KuveytTürk Altın Bankacılığı Ürünleri

KuveytTürk Altın Bankacılığı Ürünleri- Dünyada en eski ve en değerli birikim yapma yoludur altın biriktirmek. Ama altınlarınız biriktikçe uykusuz gecelerde sizleri kovalar durur. Çünkü Altının evde olması demek hırsızlarında geleceği anlamını taşır. Bundan dolayı da bankalar sizler için altın biriktirme hesapları açıyorlar. Böylece hem güvenli hemde karlı bir şekilde altınlarınızı biriktirebiliyorsunuz. Bugün sizler için KuveytTürk Altın Bankacılığı Ürünlerinin tanıtımını yapacağız.

KUVEYTTÜRK ALTIN BANKACILIĞI ÜRÜNLERİ GENEL AÇIKLAMA

ASA Kuveyt Türk, altın bankacılığı alanında sunduğu ürün ve hizmetler ile sektöre öncülük etmektedir. Türkiye’de ilk olan altın günleri, altın katılma hesabı, ATM altını gibi birçok ürün ve hizmet ilk kez Kuveyt Türk tarafından başlatılmıştır. Kişilerin yastık altında sakladığı altınların banka hesabına yatırılması işlemi olan bu hizmeti Türkiye’de ilk kez 2011 yılında Kuveyt Türk tarafından başlatılmıştır. Bu tarihten itibaren 80 bini aşkın kişiye hizmet veren Kuveyt Türk, yaklaşık 11 ton altını yastık altından çıkartarak ekonomiye kazandırılmasını sağlamıştır.

GRAM ALTIN

Gram Altın, banka hesabı yerine fiziki altına yatırım yapmak isteyen ya da elindeki altınları bankada değerlendirmek isteyen tasarruf sahiplerine alternatif yatırım imkanı sunmaktadır. 1, 1.5, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gram seçenekleri ve İstanbul Altın Rafinerisi güvencesiyle basılan Kuveyt Türk altınları tüm şubelerinede satılmaktadır. 24 ayar saf fiziki altın alım satım işlemleri, herhangi bir hesaba ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebileceği gibi şubedeki Türk Lirası,

Amerikan Doları ve Altın hesabından da kolayca gerçekleştirilebilir. Satın alınan Kuveyt Türk altınları ve İstanbul Altın Rafinerisi sertifikalı diğer altınlar, paketi deforme olmadığı sürece tüm şubelerde geri alınır ve istenildiği zaman kuyumcularda bozdurulabilir. Gram Altınları, İstanbul Altın Rafinerisi damgası olması nedeniyle, sadece banka şubeleriden değil, isterseniz kuyumculardan da bozdurabilirsiniz.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek Altın hesabı açtırarak ister birikim yapabilirsiniz, isterseniz fiziki teslim imkanı sayesinde dileğinizde şubeden veya İnternet ve Mobil Şube’den satın alabilirsiniz. Çeyrek Altın, ülkemizde çeyrek altın basımına tek yetkili kuruluş olan T.C. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü (Darphane) tarafından üretilmektedir. Çeyrek Altın 22 ayar saflıkta ve 1,75 gr ağırlıktadır. Darphane tarafından üretilen Çeyrek Altın, Kuveyt Türk’e özel ambalajında satışa sunulmaktadır. Kuveyt Türk ambalajlı çeyrek altınlar istenildiğinde hesaba yatırılabilmektedir.

ALTIN ÇEK

Altın Çek özel günlerde sevdiklerinize güzel bir hediyedir. TL, dolar veya hesabınızdaki altın ile Altın Çek alabilirsiniz. Altın Çek almak için Kuveyt Türk müşterisi olmanız gerekmez. Hediye edilen kişi, Kuveyt Türk’de hesabı olmasa da Şubelerden çekin karşılığını TL, dolar veya sertifikalı Gram Altın olarak alabilir, Altına Altın Katılma Hesabı açarak da altın birikimine başlayabilir. Güvenlidir, çeke ismi yazılan kişiden başkası çeki bozduramaz. Satın alınan çek başına sadece 1 TL komisyon alınmaktadır.

