Bankadaki ev adresimi ve telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Banka adres değişikliği bildirimi, Banka telefon değişikliği, Banka cep telefonu güncelleme- Bankalar sundukları hizmetler ile artık neredeyse bir çok insanın günlük işlem yaptıkları uğrak alanlarından birisi haline geldi. Gerek kredi kartları, gerek kredi kampanyaları gerekse de yatırım araçları ile vazgeçilemeyenler arasında yer almaya başladı. Özellikle internet ve telefon bankacılığı kullanılarak günde milyonlarca iş ve işlem yapılmakta.

BANKADAKİ EV ADRESİ VE TELEFON NUMARASI DEĞİŞİKLİĞİ GİRİŞ

Dediğim gibi bankalarda bir sürü iş ve işlem yapıyoruz. Ayrıca bizlere sunduğu ayrıcalıklı sistemler (İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı) sayesinde oturduğumuz yerden sıraya girmeden rahatlıkla başta para transferi olmak üzere bir çok işimizi gerçekleştirebiliyoruz. Lakin bu sistemlere giriş yapabilmek için telefon numarası gerekli oluyor. Sistemdeki telefon numaranıza gelen mesaj ile sisteme giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca önemli durumlarda bankalar sizlere ulaşmak için sistemdeki telefon ve adres bilgilerinizi kullanırlar. Halen bir çok hesap ekstresi adrese gönderilmektedir. Sizlerde adres veya telefon değişikliğinde bulunmuş olabilirsiniz. Bu durumlarda bankanızı bilgilendirmeniz gerekiyor.  Ama nasıl ve hangi yolla? Bugün sizler için bankadaki ev adresimi ve telefon numaramı nasıl değiştirebilirim? sorusunu yalın ve sade bir dil ile yanıtlamaya çalışacağız.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ NASIL YAPILIR?

Adresinizde değişiklik yaptıysanız ve bunu da bankada güncellemek istiyorsanız öncelikle muhtarınızdan ikametgah belgenizi almanız gerekiyor. Daha sonrada banka şubenize gidip müşteri hizmetleri ile görüşerek adres değişikliği bildiriminizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ardından bir kaç imzadan sonra işleminiz gerçekleşmiş oluyor. Bazen bazı bankalar ikametgah belgesi bile istemiyorlar. Sözlü veya yazılı beyanınız adres değişikliği için yetiyor.

TELEFON DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ NASIL YAPILIR?

Çeşitli nedenlerden dolayı cep telefonu numaranızı değiştirmiş olabilirsiniz. Bu durumda da muhakkak banka şubesinden kimliğiniz ile müracaat etmeniz gerekiyor. İster gişeden isterse müşteri temsilcisinden cep telefonu numaranızı değiştirebilirsiniz. Burada size bir form doldurulacak. Daha doğrusu sizin verdiğiniz beyanata göre bilgisayardan bir çıktı alınacak. Bu belgede eski numaram yeni diye bazı bilgiler yer alacak.

Sizin yapmanız gerekende bu belgeyi imzalamak. Ardından numaranız güncellenecek ve yeni telefonunuza bununla ilgili mesaj gelecek. Ardından ilk defa internet bankacılığına girdiğiniz zaman tekrardan bir doğrulama kodu gelecek ve yeni telefonunuz tescillenmiş olacak.

Sevgili okurlarımız, sizlerde artık adres ve telefon değişikliklerinde bankaya nasıl bildirim yapacağınızı biliyorsunuz. Umarım sizler için yeterince istifadeli bir yazı olmuştur. Bu yazımız dışında dilerseniz aşağıda hazırladığımız konu linklerimizi de inceleyebilirsiniz.

Taksitleri devam eden kredi kartımı iptal edebilirmiyim

Bankalardaki kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Nasıl Hesaplanır

Kredi kartımdan habersiz para çekilmiş ne yapmalıyım

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARINDAN BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.