eft ne zaman hesaba geçer?

Eft nedir? Eft ile Havale arasındaki farklar, Eft nasıl yapılır?, Eft ne zaman hesaba geçer?- Kredi haberleri noktasında bilgi deposu haline gelen 724kredi.net, yine özel yazılarla tüm merak ettiklerinizin de ötesinde  cevaplandırmalar yapmaya devam ediyor. Başlıkta bir soru belirtilse de içerikte kafanızdaki tüm soru işaretlerini cevaplandırmaya gayret gösteriyoruz. Bugünde EFT’ye dair tüm merak edilenleri noktası virgülüne kadar sizlere sunmaya çalışacağız. Malumunuz EFT yapma olayı günümüzde çok fazla artmaya başladı.

EFT’YE DAİR HER ŞEY BURADA

Herkes çeşitli nedenlerden dolayı para göndermek durumunda kalıyor. Kimisi şehir dışında okuyan çocuğuna para gönderiyor, kimisi de alacak ve verecekleri için banka üzerinden para göndermeye çalışıyor. Bundan dolayı da EFT’nin ne olduğu merak ediyorlar. Bankaya gidiyor, eft, ptt’ye gidiyor eft. Anlayacağınız nereye giderseniz gidin bir yerde para varsa muhakkak ki eft de vardır. Haydi bakalım. lafı daha fazla uzatmadan, sizleri de daha fazla meraklandırmadan asıl konumuza geçelim.

EFT NEDİR? HAVALE İLE ARASINDA HERHANGİ BİR FARK VAR MIDIR?

EFT yani Elektronik Fon Transferi sayesinde para transferlerinizi göz açıp kapayıncaya kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde para transferi olarak havale işlemleri de karşımıza çıkar. Ama raların da farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklı bilmeyenlerde havale ile eft’yi bir birine karıştırarak kullanmaktadırlar. EFT ile para gönderimi yapılabilmesi için farklı bankalar olması gerekmektedir. Anlayacağınız farklı banka hesapları arasındaki para transfer işlemidir.

Örnek verecek olursak; Akbank da hesabınız var ve çocuğunuzun hesabı da ziraat bankasında. Çocuğunuza para gönderecek olursanız EFT yapmanız gerekmektedir. Havalede ise aynı bankadaki hesaplar arasında ki transfer işlemidir. Yani Garanti Bankasındaki hesabınızdan bir şirket para göndereceksiniz. Göndereceğiniz şirketin de hesabı Garanti Bankasında ise buna havale denmektedir. Bu farkı anladığınıza göre şimdi diğer soru işaretlerine geçebiliriz.

EFT NASIL YAPILIR?

Eft Yapmak için bir kaç farklı yolun olduğunu söyleyerek yazımıza devam etmek istiyorum. Banka şubenizden yapabileceğiniz gibi, ATM’lerden de EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben bankayla uğraşamam sıraya da giremem derseniz, o zaman evinizden İnternet şubesine girerek veya cep şubeye girerek de bu işleminizi yapabilirsiniz. Para transfer işlemlerinden EFT’yi seçip para gönderiminizi yapabilirsiniz.

EFT yapabilmeniz için karşıdaki kişinin ha hesap numarasını bilmeniz gerekir, Ya IBAN numarasını. Bu arada isme bile EFT yapılabilmektedir. Ama benim size tavsiyem IBAN’dan şaşmamanız yönünde. Bu şekilde hata payı sıfıra yaklaşıyor. EFT işlemlerinizi sabah saat: 08:30 ile 16:30 arasında gerçekleştirmeniz de şart. Resmi tatillerde ve dini bayramlarda da EFT ile para transfer işlemi gerçekleştirilemiyor. Ancak ilk resmi gün hesaba geçiyor. Arefe günlerinde ise 11.00’ı geçirmemeye dikkat ediniz.

EFT YAPTIM. NE ZAMAN HESABA GEÇER?

