Alternatifbank Konut Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev sahibi Olun

ABank konut kredisi, Alternatifbank hesaplı konut kredisi kampanyası- Sonunda bulduk arkadaşlar. Eşimle yıllardır çalışıp dururduk. İnan ki hafta sonu ek mesai dinlemezdik. Tek nedeni de kendimize ait bir evimizin olmasıydı. Uzun zamandır üstümüze başımıza dahi doğru düzgün bir şey aldığımızı hatırlamıyorum. Para biriktirdik durduk. Sonunda da istediğimiz evi bulduk. Hemde piyasanın çok çok altında. Adam Alamancı babasından kalmış kelepir ve ucuza veriyor evi.

ABANK SEÇENEĞİNİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

Bu yalnız biriktirdiğimiz para evi almaya yetmiyor. Konut fiyatları çok pahalanmış. Bu fırsatı da kaçırmak istemiyoruz. Bir kaç bankayı inceledim ama faiz oranları çok yüksek. Geçenlerde bir yerde küçük bankaların daha da uygun konut kredisi verdiğini okumuştum. Bize sunabileceğiniz bir alternatif var mıdır? Sevgili okurlarımız, umarız ki herkes gönlüne göre bir ev sahibi olabilir. Madem küçük ve alternatif bir banka istiyorsunuz o halde Alternatifbank seçeneğini düşünebilirsiniz.

ABANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZZELLİKLERİ

Abank sizlere uygun ödeme koşulları ve düşük faizle konut kredisi alma imkanı tanıyor. Konut kredisinde yararlanabileceğiniz en düşük vade 3 ay dır. Ayrıca yararlanabileceğiniz en yüksek konut kredisi vadesi ise 120 aydır. 120 ay bir konut kredisi için idealdir. Ama benim tavsiyem ne kadar erken borcunuzu bitirirseniz o kadar sizin yararınıza olacaktır. Bu kredide KKDF ve BSMV yani vergi ve fon alınmıyor. Ha bir de yalnızca TL cinsinde para çekebiliyorsunuz.

HAYAT SİGORTASI YAPTIRMALISINIZ

Hayat sigortası yaptırılması zorunluluğu vardır. Bankalar konut kredilerinde artık bunu zorunlu bir şart olarak sunuyor. Fani hayat. Ölüm geldi mi genci yaşlısını dinlemiyor. Bu açıdan da bankalar kendini sağlama almak istediklerinden hayat sigortası istiyorlar. Hani olur da vefat olursa sigorta şirketi tüm borcunuzu ödüyor. Yoksa Borç Ailenize kalıyor. hayat sigortası da bir kişinin yaşına, cinsiyetine, kredinin tutarına ve vadesine göre belirleniyor.

BAŞVURU VE GEREKLİ OLAN BELGELER

Başvuruyu ABank şubelerinden yapabilirsiniz. Ama benim bulunduğum yerde şube yok diyorsanız da üzülmeyin. Online iletişime geçme şansınız var. Sizlerde BURAYI tıklayarak Abank yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinizi ve ne istediğinizi yazarsınız. Onlarda size dönüş yaparlar. Başvuruda da nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelir belgeniz yani maaş bordronuz ve alacağınız konutun tapusu gerekecektir.

ABANK KONUT KREDİSİ İÇİN ÖRNEK TAKSİT HESAPLAMALARI

50.000 TL Konut kredisini 24 Ay vade ile çektiğinizde uygulanan faiz oranı %0,90 dır. Aylık taksit tutarınız ise 2.325,8 TL dir. Toplamda ise ödemeniz gereken kredi tutarı 58.818,06 TL dir. Hayat sigortası primi 100 TL dir. Kredi tahsis ücreti 250 TL, Ekspertiz 690 TL ve İpotek ücreti de 400 TL dir. Yıllık maliyet oranı ise %13,51 dir. 

100.000 TL Konut kredisini 60 Ay vade ile çektiğinizde uygulanan faiz oranı %0,95 dir. Aylık taksit tutarınız ise 2.194,2 TL dir. Toplamda ise ödemeniz gereken kredi tutarı 131.654,65 TL dir. Hayat sigortası primi 100 TL dir. Kredi tahsis ücreti 500 TL, Ekspertiz 690 TL ve İpotek ücreti de 400 TL dir. Yıllık maliyet oranı ise %11,96 dır. 

100.000 TL Konut kredisini 120 Ay vade ile çektiğinizde uygulanan faiz oranı %1,10 dur. Aylık taksit tutarınız ise 1.504,9 TL dir. Toplamda ise ödemeniz gereken kredi tutarı 180.590,86 TL dir. Hayat sigortası primi 100 TL dir. Kredi tahsis ücreti 500 TL, Ekspertiz 690 TL ve İpotek ücreti de 400 TL dir. Yıllık maliyet oranı ise %13,43 dır. 

Değerli dostlarımız, yukarıdaki hayat sigortası primi yıllıkdır. Ayrıca 35 yaşındaki erkek bir müşteri düşünülerek hesaplanmıştır. Tabi kredi siciliniz iyiyse ve kredi notunuzda da sıkıntı yoksa bu krediyi düşünebilirsiniz. Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı için BURADAN ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

BankPozitiften Uygun Faizli 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

240 ay vade ile konut kredisi veren bankalar ve kredi kullanım şartları

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.