5 Yıl Vadeli Girişimciye Ziraat’ten 250.000 TL Değer Kredisi

Ziraat bankası girişimciye değer kredisi, ziraat bankası kgf kobi kredisi, 5 yıl vadeli kredi- Bahar ayı geldi. İşletmelerimizin bir sürü sıkıntısı ve giderleri var. Özellikle bu ay ile birlikte üretim daha da fazla artmaya başladı. Zorlu bir kış sezonunu geride bıraktık. Artık işler açılacak Allah’ın izniyle. Lakin KOBİ’ler olarak en büyük sıkıntımız, nakit para bulamama. Bizler için sıcak para çok çok önemli bir konu mevzu. Para olduğu zaman işlerimizi ve siparişlerimizi rahatlıkla yetiştirebiliyoruz.

Bu açıdan da kredi çekmeye gidiyoruz. Lakin bankaların çoğu kredi talebimizi reddediyor. Gerekçeleri ise yeterince teminat sunamayışımız. Bu konudan muzdaribiz.   Sizin yazıyı gördüm ve şansımı denemek istedim. Acaba bizlerde bu krediden yararlanabilir miyiz? diye.

ZİRAAT BANKASI VE KGF’DEN DEV KREDİ KAMPANYASI

Değerli işletme sahipler bu yazıyı sizlere özel olarak derledik. Çünkü KOBİ’lerin en fazla yakındıkları konudur bankalardan kredi çekememe. Bankalar teminat görmek ister ve yaş tahtaya basmak istemezler. Bu açıdan teminat sunamayan işletmelere kredi vermezler. Lakin Ziraat bankası ve Kredi Garanti Fonu yaptıkları anlaşma ile bu sıkıntınıza bir çözüm yolu üretmişler. Sonunda da Değer Kredisi Kampanyasını başlatmışlar. Detaylar aşağıda.

ZİRAAT BANKASI GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ NEDİR?

Demin yukarıda da belirttiğim gibi krediye ihtiyaç duyan ama teminatta sıkıntı yaşandığı için kredi çekemeyen işletmelere Kredi Garanti Fonu’nun kefaleti sayesinde sağlanan bir kredi türüdür. Esnek ödeme seçenekleri vardır. En güzel yanı da aldığınız krediyi tamı tamına 5 yıl yani 60 ay vade ile geri ödeyebilme imkanınız var. Kısacası Girişimciye Değer Kredisi Ziraat Bankasında. Sizlerde maddi açıdan sıkıntılıysanız bu kredi seçeneğini düşünüp değerlendirebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ AYRINTILARI

Bu kredinin limitinin 250.000 TL olduğunu belirtelim. Bu rakam hiçte fena değil ve bir çok işinizi rahatlıkla yapabileceğiniz türden. Ayrıca şuan için belirlenen başvuru tarihi 31 Mayıs 2017’dir. Bundan sora devam ettirilir mi oda yetkililerin bileceği bir iş. Peki bu krediden kimler yararlanabilecek? Şimdide bunları belirtelim. Öncelikle işletmenizin KOBİ vasfına haiz olması gerekmektedir. Bunun dışında;

Sanayi, ticaret, ticaret ve sanayi, deniz ticaret meslek odalarına veya ticaret borsasına kayıtlı olması gerekiyor. Birde kredi alındığında sağlanması gereken bir mevzu daha var. Kredi kullandırılacakların; ödeme talimatı, sigorta, KMH, İnternet bankacılığı, KOBİ Kart, DBS ve ÇEK gibi ürünlerden en azından 2 tanesine sahip olması veya 2 tanesi için de başvuru yapmış olması gerekiyor. Bu arada yapılan başvuruları hem banka hem de KGF ayrı ayrı değerlendirecektir.

MALİYET ORANLARI NELERDİR?
  • Faiz Oranı 1 – 12 Arasında ise; Aylık %0,88 – yıllık ise %10,56 dır. Komisyon Oranı %0,3 yani binde üçtür. Aylık Maliyet Oranı %0,97 dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %12,33’dür. 
  • Faiz Oranı 13 – 36 Arasında ise; Aylık %0,91 – yıllık ise %10,92 dir. Komisyon Oranı %0,3 yani binde üçtür. Aylık Maliyet Oranı %0,97 dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %12,33’dür. 
  • Faiz Oranı 37 – 48 Arasında ise; Aylık %0,94 – yıllık ise %11,28 dir. Komisyon Oranı %0,5 yani binde beşdir. Aylık Maliyet Oranı %1,01 dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %12,82’dür. 
  • Faiz Oranı 49 – 60 Arasında ise; Aylık %0,96 – yıllık ise %11,52 dir. Komisyon Oranı %0,5 yani binde beşdir. Aylık Maliyet Oranı %1,03 dür. Yıllık Maliyet Oranı ise %13,05’dir. 

 

Bu krediyi aldığınız da hayat sigortasının yapıldığını da unutmayınız. Bunu artık tüm bankalar zorunlu olarak koşuyorlar. Bankanın paylaştığı bilgileri bizlerde sizler ile paylaştık. Faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorum. Bizlerden şimdilik bu kadar. Tüm merak ettiğiniz KOBİ kredileri için bizleri takip etmeye devam ediniz.

BU YAZIMIZI FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Garanti Bankası Esnaf ve KOBİ’lere Destek Kredisi Başvuruları

 

Yorum yapın