Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme- Ziraat bankası müşterileri bu yazımız sizlere özel olarak derlendi. Zaten özel bir kredi kartı kullandığınızı belirmemiz gerekiyor. Çünkü maximum kredi kartı gerek kampanyaları gerekse özellikleri ile sizlere mükemmel fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bugünde bu mükemmel kredi kartının güzel bir özelliğinden bahsedeceğiz. Eminim ki bu özellik sizlerinde sevindirecek nitelikte olacaktır.

ZİRAAT BANKASI MAXIMUM KREDİ KARTI SONRADA TAKSİTLENDİRME

Hepimiz Kredi Kartı kullanıyoruz. 2015 verilerine göre ülkemizdeki kredi kartı sayısı 58 milyonun üstünde. Hal böyle olunca da kredi kartı ile ciddi bir harcama yapılıyor. Halkın bu kadar çok kredi kartını talep etmesinin nedeni de yüksek değerdeki ürün ve mallara kredi kartlarının taksit özelliği sayesinde ulaşılması gibi gözükmektedir. Bundan dolayı da bugün Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme konusuna değineceğiz.

SONRADA TAKSİTLENDİRME DETAYLARI

Ziraat Bankası kredi kartıyla peşin harcamalarınızı 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitlendirebilirsiniz. Sonradan taksitlendirme yapılabilecek minimum işlem tutarı 100 TL, maksimum işlem tutarı 10.000 TL olup, Banka gerektiğinde bu tutarları değiştirebilir. Sonradan taksitlendirme hizmetinden ücret alınmamaktadır. Faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır. Yapılan peşin alışveriş, işlemin dönem içi hareketlere yansımasını beklemeksizin SMS ile taksitlendirme talebi alınabilmektedir.

Dönem içi hareketlerine yansıyan peşin harcamalar hesap kesim tarihinden önce Müşteri İletişim Merkezi ( 0850 220 00 00 ),  İnternet Şube ve SMS kanalı ile taksitlendirilebilmektedir.  Ekstreleşmiş harcamalar için taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır. Gün sonu işlemleri devam ederken sonradan taksitlendirme işlemleri yapılamamaktadır.  Sadece POS/ÖKC üzerinden gerçekleşen harcamalar (elektronik ticaret işlemleri dahil) sonradan taksitlendirilebilmektedir.

SONRADA TAKSİTLENDİRME AYRINTILAR

Business Kart, Ziraat Kart (Ücretsiz Kart) ile yapılan işlemler sonradan taksitlendirme uygulamasına dahil değildir. MaxiPuan kullanılarak yapılan peşin harcamalar için sonradan taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır. Taksitlendirilmiş bir işlem için tekrar taksitlendirme talebi alınamamaktadır. Taksitlerin geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamamaktadır.

Sonradan taksitlendirilmiş işlemin Müşteri İletişim Merkezi’nden erken kapaması yapılabilmektedir. Erken kapama işlemi; hesap kesim tarihinden sonra yapılıyor ise dönem hareketlerine yansıyarak ekstreleşmiş taksite ait faiz ve feriler iptal edilmemekte, ileri tarihli ekstreleşmemiş taksitlerin faiz ve ferileri iptal edilerek anaparası bir sonraki ekstreye yansıtılmaktadır. Erken kapama işlemi; işlem tarihi ile hesap kesim tarihi arasında yapılıyor ise ekstreleşmemiş tüm faiz ve feriler iptal edilmektedir.

ÖRNEK SONRADA TAKSİTLENDİRME ÖDEME PLANI

100 TL’yi 2 Taksit Yaparsanız; Taksit Tutarı 51.80 TL, Anapara 100.00 TL, Ödenecek Faiz 3.60 TL, Ödenecek Toplam Tutar 103.60 TL, Faiz Oranı 1.99 % ve Yıllık Maliyet Oranı 23.88% dir. Ödenecek faiz içerisinde BSMV ve KKDF bulunmaktadır.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme özelliği ile ilgili bir çok durumu olduğu gibi aktarmaya çalıştık. Sizlerde nakit harcamalarınızda artık taksitlendirme yapabilirsiniz. Üstelik 12 ay vade seçeneği de sunuluyor. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayın. Beğendiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Kampüs Kart

Ziraat Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile 30.000 TL Hibe

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ?

 

“Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme” üzerine bir yorum

  1. Merhaba ben taksitle alışveriş yaptım ve hareketlerimde aylık taksit tutarı çekilmiş görünüyor ama limitimde paranın tamamının gittiğini görüyorum paranın provizyonda beklemesi olayı bu sanırım ama 20 yi aşkın gündür böyle olması canımı sıktı ne yapabilirim

    Yanıtla

Yorum yapın