Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?- Kredi Kartları hayatımızı kolaylaştıran, yeri geldi mi en yakın arkadaşımız olan bir nesne. Kredi kartları hayatımızda çok önemli bir yer ediniyor. Kredi kartı olmayan kalmamıştır herhalde ülkemizde. Hatta kredi kartları öyle bir sayıya ulaştı ki, cebimizde 2-3 tane eksik olmuyor. Kimimiz cebindeki paraya göre harcama yaparken kimimizde bilinçsiz bir şekilde harcamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tabi bununda bir bedeli oluyor.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA GENEL BİLGİ

Evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. Bir bakıyorsunuz, kart borcu almış başını gidiyor. Yada işler kötüleşiyor ve ev kirasını zar zor öderken, kredi kartlarına çok fazla para ayıramıyoruz. Sıkışık bir durum oluyor anlayacağınız. İşte bu durumlarda ne yapabilirim? sorusu oluşuveriyor. Bu sorunuza çözüm olabilmesi için bugün Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde kredi kartı borcunuzun ödemesinin hafifletebilirsiniz.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA NASIL YAPILIR?

Değerli okurlarımız, dünya hali başımıza bin bir türlü hal gelebiliyor. Bir bakıyoruz ki kış sezonu beklentilerimizin altında geçmiş ve personellerin maaşını bile ödeyemez hale gelmişiz. İşte bu durumda kredi kartı borçlarınızı ödeyebilmek için yapılandırma işlemi var. Lakin yapılandırma işleminin nasıl yapıldığı bilinmediğinden yada böyle bir uygulamanın farkında olunmadığından maalesef kredi sicili bozuluyor.

Arkadaşlar kredi kartı borcunuzu ödemede sıkıntı yaşıyorsanız bir dakika bile beklemeden hemen bankanız ile iletişime geçin. Hatta bir çok banka bunu telefon bankacılığı aracılığı ile bile çözüme kavuşturabiliyor. Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz size en uygun ödeme planı çıkartılıyor. Anlayacağınız kredi kartı borcunuzu uzun vadeye yayıyorsunuz ve rahat bir nefes alıyorsunuz. Sizlerde kredi kartı borcunuzu ödemede da böyle sıkıntı yaşıyorsanız bir dakika bile beklemeyin.

Eğer kredi kartı borcunuz 26 eylül tarihinden önce kaydıysa bir seferliğe mahsus 72 ay vadelendirebilme şansınız bile var. Özellikle yüksek kredi kartı borcu olanlar 72 ay taksit seçeneğini değerlendirmesi gerekiyor.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Değerli okurlarımız, kredi kartı borçlarınızı hafifletmenin bir başka yolu daha var. Eğer banka kredi kart yapılandırmasına yanaşmazsa bu yolu düşünebilirsiniz. Kendi bankanızın dışında farklı bir bankaya gidin ve kredi kartınıza borç transfer kredi çekmek istediğinizi söyleyin. Bu durumda yeni bankanız tüm kredi kartı borçlarınızı kendi üstüne alır. Sizin istediğiniz vadeye göre de borcunuzu taksitlendirir. Üstelik sadece bir kredi Kartınıza değil, tüm kredi kartlarınızın borcunu transfer edebilirsiniz.

Lakin bankaların kredi kartı borç taksitlendirmesi noktasında farklı farklı uygulamaları oluyor. Kimisi 9 ay , kimisi 12 ay, kimisi 36 ay kimisi de 48 ay vade yapıyor. Sizin borcunuz çoksa ve çok uzun bir vadeye yaymak istiyorsanız yeni bankanızı da ona göre belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca yeni bankanın bu işlem için de faiz uygulayacağını unutmayın. Sonuç itibariyle kimse babasının hayrına bu işleri yapmıyor.

Sevgili okurlarımız, bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Gördüğünüz gibi kolay ve basit bir işlem kredi kartı borç yapılandırması. Kimisi işlerimi toparlarım  bir şey olmaz diyor ama sonu Kara Liste oluyor. Kredi kartı borç yapılandırma işlemi sizler için bir sigortadır. Yeni kredi yazılarında buluşmak dileğiyle.

BU YAZIYI BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

2017 Yılı Asgari Ücret Zammı Belli Oldu Tıkla Anında Öğren

Dijital Cüzdan BKM Express ile Güvenli Alışveriş İmkanı

Ölen kişinin banka borcunu ödemesi için kefile başvurulur mu?

CEPTETEB Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi ile Borçlarınızı Hafifletin

Yorum yapın