yapılmasını daha da önemsiyorum. Yazdığınız yazıya göre ödemeleriniz paypal hesabınıza aktarılır. Sizde belirli bir paraya gelince ücretsiz olarak banka hesabınıza havale veya eft gerçekleştirebiliyorsunuz.

Değerli okurlarımız sizlere ek gelir kapısı getirmesi adına evde yapacağınız bir işten söz ettik. Bu sayede evine ekmek parası götüren yüzlerce insan var. Sizlerde bunlardan biri olabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarımızı da muhakkak incelemenizi ve göz atmanızı tavsiye ederiz.

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER İÇİN TIKLA

İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM NE İŞ YAPABİLİRİM?

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL DESTEK

KOSGEB HİBE KREDİ NASIL ALINIR?

BU YAZIMIZIN EK GELİR KAZANMAK İSTEYEN İNSANLARA ULAŞABİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE PAYLAŞIR MISINIZ?

“Evde Makale Yazma İşi” üzerine 3 yorum

Yorum yapın