Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor

Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor ve kredi alamıyorum- Sevgili takipçilerimiz, bir çok insandan duyduğumuz bir probleme çözüm getirmek ve bilgilendirmek adına bu yazıyı derledik. Herkes çeşitli nedenler ile krediye ihtiyaç duyuyor. Kimisi kızını everecek çeyizini tamamlamak istiyor, kimisi oğlunu evlendirecek düğün masraflarını karşılamak istiyor, kimisi yeni iş kuracak para lazım, kimisi ailecek yurt dışı tatili yapmak istiyor yine para lazım yada eğitimi için para ihtiyacı duyuyor. Ev alacaklar mı deseniz yoksa araba alacaklar mı? Vallahi billahi bu ihtiyaçlarımız hiç bitmiyor.

KREDİ NOTUM YÜKSEK AMA KREDİ ALAMIYORUM- ÖN BİLGİ

Tabi dünyadaki maddeler kıt olduğundan yani bir sonu olduğundan değere biniyor. Bu eşyaları almak için de bizlerde koşa koşa bankalara hücum ediyoruz. Bankalarda dolayısıyla kredi verebilmek için düzenli geliriniz ve kredi notunuz başta olmak üzere bazı hususları kontrol ediyor ve bunun neticesinde de sizlere kredi çıkıp çıkmayacağı belirleniyor. Kredi Notu düşük olduğundan kredi verilmemesini anlayabiliyoruz ama Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor diyenlerin sonu ne olacak? işte bu soruyu cevaplayabilme adına bu yazı ortaya çıkmış oldu.

KREDİ ALINABİLMESİ İÇİN GELİR BELGESİ ŞART MI?

En doğru ve en güncel bilgilerin yer aldığı 724kredi.net olarak Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor? sorusunu şu şekilde cevaplandırmak yani bir kaç hususa açıklık getirmek olayı algılamamız adına daha da verimli olacaktır. Bankaların kredi verirken öncelikli kıstası sizlerin gelir durumunuzu belgelendirmenizdir. Yani sizin bankaya bak kardeş 🙂 ben aylık olarak şu kadar para alıyorum ve bundan dolayı da sizden  şu limitli krediyi talep ediyorum diyebilmeniz şart. Bazı durumlarda bir bakıyorsunuz kredi notu yüksek ama adam işinden olmuş ve 2 aydır işsiz.

GEÇMİŞTEKİ KÖTÜ BANKA SİCİLİ, KREDİ ÇEKMESİNE ENGEL Mİ?

Yani düzenli gelirini belgelendiremiyor. Böyle bir durumda da bankalar sizlere kredi vermiyor. Bunun en önemli birinci faktörü budur. Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor? sorusunun bir diğer cevabı ise Kredi Sicilinizdir. Geçmişteki Kredi Siciliniz yüzünden istediğiniz meblağda kredi alamayabilirsiniz. Kredi ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyemediğiniz için sizin hakkınızda yasal süreç başlamış olabilir. Ve bundan dolayı da 5 yıl boyunca yasaklanmış olabilirsiniz. Bu süre zarfında da tüm borçlarınızı ödemiş ve bankaların istediği gibi dört dörtlük bir müşteri olabilirsiniz. Ama 5 yılın dolmasını beklemeniz gerekiyor.

Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor? sorusunun bir diğer cevabı ise hakkınızdaki haciz ve icra işlemlerinden dolayı olabilir. Şahıslara olan borçlarınızdan dolayı tüm banka hesaplarınız durdurulmuş ve ihtiyati olarak da tedbir konulmuş olabilir. Böyle bir durumda da kredi notunuz her ne kadar yüksek olasa da kredi çekme durumunuz mümkün olmaz.

MAAŞIMIN KAÇ KATI KADAR KREDİ ALABİLİRİM?

Kredi Notum yüksek ama kredi çıkmıyor? sorusuna son olarak şöyle bir cevap verebiliriz; Gelir durumunuza göre talep ettiğiniz kredi miktarının oldukça fazla olması. Yani Sizin aldığınız aylık geliriniz 3.000 TL ise ve 1.000 TL de gideriniz var ise geriyesizin elineze kalan para 2.000 TL dir. Bu rakamında en fazla %70′i sizin yani 1.400 TL aylık ödeyebileceğiniz kredi miktarını ortaya çıkarır. Örneğin siz 24 ayda en fazla 33 bin lira talep edebilirsiniz. Tabi gider durumunuza göre bunu da banka uygun görürse. Tutup da 24 ay da 50.000 TL talep ederseniz Kredi Notunuz ne olursa olsun bu kabul edilmez.

Değerli okurlarımız, oldukça ayrıntılı ve detaylı bir yazı sizler için derledik. Bu yazının eşi benzeri başka sitelerde olmadığı için güncel ve doğru bilgiler içermektedir. Kopyala yapıştır sahte bilgiler sitemizde bulunmamaktadır. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

EV KREDİSİ İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI

ACİL PARA İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYININ HERKESÇE GÖRÜLÜP OKUNABİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın