Devlet Bankalarında Çoook Düşük Faizli Krediler Sizleri Bekliyor

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Hesaplı ve düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları – 724kredi.net’in değerli okurları, sizler ile uzun aylardır ekonominin ve bankalarının nabzını yakından takip ediyoruz. Anlık ve güncel kredi haberlerimizden dolayı da bir çok okurumuz en hesaplı ve düşük faizli kredi kampanyalarına kavuşmuş oldu. Şuan yaz aylarındayız ve krediye toplum olarak biraz açız. Hepimiz çeşitli nedenlerden dolayı bankaya kredi çekmeye gidiyoruz.

BANKALAR FAİZ ORANI ARTIRDI

Vatandaş bankalara kredi çekmeye gidiyor ama faiz oranları aldı başını gidiyor. Bunun için de bankaları çok yakından takip etmeye de gerek yok. Artık vatandaş her yerde bu konuyu konuşuyor. Otobüse biniyorum “Ya ne kadarda yükseldi bankaların faizi” konulu sohbeti dinlemek zorunda kalıyorum. Cuma namazına gidiyorum camide avluda yine bu muhabbet var. Marketçisinden, devlet dairelerine, oradan da çiftçisine kadar vatandaş bankaların faiz oranını ciddi seviyelere arttırdığının farkında.

DEVLET BABA DURUMA EL ATTI

Ramazan bayramı öncesinde Başbakan, özel bankaların faiz oranının düşürülmesi gerektiğine dair bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamayı yerinde bulduğumu da belirtmek istiyorum. Eğer düşürmezseniz yapacağımız biliriz demişti. Şuan bir çok özel bankada faiz oranları uçtu gitti. Ama buna çözüm olarak Devlet Bankaları devreye girdi. %1,70′,n üstünde verilen krediyi %1,10 küsür seviyelerinde alabiliyorsunuz. İşte bu yazıda da bankaların kredi kampanyalarından ufak kesitler sunmaya çalışacağım. Dilerseniz başlayabiliriz.

VAKIFBANK’TAN YAZA ÖZEL KREDİ KAMPANYALARI

İlk banka olarak vakıfbank’ı seçelim. Vakıfbank inanır mısınız bilmem ama 90.000 TL üst limitli bir kredi kampanyası ile sizleri selamlıyor. Ayrıca kredinin alt limiti ise 1.000 TL dir. Kredi vadesi de 3 ay ile 48 ay arasında değişiklik gösteriyor. Sizlerde ödeme imkanınıza göre taksit sayınızı belirleyebiliyorsunuz. Üstelik aylık eşit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, 3 ay ertelemeli, son ödemesi balon olan, değişken taksitli ödeme seçenekleri de sunuyor.

Yani herkesin kredi almasına imkan tanınıyor. Bu kredilere işçi olanlarda başvuru yapabiliyor, kamu çalışanları da, emeklilerde. Yeter ki aylık geliriniz olsun ve bunu da belgesi ile bankaya suna bilin. Tabi kredi notunuz da ve kredi sicilinizde de bir sıkıntının olmaması gerekiyor.  Kamu çalışanları için faiz oranı %1,14 ile %1,25 arasında değişiyor. Diğer çalışanlar için ise faiz oranları %1,16 ile %1,25 arasında değişiyor. Tahsis ücreti öderim derseniz en düşük faiz oranından yararlanabiliyorsunuz.

HALKBANKASI ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI VE KAMU ÇALIŞANLARINA KREDİ FIRSATI

Halkbankası da düşük faiz ile kredi vermeye başladı. Özellikle iki farklı kampanya geliştirip sunmuşlar. Bu kampanyaların özellikleri aynı ama isimleri farklı. Birisi özel sektör çalışanları için, öteki de kamu çalışanları için. Yani işçisi de memuru da aynı kredi özelliklerinden yararlanabiliyor. Kredi kampanyasının en yüksek limiti 50.000 TL dir. Kredi taksitinizi ise 48 aya kadar uzatabiliyorsunuz. Daha doğrusu kredi alırken vade sayınızı belirliyorsunuz.

Kredi için sunulan faiz oranı da iki tanedir. Bunlar %1,13 ve %1,19 dur. Bu oranları belirleyen unsur ise kredi tahsis ücretidir. Kredi tahsis ücreti ödemem derseniz faiz oranı %1,19 oluyor. Tahsis ücreti öderim derseniz de faiz oranı %1,13 oluyor. Tahsis ücreti de tüm bankalar için alacağınız kredinin binde beşi kadardır. Yani 30.000 TL kredi alacaksanız 150 TL tahsis ücreti ödersiniz. Çok bir şey değil anlayacağınız.

ZİRAAT BANKASI KREDİ KAMPANYALARI

Ziraat bankası üst limiti belli olmayan bir kredi kampanyası gerçekleştirmiş. Sizin maaşınıza göre üst limit belirleniyor. Burada vade sayısı 1 ay ile 48 ay kadardır. Faiz oranı ise %1,19 dur. Birde eğer ziraat bankası maaş müşterisi iseniz yada emekli maaşınızı alıyorsanız faiz oranı %1,11 ile %1,16 arasında değişmektedir. Tahsis ücreti ödeyecekler için faiz oranı %1,11 oluyor. Tüm bankalarda olduğu gibi bu bankada da hayat sigortası yapılmaktadır.

KONUT KREDİSİ VE TAŞIT KREDİLERİ

Konut ve taşıt kredilerinde de Ziraat bankası, vakıfbank ve Halkbankası çok düşük faizli kredi kampanyaları yapmış. Haliyle %1,40 larda taşıt kredisi alacağınıza örneğin vakıfbank’tan %1,11 ile aynı krediye ulaşabilirsiniz. Üstelik hayat sigortası da istemiyor. Yada %1’lerin üstünde konut kredisi alacağınıza ziraat bankasından yada halkbank’dan %0,80’den başlayan konut kredisine ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM DOST VE AKRABALARINIZIN DA GÖRMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE PAYLAŞINIZ…

Yorum yapın