Banka Faizlerinde Bir Artış Mı Oldu Sanki?

Faizlerde artış, Banka faizlerinde artış- Özel bir ekonomi yazısı ile karşınızdayız. 724kredi.net olarak sizler ile güncel kredi haberlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde anlatmaya özen gösterdik. Özellikle de yaşanan son dakika ekonomi gelişmeleri hakkında bilgilendimelerde bulunuyoruz. Malumunuz kredisiz bir hayat süremiyoruz. Herkes vakti ve sırası geldi mi bu kredi illetine bulaşmak durumunda kalıyor. Aksi taktirde bu dünyadaki idealerimize borç almadan ulaşamıyoruz.

BANKALAR FAİZ ARTIŞI MI YAPTI?

Doğal olarak da bankalara kredi için başvuruda bulunuyoruz. Özellikle ağustos ayından buyana faizlerde güzel ve anlamlı bir düşüş meydana gelmişti. Gerek Cumhurbakşanı, gerekse de Başbakan faizin düşmesi için açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar karşılık bulunca da faizlerde güzel bir indirim yaşandı. Bizlerde bankaların yaptıkları kredi haberlerini bu site aracılığı ile sizler ile paylaşmaya çalıştık. Binlerce insan da bu olumlu havadan yararlanarak düşük faizli krediden yararlandılar.

Yeni yılda bir fırsat olarak karşımıza geldi ve bankalar adeta birbirleri ile kapışmaya başladı. Benim kampanyam söyle, benim kampanyam böyle diye. Bunu fırsat bilen tüketicilerde güzel bir ar elde ederek en doğru krediyi aldılar. Lakin son bir kaç gündür incelediğim kredi haberlerinde faizlerin arttığını görüyorum. Örneğin faiz oranı olarak %1,11’e düşen bir banka bugün %1,17 faiz oranına çıkmış durumda. Birde faizler %1,79’a kadar çıkıyor.

KREDİ SKORLARI YÜKSEK KREDİ İÇİN BAHANE EDİLİYOR

Şuan düşük faiz verdiğini iddia eden bankalarda bu defada yüksek kredi skorunu yani kredi notunu bahane ediyorlar. Sizin kredi notunuz düşük deyip %1,62 faiz oranını çakıveriyorlar. Geçen bir bankayı aradım. Faiz oranı olarak %1,14 vermeleri gerekirken bana dedikleri olay kredi notunuz düşük ve %1,39 faiz verebiliyoruz. Sonra bende hemen findeks’e baktım ve kredi notumun 1900 (Yani çok iyi) olduğunu gördüm. Bu puandan daha yüksek bir puan yok.

Anlayacağınız bu findeks olayı çok fazla suistimal edilmeye başlandı gibi. Ayrıca yüksek kredi notuna düşük faiz, düşük kredi notuna yüksek faiz politikası da insanların çoğunun maliyetli kredi almalarına neden olmuş durumda.

ÇAKTIRMADAN YAVAŞ YAVAŞ FAİZLER YUKARI ÇIKIYOR

Bir iki bir iki derken faizler yine eski haline dönecek gibi. Zira %1,69 faiz oranı gerçekten de gaddarlık. Özellikle bu sıralar yeni Anayasa görüşmelerini fırsat bilen bankalarda olabilir. Ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın faiz konusunda görüşlerini herkes biliyor. Bu yazı ile de ilgili mercilere faiz oranları hakkında sesimizi duyurmak istedik. Çünkü çaktırmadan faiz artışları devam ediyor. 2 gün önce bir banka %1,19 faiz oranı ile kredi verirken bugün faiz oranını %1,50 ile %1,69 aralığına çıkarması gerçekten de üzücü ve kötü.

Sevgili dostlarımız, bu yazıyı sizler için derlediğimizi unutmayın. 10 gün öncesi ile şimdiki faiz oranlarında farklılık var gibi. Sizlerden ricam bu yazıyı yetkililerinde görebilmesi adına facebook ve twitter adresleriniz ile beğenip, paylaşmanız. Çünkü bankaların faiz artışları, hükümet görüşleri ile örtüşmüyor. Faizlerin bir an önce düşmesi ümidiyle…. Hoşkalın, hoşçakalın.

Para Kazanma Fikirleri İle Sizde Cebinizi Doldurun

2017 Yılı Asgari Ücret Zammı Belli Oldu Tıkla Anında Öğren

Troy Türkiye’nin Ödeme Sistemi

Dolar düşecek mi? Neden yükseliyor?

Yorum yapın