EFT yapıldığı zaman normalde dakikalar içerisinde para karşı tarafın hesabına geçer. Lakin bu sürenin yarım saate kadar uzaması da normal bir durumdur. Bazı zamanlar teknik aksaklıklardan dolayı bu süre biraz uzayabilmektedir. Ama ben şahsen böyle bir durum ile karşılaşmadım. EFT yaptığım anda para transferi gerçekleşir. Sadece olabilecek aksaklıklara da dikkat çekmeye çalıştım. Lakin yarım saat 1 saati geçerse muhakkak bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Sevgili okurlarımız, EFT’ye dair tüm merak edilenleri hep birlikte cevaplandırdık. Bu konuda yeterince bilgilendiğinizi düşünüyorum. Krdi haberleri hakkında tüm merak ettiklerinizi fazlasıyla öğrenmek için bizleri takip etmeye devam ediniz. Ayrıca aşağıdaki konu galerimizi de inceleyerek daha farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİZLERDEN RİCAM BU YAZI HOŞUNUZA GİTTİYSE LÜTFEN FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

18 Yaş Altındakiler Nasıl Banka Hesabı Açabilir?

e haciz nedir? Hangi mallara el konulur?

Başvurusu yapılmış kredinin iptali nasıl gerçekleştirilir?

Beyaz Eşya Alacağım Banka kartına taksit yapılıyor mu?

Haftasonu EFT yapılır mı?

Haftasonu EFT işlemi, hafta sonu eft, haftasonu EFT yapılır mı?- Google de oldukça fazla sorgulanan bir konuya açıklık getirme adına bu yazıyı sizler ile paylaşıyoruz. Bugün sizlere Haftasonu  EFT yapılır mı? sorusunu doğru, sade ve anlaşılır bir dil ile anlatmayı planlıyoruz. Yazımızın devamında ufak bazı tanımlar yaparak sonuca bağlayacağız böylece bilgi birikiminiz daha fazla olacak. Dilerseniz biran önce bu konuya geçiş yapalım.

EFT VE HAVALE ARASINDAKİ FARK NEDİR

Öncelikle EFT ve Havale nedir? sorusunu cevaplamamız ve farkını da ortaya koymamız gerekiyor. Elektronik Fon Transferi cümlesinin baş harflerinin bir araya getirilmesi ile oluşan EFT bireysel, kurumsal ve ticari banka müşterilerinin para transferinde kullandıkları en önemli sistemdir. EFT; farklı bir bankada hesabı olan kişiye, şirkete veya firmaya para transfer işidir. EFT yapılırken farklı bankalar arasında yapıldığını unutmayınız.(Örneğin; Akbank’tan Finansbank’a para gönderimi) Havale ise; aynı banka arasındaki para transfer işidir. (Örneğin; Garanti’den yine Garanti Bankasına Para gönderimi)

EFT NASIL YAPILIR

Bilgi Dağarcığımızın kendini yenileyebilmesi adına dilerseniz şimdide EFT Nasıl Yapılır? sorusunu da kısa bir kaç kısa söz ile cevaplandıralım. Eft  internet bankacılığı, telefon ve mobil bankacılığı, ATM ve Banka şubelerinden yapılabilmektedir. İnternet şubenizden yapıyorsanız menüler bölümünden para transfer modülünü tıklayarak Eft işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Eft işlemi için IBAN No veya Hesap Numarası üzerinden para transferi yapabilirsiniz.

HAFTA SONU EFT YAPILIR MI?

Değerli okurlarımız, Haftasonu  EFT yapılır mı? sorusunu cevaplandırabilmemiz için EFT yapılma saat aralıklarını sizler ile paylaşmamız gerekiyor. EFT yaparken mesai saatleri kavramı olduğunu unutmayınız. Genel itibariyle 08:30 ila 17:00 arasında EFT yapılmaktadır. Resmi ve dini bayram tatillerinde eft yapamazsınız. Ayrıca arefe günlerinde ise en geç saat:11.30’a kadar eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bilgi ışığında sorumuzun cevabı da kendiliğinden çıkmış oluyor zaten. Haftasonu eft yapılamamaktadır. EFT yaparken mesai saatleri söz konusudur. Cumartesi ve Pazar günleri tatil olduğundan EFT işleminiz ancak en yakın mesai günü olan pazartesi gerçekleşecektir. Bu yönü ile de Havaleden ayrılmaktadır.

