3 Adımda KOSGEB’ten kolayca kredi alma yöntemleri

3 Adımda kosgebten kredi alma yöntemleri- Değerli okurlarımız çevremizi şöyle bir incelediğimizde bir çok insanın yeni bir iş kurmak istediğini ama kosgeb‘ten nasıl yararlanması gerektiğini bilmediği görüyoruz. Süper bir iş fikrim var deniliyor ama nereye başvuru yapacaklarını bilmiyorlar. Kimisi de kafadan dolma bilgiler vererek yardımcı olacağını sanıyor. Mecburen google amcaya sorayım diyorsunuz; konu başlığını aratıyorsunuz ve tıkladığınızda bir bakıyorsunuz ki yazının içi bomboş. Ne yönlendirme var ne de bir bilgi. Halbuki doğru bir yönlendirme yapılsa belkide ülkemizde hatta uluslar arası platformda büyük başarılara imza atabilirdiniz.

3 ADIMDA KOSGEB’TEN KOLAY KREDİ İÇİN AÇIKLAMA

Sizlerin de yeni bir iş fikri var ise hatta işlerinizi büyütüp genişletmek istiyorsanız bu yazımızı muhakkak okumanızı özellikle tavsiye ederiz. Bu haberde yalan yanlış hiç bir bilgi yoktur. Kaynağından araştırılarak güncel bilgiler size süzülerek yalın ve sade bir anlatım ile sunulacaktır. Kosgeb’e başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz ve krediyi alabilmeniz için yapmanız gerekenleri üç basit yol ile anlatacağız. Lütfen bu yazıyı okuduktan sonra herkesin faydalanabilmesi için paylaşmayı unutmayınız. Dilerseniz hız kaybetmeden yazımıza devam edelim.

KOSGEBTEN ONAY ALAN PROJELER İÇİN TIKLAYINIZ

1-) KOSGEB EĞİTİMİ BAŞVURUSU VE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Sevgili takipçilerimiz, kosgeb kredilerinden yararlanabilmeniz için öncelikle eğitim başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvurunuzu gerçekleştirmek için adresinizin bulunduğu il veya ilçedeki İŞKUR merkezlerine yapmanız gerekmektedir. KOSGEB sizlere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verecektir. Bu eğitimi ya KOSGEB kendi eğitmenlerine yada anlaşmalı kurum veya üniversitelere verdirmektedir. Bu kurslara İşkurdan alacağınız belge ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ama sizlerden ricam lütfen derslerinizi aksatmayın ve hakkıyla dinleyin. Nasıl olsa geçerim deyip devamsızlık yaparsanız başta söyleyeyim hiç affetmiyorlar ve bırakıyorlar. Zaten bu eğitimler kontenjanlı olduğundan hem birilerinin hakkına girmiş olursunuz hemde bir daha bu eğitimi alabilmek için aylarca bekleme durumunda kalırsınız. Bundan dolayı eğitimin hakkını veriniz.

2-) PROJE HAZIRLAMA  ve PROJEYİ SUNMA

KOSGEB tarafından uygulayıcı eğitimi aldıktan sonra sertifika almaya hak kazanacaksınız. Bu sertifikayı aldıktan sonra kesin olarak ne iş yapmaya karar vermeniz gerekiyor. Şu işi yapacağım dedikten sonra bu iş ile ilgili proje hazırlamanız gerekiyor. Bu projede hedef ve amaçlarınızın neler olduğunu, hangi ayda iş yerinize hangi ekipman ve araçları alacağınızı, ne kadar geri ödemesi ve ne kadar geri ödemeli krediye ihtiyaç duyduğunuzu, işinizin maiyetini vb.  belirtmeniz gerekiyor. Yani projede yapacağınız iş ile ilgili tüm bilgiler en ince ayrıntısına kadar yazılmalı. Ha ben proje hazırlayamam ve uğraşacak da vaktim yok diyorsanız sizin için bu işi yapacak firmalar var. Zaten eğitim alırken kendi broşür ve kartvizitlerini dağıtarak reklamlarını yapacaklardır. Yalnız şunu da belirtmem gerekiyor bu işi yaparken belirli bir ücret karşılığında gerçekleştiriyorlar.