KÜLÇE ALTIN

Kuveyt Türk marka külçe altınlar bir Türk bankasının tasarımı ile üretilen ilk ve tek külçe altınlardır. yurtiçi ve küresel piyasalarda kabul edilen standartlardadır. dünyanın en saygın külçe altın üreticilerinden Argor Heraeus SA tarafından üretilmektedir. 1 kg ağırlığında, 0.995 saflıkta külçe altınları ifade etmektedir.  Londra Külçe Altın Piyasası Birliği (London Bullion Market Association – LBMA) standartlarındadır.

ALTIN EMİR

Artık hesabınızdan otomatik altım satım talimatı verdiğinizde kurları takip etme derdiniz ortadan kalkıyor. Oluşturduğunuz otomatik alım-satım emri ile kurlar istediğiniz seviye ulaştığında otomatik olarak banka sizin adınıza alım-satım işlemi yapar. Otomatik alım satım emrini döviz ve kıymetli maden işlemlerinizde oluşturabilirsiniz.  Hem döviz işlemlerinde hem de kıymetli madenlerde otomatik talimat verilebilir. Daha önceden verdiğiniz talimatları listeleyebilir ve henüz gerçekleşmeyen talimatları iptal edebilirsiniz. Talimatları tek seferlik verebileceğiniz gibi belli periyodlar için de verebilirsiniz.

ALTIN HAVALE

Artık hesabınızdan altın havalesi yapabilirsiniz. Hesabınızdaki altınları gram veya külçe olarak havale yapabilir, havale ettiğiniz kişi de altın havalesini aynı gün içinde gram veya külçe olarak şubelerden teslim alabilir. Bu sayede altınlarınızı masrafsız bir şekilde, güvenlik sorunu olmadan kolayca ve rahatça istediğiniz yere ulaştırabilirsiniz.  En büyük avantajı masrafsız olmasıdır. Güvenlik sorunu olmadan, risksiz bir şekilde altınlar transfer edilebilir. Çalınma, taşıma riski bulunmamaktadır. Bankada saklama masrafı alınmadığından, altın fiyatları düştüğünde fazladan altın alımı yapılıp bankada saklanabilir.

ALTIN HESABI

Vadesiz olarak açılan, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan hesap türüdür. Altın hesapları ile TL ve USD karşılığında altın alım-satım işlemleri yapılabilmektedir. Taşıma riski, düşük ayar kaygısı olmadan, 1 TL ile bile rahatlıkla döviz alıp satar gibi altın alıp satılabilir. İstendiği anda altınların fiziki karşılığı gram gram tüm Kuveyt Türk Şubeleri’nden çekilebilir.  Altın hesapları ile ilgili tüm işlemlerinizi Kuveyt Türk Şubeleri’nden yapabilirsiniz. Ayrıca işlemlerinizi İnternet Şubesi, İşlematik, Telefon Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri, çalışma günlerinde 9.00 ile 17.25 saatleri arasındadır.

Sevgili dostlarımız uzun bir yazı olduğunun farkındayız ama bir çok altın ürününü sizler için sunmaya çalıştık. Sizlerde yukarıdaki bilgiler bana da uyuyor diyorsanız altın birikimleriniz KuveytTürk ile gerçekleştirebilirsiniz. Yastık altındaki altınlar çıkar. Bu sayede de hem rahat bir uykunuz olur hemde ekonomi canlanır. Böylece bu yazınında sonuna gelmiş olduk. Yeni bir ekonomi ve finans haberinde buluşmak dileğiyle.

KuveytTürk Hac ve Umre Finansmanı
altın,
KuveytTürk Faizsiz Konut Finansmanı

Hesap İşletim Ücreti Talep Etmeyen Güncel Bankaların Listesi

 

 

“KuveytTürk Altın Bankacılığı Ürünleri” üzerine bir yorum

  1. Sayın banka yetkilisi merhabalar ben sizin bankanızdan altın hesabı açtırmak istiyorum ben emekli ve de çalışan bir insan olarak dinimizce de caizz olmayan fayizz repo gibi haram olan işlerden uzak küçük birikim lerini altın hesabında birikmesini isterim benim için uzun vadeli hangi tür altın almamı tavsiye edersiniz selamlar teşekkürederim

    Yanıtla

Yorum yapın