Sevgili okurlarımız, bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Detaylı ve güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum. Umarım sizlerde yeterince istifade edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

CUMARTESİ PAZAR HAVALE YAPILIR MI?

KREDİ NOTUM YÜKSEK AMA KREDİ ÇIKMIYOR

EV KREDİSİ İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI

ACİL PARA İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Cumartesi pazar havale yapılır mı

Cumartesi pazar havale yapılır mı, Haftasonu havale işleri- 724kredi.net‘in aziz dostları, yine oldukça fazla sorgulanan ve merak edilen bir yazının tanıtımı ile karşınızdayız. Bugün Cumartesi pazar havale yapılır mı? sorusunu sizler için cevaplamaya çalışacağız. Havale para transfer sisteminde oldukça önemli bir yer edinmektedir. Bir çok insan ödeme işlerini havale ile gerçekleştirdiğinden, hafta sonları da havale yapılır mı sorusunu da merak etmeleri çok doğal. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza hızlı bir geçiş yapalım.

HAVALE VE EFT ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Öncelikle Havale Nedir? sorusunu cevaplayarak yazımıza devam edelim isterseniz. Havale; sizin gibi aynı bankada hesabı olan birey yada firmaya para transfer işlemidir.Yani anlayacağınız aynı bankada hesabı olan birine para gönderme işidir. Bu yönü ile de EFT işleminden ayrılmaktadır. EFT ise farklı bir bankada hesabı olan kişiye, şirkete veya firmaya para transfer işidir. Bu ayrımı yaparak yazımıza devam etmek daha da faydalı olacaktır.

HAVALE İŞLEMİ NERELERDEN YAPILIR?

Havale işlemi ile bankaya gidip sıra bekleme devride de son buluyor. Artık internet bankacılığından, mobil bankacılıktan yada atm lerden havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale yaparken de kişinin Hesap Numarasını veya Müşteri Numarasını, Adını Soyadını ve Para Miktarını girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar basit ve kolay.

CUMARTESİ PAZAR HAVALE İLE PARA GÖNDEREBİLİR MİYİM?

Cumartesi Pazar Havale Yapılır Mı? Basit bir kaç bilgiyi sizler ile paylaştıktan sonra şimdi de sıra asıl sorumuzu cevaplamaya geldi. Havale işlemi aynı bankada ve hesaplar arasında gerçekleştiği için; Havale işleminizi isterseniz gece yapın isterseniz gündüz herhangi bir sıkıntı doğurmayacaktır. Bundan dolayı 24 saat istediğiniz zaman aralığında havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla da Cumartesi veya Pazar günü de havale işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.  EFT de ise sadece hafta içi günler mesai saatlerinde yapıldığında bu yönüyle havaleden ayrılmaktadır.

Değerli okurlarımız, sizler için oldukça merak dilen bir konuya bu yazı ile açıklık getirmiş olduk. Aynı bankada para transferi olduğundan zaman kavramı da pek fazla etkili olmuyor ve dilediğiniz zaman gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

BU YARARLI YAZIYI LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

EFT Nedir ve EFT Nasıl Yapılır?

Eft nedir ve nasıl yapılır?- Bankacılık sektöründe oldukça fazla kullanılan eft bir çok kimse tarafından da oldukça merak edilen bir konudur. Hatta EFT ve Havaleyi karıştıran hatta aynı sayan insanlar bile var. Google de ise bir bilgi kirliliğidir almış başını gidiyor. Bizlerde doğru ve sade bir anlatımlar eft nedir ve nasıl yapılır? sorularını sizler için cevaplamaya çalışacağız. Arzu ederseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen konu tanıtımımıza hızlı bir geçiş yapalım.

