Evde boncuk işi

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Diyarbakır, Kayseri evde boncuk yapmak isteyen kadınlarımız Türkiye’nin neresinde olursanız olun para kazanabilirsiniz- Değerli ablalarım, elleri öpülesi annelerim ve bir birinden güzel kız kardeşlerim, sizlerde evde oturduğunuz yerden para kazanmak istemez misiniz? Eşiniz zaten evi geçindirebilmek için sabah akşam durmadan çalışıyor. Bazen eve ekmek bile alamıyorsunuz bu hepimizin başına gelebilen bir manzara ama aile olarak bir birimize ola sıkı bağımızdan dolayı zor da olsa mutlu bir şekilde yaşayıp gidiyoruz. Ama gel gelelim Türkiye artık sizin bildiğiniz ve sadece evin reisinin çalıştığı bir ülke değil.

EVDE BONCUK İŞİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Geçinmek istiyorsanız bir eş olarak sizin de elinizi biraz daha taşın altına sokmanız gerekiyor. Tabi çoluk çocuk, ev temizliği, yemek işleri, bunları yadsıyacak değilim. Bunların hakkı hiç bir zaman ödenmez ama sizde oturduğunuz yerden hiç olmazsa evinizin çarşı pazar alışveriş parasını kazansanız olma mı? Yada Siz sevgili kız kardeşlerim, yarın öbür gün evleneceksiniz. Sizlerde çeyizinizi güzelleştirme adına ve eksiklerinizi tamamlama adına yorulmadan para kazanmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise o halde yazımızı can kulağı ile dinlemenizi tavsiye ederim.

EVDE BONCUK İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK 

Bu yazımızda evde oturduğunuz yerden boncuk işi yaparak para kazanma yollarını anlatacağız. Sizinde böyle güzel el becerileriniz var ise bunlara paraya dökebilir ve aylık güzel bir kazanç da elde edebilisiniz. Bu işten para kazanmak istiyorsanız ilk önce yapılan örnekleri incelemeniz gerekiyor. Elinizden geldiği kadarıyla şaşaalı yani gösterişli ve hiç bir yerde olmayan modeller oluşturmaya çalışınız. Unutmayın ki değişik olan ve gösterişli olan ürünler her zaman tercih edilirler. Sizlerde boncuk işinde kendi tarzınızı oluşturarak her zaman farklı ürünler elde etmeyi tercih etmelisiniz. Elinizde bazı modelleri yaptıktan sonra ne yapmanız gerekiyor şimdi oraya geçelim.

YAPTIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL PAZARLAYABİLİRİM?

1-) Sevgili ablalarım, öncelikle eşinizin tanıdığı tuhafiyecinin olup olmadığını kendisine sorunuz. Var ise beraberce gidip ürünlerinizi gösterip ne kadar para talep ettiğinizi belirtiniz.

2-) Bu işi yaptığınızı Mahallenin en dedikoducusu olan bayana söyleyin 🙂 Buradaki amacımız tüm mahalleye bu haberin yayılması. Boncuk incik ihtiyacı olan komşularınız bunun için çarşıya inmeden önce sizleri tercih etsinler diye.

3-) Bu işe başlayabilmek için birkaç tuhafiyeci, pazarcı dolaşın ve ürününüzün tanıtımını yapın. Zaten değişik ürünleriniz var ise muhakkak hemen atlayacaklardır.

MAHALLE MUHTARININ ÖNEMİ

4-) Mahalle muhtarınıza mu işi yaptığınızı ve sizi yönlendirebileceği bir yerlerin olup olmadığını sorun. Bu sizin için en büyük referans olacaktır. Buradan da size bir iki iş çıkacaktır. Zaten güzel incik boncuk işleri yaparsanız muhakkak bu piyasada tutulursunuz. Unutmayın ki bu işi yapanların çoğunu da da sizler gibi ev hanımları oluşturmaktadır.

SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE REKLAM

5-) Reklam ve tanıtımınız için sosyal iletişim ağlarını kullanın. Tanıtımınızı yapacak en iyi platform Facebook dur. Sonrada instagram gelir. Özellikle instagramı genel itibariyle bayanların kullanıldığı tespit edilmiştir. Sizlerde yaptığınız modellerin fotoğraflarını çekerek buralarda paylaşın. Böylece hem tanıtımınızı yapabilecek hemde iş alabileceksiniz.

Sizlerde yukarıdaki adımları izleyerek güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ilk bir kaç ay tanıtımınızı yapacağınızdan çok fazla para kazanamayabilirsiniz. Ama daha sonra çarşı ve pazar alışverişinizi çıkarabilirsiniz. Ayrıca evde daha farklı iş seçenekleri için aşağıdaki konu başlıklarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

EVDE YEMEK YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE YAPILACAK İŞLER

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

 

LÜTFEN BU YAZININ TÜM EV HANIMLARININ GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

“Evde boncuk işi” üzerine 10 yorum

 1. İstanbul sarıyerde oturuyorum.Evde ek iş yapmak istiyorum. Maddi açıdan bu işe çok ihtiyacım var.

  Yanıtla
 2. merhbalar iyi günler dilerim bu boncuk işine talibiz çok aşırı istiyoruz yapmak çünki maddi durumumuz çok aşağalara indiği için sizden ricamdır geri dönüş yaparsanız bu işi sizin istediğiniz gibi laiğiyle yapıcağımıza hiç şüpheniz olmasın..

  Yanıtla
 3. Bursa yıldırım da oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum eilim yatkındır cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
 4. İstanbul/Maltepede oturuyorum. Ev hanımıyım. Para kazanamaya ihtiyacım var. 2 çocuğum var eşim vefat etti. Boncuk işinde öncedende bilgi sahibiyim elim yatkındır. Geri dönüp cevap verirseniz sevinirim.

  Yanıtla

Yorum yapın