Eminevin İle Faizsiz Ev Sahibi Olmak Çok Kolay

Eminevim, Eminevim nedir?, Eminevim sistemi?, Faizsiz ev sahibi olmak- Saygıdeğer okurlarımız, sizlerde bu yazıyı okuyorsanız ev alma hayali kuruyorsunuz demektir. Ülkemizde ev almanın ne kadar zor olduğun bilen bir insanım. Hakikatten miras kalmadıysa bir anca cebinizden o kadar para çıkartıp ev alabilecek bir insan tanımıyorum en azından. Dolayısıyla herkes gibi sizinde yapmanız gereken bankalara koşmak. Lakin bugün bankaları incelediğimiz zaman neredeyse çektiğiniz kredi kadar faiz uygulandığını görebilirsiniz.

EMİNEVİM İLE FAİZSİZ EV AÇIKLAMA

Sadece faiz mi? Bankacılar bu ihtiyacınızı yani zayıf yanınızı bulmuş bir defa. Kredi tahsisi ücreti, ekspertiz ücreti, taşınmaz rehin ücreti, hayat sigortası derken bir bakıyorsunuz, alacağınız evin 2 katı kadar para gitmiş. Bu insanın hakikatten zoruna giden bir durum. Lakin Ev almak için farklı alternatifler olduğunu da unutmayın. Bu dünyada her şeyin her zaman bir alternatifi vardır. Ev almanın Alternatifi de Eminevim dir. Faizsiz bir şekilde evinize kavuşmak artık çok kolay. Dilerseniz bu sistemi soru cevap tarzında anlamaya çalışalım.

EMİNEVİM NEDİR?

1991 Yılında otomotiv sektörü ile ile başlayan Eminotomotiv, gelirştirdiği sistemde başarılar sağlayarak giderek büyümüş ve 2005 yılında konut sektöründe Eminevim sistemini geliştirmiştir.  “iki anahtar: bir araba, bir ev” hayalini gerçeğe dönüştürmenin en somut adımını olan Eminevim ile modern toplumun ihtiyacı olan konut sektöründe El Birliği sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Geniş bir ağ sistemi olan eminevim, 2015 yılında 90 şubesiyle 90 bin ailenin konut ve otomobil ihtiyacını karşılamıştır.

EMİNEVİM SİSTEMİ NEDİR? NASIL ÇALIŞIYOR?

Yazımızın bu aşamasında birazda Eminevim sisteminden bahsedelim. Bu sistem Anadolu’nun mayasında bulunan “imece-yardımlaşma” sistemini kurumsal yapıda ülkemiz insanının hizmetine sunarak “Türkiye’de herkese hitap edecek faizsiz bir sistem” anlayışının temelleri oluşturuyor. Yani bir grup insanın bir araya gelerek oluşturdukları bir sistem. Burada faizsiz ev alırkende 3 sistem bulunuyor. Bunları sırasıyla anlatmaya çalışalım.

ÇEKİLİŞ SİSTEMİ İLE EV

a-) Çekilişli Sistem; Bu sistem halk arasında yapılan altın günlerine benziyor. Ev almak isteyen kişiler, 40, 60, 80, 100, 120 kişilik gruplar halinde Eminevim tarafından bir araya getiriliyor. Her ay gruplardaki kişilerin ödediği taksitlerin toplamı bir ev parası etmektedir. Sistemde bütün taksitler faizsiz ve vade farksızdır. İşin en güzel yanı da bu. Kimin ev sahibi olacağı, her ay noter huzurunda yapılan çekilişlerle belirlenmektedir. Kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ile ödeyeceğine kendisi karar vermektedir. (Ör: 100.000 TL değerinde bir ev için 120 ay taksit)

Bu sisteme peşinat vererek veya vermeyerek de girebilirsiniz. Ama unutmayın ki peşinat verenler biraz daha avantajlıdırlar. Sisteme girişte bir defaya mahsus organizasyon ücreti alınır. Yapılan kampanyalarla; 100 kişilik bir grupta ilk 50 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişi evini teslim alır. 51.aya geldiğinde 50 kişi evini almış, kalan 50 kişi de almamıştır. Bu durumda Eminevim kalan 50 kişinin evini 51.ayda teslim eder. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. Son olarak da Bu sistemde evini alan kişilerin taksitleri bir miktar artar ve ev alamayanlara kira yardımında bulunulur.

PEŞİNATLI SİSTEM İLE EV

b-) Peşinatlı Sistem; Ev sahibi olmak isteyen kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve kaç ay taksit ödeyeceğine kendi karar verir. (Ör: 80.000 TL değerinde bir ev için 100 ay taksit.) Ödemek istediği peşinatı kendisi belirler. Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı direkt taksit sayısında bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar. Bu sistemde taksitler faizsiz ve sabittir. İstenildiğinde; evin değerinde, taksit sayısında ve taksit rakamında yükseltme ya da düşürme yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

Oldu da zorunlu nedenlerden dolayı sistemden ayrılmak durumunda kaldınız. Şimdiye kadar ki ödediğiniz miktar sizlere geri ödenir. Lakin organizasyon ücretinin ise yarısı geri ödenecektir. Bunu da unutmayınız. Ara peşinat vermek isterseniz de evin anahtar teslim süresinin öne çekileceğini bilmeniz gerekmektedir.

VADE ORTASI SİSTEM İLE EV

c-) Vade Ortası Sistem; ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ödeyeceğine kişinin kendisi karar verir. (Ör: 80.000 TL değerinde bir ev için 100 ay taksit.) Evin fiyatı direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.  Bu sistemde bütün taksitler faizsiz, vade farksız ve sabittir hiç bir şekilde artmaz. Hiç peşinat vermeden, sadece ilk taksit ve organizasyon ücretinin ödenmesiyle sisteme giriş yapılır., kaç ay taksit yapıldıysa taksit ortasını takip eden aya gelindiğinde ev teslim edilir. Bu sistemde çekiliş yapılmaz.

Taksit ortasını takip eden ay kesin teslim tarihidir. Eminevin yetkililerinin sizi arayarak bilgilendirmesini istiyorsanız burayı tıklamanız yeteli olacaktır. Açılan sayfada çıkan formu doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımı konu başlıkları da dikkatinizi çekebilir.

DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİ BAŞLIYOR.

AKBANK'TAN 738 TL TAKSİTLİ EV KREDİSİ

TEB KONUT KREDİSİ ÜRÜNLERİ BURADA.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

 

BU YAZININ EV ALACAKLARINDA GÖREBİLMESİ ADINA LÜTFEN FACEBOOK İLE PAYLAŞIR MISIN?

 

 

 

Yorum yapın