Siz oturuyorsunuz, kafanızdaki yapmayı planladığınız işleri en ince ayrıntısına kadar anlatıyorsunuz ve şirketteki yetkili elemanlarda sizler için güzel bir proje hazırlıyorlar. Sizlerde bu proje ile birlikte sertifikanızı da alıp kosgeb’in kapısına dayanıyorsunuz 🙂 projenizi kosgeb’e sunuyorsunuz ve yetkililerin incelemesi için bekliyorsunuz. Ardından değerlendirmeye değecek bir proje ise onay alıyorsunuz. Tabi şunu da unutmayın KOSGEB‘in de kendi içinde hibe programları oluyor ve programların belirli şartları ve kontenjanları oluyor. Mesela bazı programlarda başvuru yapanların %70’inin bayan, engelli, gazi veya şehit yakınlarından seçileceği gibi.

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL’YE KADAR DESTEK BURADA!

3-) ONAY ALINAN PROJEYİ UYGULAMA ve İŞ SAHİBİ OLMA

KOSGEB tarafından projeniz onay aldıysa kredi ve hibe hortumları yavaş yavaş açılacak demektir. Sizin yapmanız gereken projenizde hangi ayda hangi şeyi gerçekleştirmeniz gerektiğini takip etmek ve gerçekleştirmeniz. Çünkü kosgeb yetkilileri oldukça titiz çalışıyor. Yani örneğin projenizde işinizi kurmak için 150.000 TL krediye ihtiyacınız olduğunu belirtmişsiniz. Bu durumda kosgeb size 50.000 TL sini karşılıksız hibe olarak verecektir. 100.000 TL sini ise sizlere faizsiz bir şekilde 3 yıl gibi uzun bir sürede ödemeniz için vakit verecektir. Tabi bu hususun anlaşılabilmesi için ayrıntılı açıklamaya çalışıyorum. Siz projenizde 150 bin ihtiyacım var hemen verin demiyorsunuz.

Projenizde 3. ayda iş yerinize 48000 Btu klimaya taktıracağınızı ve bundan dolayı masrafınız olan  6.000 TL yi istediğinizi belirtiyorsunuz. Daha sonra 3. ayın sonunda kosgeb yetkilileri iş yerinizi inceliyor ve projenizde gerçekleştirmeyi vaat ettiğiniz şeyleri inceliyorlar. Bir bakıyorlar ki projede gösterilen 48.000 btu luk klima yerine 24.000 btu luk klima takılı. Ve sizin daha ucuz bir klima için daha fazla para talep ettiğiniz anlaşılıyor.  O zaman bu parayı alamıyorsunuz. Yani bu projenizde ki adımları titizlikle gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sizlerden ricam lütfen ama lütfen küçük hesaplar yapmayınız.

Devlet zaten size kesenin ağzını açmış hemde hayal edemeyeceğiniz kadar. Tutup da 2000 TL kar elde edeceğim derken 150.000 TL den olmayın. Ticarette de dürüstlük esastır. Başarılı olursanız kosgeb’in 300.000 TL lik ve 1.000.000 TL lik kredilere de adım adım başvuruda bulunabilirsiniz. Adım adım kendinizden emin bir şekilde işlerinizde büyüyebilir ve bir dünya markası halini alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız KOSGEB konu başlıklarını da muhakkak incelemenizi özellikle tavsiye ederiz.

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL KREDİ

KOSGEB'TEN LİSE MEZUNLARINA 150.000 TL KARNE HEDİYESİ

KOSGEB ULUSLARARASI KULUÇKA MERKEZİ VE HIZLANDIRICI DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE 150.000 TL BİR TIK ÖTEDE

İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM NE İŞ YAPABİLİRİM?

GERİ ÖDEMESİZ 150.000 TL KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB HİBE KREDİSİ NASIL ALINIR? İŞTE BÜTÜN AYRINTILAR...

 

LÜTFEN BU YAZININ İŞ HAYALİ KURANLARIN DA İNCELEYEBİLMESİ VE KENDİ İŞ YERLERİNİ AÇABİLMELERİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.