Yapı Kredi Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Yapı Kredi Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri- Değerli okurlarımız, yine özel ve yine güzel bir yazı ile karşınızdayız. Bugün sizlere Yapı Kredi Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Özellikle çiftçileri ve köyde ikamet eden okurlarımızı ilgilendiren bir haber. Yapıkredi bankasının tarımdan tutunda hayvancılıkla ilgili ne kadar desteklediği ürün varsa hepsini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI TARIM VE HAYVANCILIK KREDİLERİ GENEL BİLGİLER

Sizlerde şehrin havasından ve hengamesiden bıktıysanız ve artık köyünüze yerleşmek ve burada yaşamayı düşünüyorsanız yapı kredi desteği ile her zaman yanınızda olacaktır. Sonuç itibariyle bugün bir besicilik bile yapmaya kalsanız, sermaye gerektirecektir. Buda sizde yoksa doğal olarak da bankalara yönelmeniz gerekecek. İşte tamda bu noktada Yapı kredi devreye giriyor. Dilerseniz bu alanda yapı kredi bankasının ne kadar desteklediği ürün varsa bunlara kısa kısa değinelim.

TARIMSAL ÜRETİM KREDİSİ

Tarımsal Üretim Kredisi: Kullanım Amacı; Tarımsal Üretim Kredisi, çiftçiye (üreticiye),ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal ihtiyaçları karşılama amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli; Hasatınıza uygun bir vade ile tek ödemeli veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca 18 aya kadar da vade imkanı bulunmaktadır.

SÜT VE HAYVANCILIĞI İŞLETME KREDİSİ

Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi: Kullanım Amacı; Süt hayvancılığı işletmelerinin yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarına yönelik taksitli bir kredidir. Kullanım Şekli; Geri ödemelerinizi ayda bir, 3 ayda bir veya 6 ayda bir eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. 18 ay vade imkanı sunulmaktadır.

BESİCİLİK KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Besicilik Kredisi: Kullanım Amacı; Et amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelere yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Besi devrelerinize uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. 12 Aya kadar da vade imkanı bulunmaktadır.

TARIMSAL YATIRIM KREDİSİ

Tarımsal Yatırım Kredisi: Kullanım Amacı; Tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticilerimizin kapasitelerini artırma, işletmelerini yenileme, modernize etme amacıyla yapacakları yatırımların (bağ-bahçe tesisi, tarımsal yapıların inşası ve tadilatı, projeli diğer yatırımlar, sulama yatırımları, arazi alımları vb.) finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Kefalet, çek-senet, ipotek teminatlarından bir veya birden fazlası ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. 60 Aya kadar vade imkanı vardır.

YAPI KREDİ HAYVAN ALMA KREDİSİ

Hayvan Alım Kredisi: Kullanım Amacı; Büyükbaş ve küçükbaş süt hayvanı alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Kefalet, çek-senet, ipotek teminatlarından bir veya birden fazlası ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. 60 ay vade ile sunulmaktadır.

SERACILIK KREDİLERİ

Seracılık Kredisi: Kullanım Amacı; Seracılıkla uğraşan üreticilerin fide alımı, gübre, ilaçlama, plastik veya cam örtü ve benzeri tüm ihtiyaçları için kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; Hasadınıza uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. Ayrıca 12 ay vade ile de ödeyebilirsiniz.

Sera Yapım Kredisi: Kullanım Amacı; Seracılıkla (örtü altı üretim) uğraşan üreticilere, yeni sera kurulumu veya mevcut seralarının bakım, yenileme ve modernizasyonu için kullandırılan kredidir. Kullanım Şekli; 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. 60 ay vade ile ödeyebilme imkanınızda bulunuyor.

TRAKTÖR KREDİSİ

Traktör Kredisi: Kullanım Amacı; Tarım sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin 0 km ve 2. El traktör alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli; 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade üst limiti 36 ay dır.

Sözleşmeli Tarım Kredisi: Kullanım Amacı; Bir firma adına sözleşmeli tarımsal üretim yapan üreticilerimize veya doğrudan üretim yaptıran firmaya, üretim için gerekli işletme sermayesi ihtiyacı (ekim, gübreleme, ilaçlama, sulama, işçilik, hasat, pazarlama vb.) için kullandırılan nakit kredidir. Kullanım Şekli; Hasadınıza ve ürün bedeli tahsilatlarınıza uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. 12 Ay vade ile de ödeyebilirsiniz.

TARIM MAKİNELERİ KREDİSİ

Tarım Makineleri Kredisi: Kullanım Amacı; Müşterilerimizin faaliyetlerinde kullanacakları yeni makine, ekipman, donanım, alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli; 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz.

Değerli okurlarımız, gördüğünüz gibi yapı kredi bankasının tarım kredileri destekleme kalemleri oldukça fazla. Sizler de kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilgi ve detay için de Yapıkredi bankası şubelerine uğrayabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

FİNANSBANK ARICILIK KREDİSİ

ŞEKERBANK SÜT SIĞIRCILIĞI VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN BESİCİLİĞİ KREDİSİ

ŞEKERBANK TAVUKÇULUK VE KANATLI HAYVAN KREDİSİ

ZİRAAT BANKASI KÜÇÜKBAŞ SÜT HAYVANCILIĞI KREDİLERİ

ZİRAAT BANKASI DAMIZLIK SÜT SIĞIRCILIĞI KREDİSİ İÇİN TIKLA

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

“Yapı Kredi Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri” üzerine bir yorum

  1. İYİ GÜNLER 4400 M2 HİSSELİ TARLAM VAR ÜSTÜ ÖRTÜLÜ SERA KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM KREDİ ALABİLİRMİYİM

    Yanıtla

Yorum yapın