EFT NEDİR?

Elektronik Fon Transferi cümlesinin baş harflerinin bir araya getirilmesi ile oluşan EFT bireysel, kurumsal ve ticari banka müşterilerinin para transferinde kullandıkları en önemli sistemdir. EFT; farklı bir bankada hesabı olan kişiye, şirkete veya firmaya para transfer işidir. Bu yönü ile Havaleden ayrılır. Havale Aynı banka arasındaki para transfer işi iken, eft farklı bankalar arasında yapılan para transferidir. (Örneğin; Akbanktan, Denizbanka para gönderimi gibi) Yalnız buradaki ayrıma dikkat ediniz. EFT için farklı bankalar olması gerekmektedir.

EFT NASIL YAPILIR? 

Değerli okurlarımız Eft işlemlerinde en fazla internet bankacılığı kullanılmaktadır. Daha sonra bunu telefon ve mobil bankacılığı izlemektedir. En sonda ise ATM ve Banka şubelerinden de eft işlemi yapılabilmektedir. İnternet şubenizden yapıyorsanız menüler bölümünden para transfer modülünü tıklayarak Eft işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Eft işlemi için IBAN No veya Hesap Numarası üzerinden para transferi yapabilirsiniz.

IBAN NO İLE EFT NASIL YAPILIR?

IBAN No ile EFT; Sevgili okurlarımız Eft yaparken en basit yol IBAN numarasıdır. Avrupa birliği para transfer sitemine göre herkesin IBAN numarası bulunmaktadır. Bu numarayı sisteme girdiğiniz zaman göndermek istediğiniz alıcı bilgileri ve banka adı otomatik olarak çıkacaktır. IBAN no ile para transferi rahat ve daha da basittir. Dakikalar içerisinde para göndermek istediğiniz bankaya ulaşır.

HESAP NUMARASI İLE EFT

Hesap Numarası ile EFT; Bir diğer Eft işlemi ise Hesap numarası ile yapılan dır. Para göndereceğiniz farklı bankadaki firma yada şahıs IBAN numarasını bilemeyebilir. Bundan dolayıda Hesap numarası devreye girer. Yalnız hesap numarası ile para transferi biraz daha teferruatlıdır. Yani para gönderirken; Kişinin Adı, Hesap Numarası, Banka adı ve Banka şubesi tam ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri biliyorsanız EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

EFT YAPMA SAATLERİ VE ÜCRETLERİ?

EFT yaparken mesai saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani saat:08.30 ile 17.00 arasında eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Resmi ve dini bayram tatillerinde eft yapamazsınız. Ayrıca arefe günlerinde ise en geç saat:11.30’a kadar eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz. EFT yaparken genel itibariyle 1 – 5 TL arasında bir miktar ekstra olarak ödemeniz gerekebilir. Ama anlaşmalı bankanız varsa bu parayı ödemeye bilirsiniz. Örneğin benim maaş aldığım banka ile iş verenim arasında yapılan anlaşmaya göre EFT işlemlerimde ödeme yapmıyorum. Veya emekli maaşını alan emeklilerimiz de yaptıkları anlaşmaya göre eft ücreti ödememektedirler.

Sizlerde eft nin ne olduğunu öğrendiğinize göre ve internet şubenizde olduğuna göre bankaya gitmeden, eşinize, dostunuza, iş yaptığınız firmaya rahtlıkla para gönderebilirsiniz. Hemde sıraya girmeden ve vakit harcamadan. Bence kolay ve basit bir sistem. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da muhakkak incelemenizi tavsiye ederiz.

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

KREDİ NOTU SORGULAMA KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR?

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEDİM ACİL ÇÖZÜM YOLU

EFT’NİN HERKESÇE ÖĞRENİLMESİ İÇİN  LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?