Kosgeb İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

Kosgeb İşbirliği Güçbirliği Destek Programı- KOSGEB, bir birinden güzel proje ve destek programları ile KOBİ’lerin yanında olmaya devam ediyor. Çünkü bir ülkenin gelişmesinde KOBİ lerin oldukça fazla önemi vardır. Küçük ve orta dereceli işletmeler olduğundan gerekli desteklemeler ile koskoca bir dünya devi olabilirler. Bundan dolayı devletimiz de KOBİleri olabildiğince desteklemeye çalışıyor. Bugünde KOBİ‘lerimizi ilgilendirecek bir haber ile karşınızdayız. Kosgeb İşbirliği Güçbirliği Destek Programı hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Dilerseniz biran evvel bu destek programının detaylarına geçiş yapalım.

KOSGEB İŞBİRLİĞİ GÜÇBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI  NEDİR?

Kosgeb İşbirliği Güç Birliği Destek Programı Nedir? : KOBİ’lerin işbirliği-güçbirliği anlayışıyla bir araya gelerek; ortak tedarik, ortak tasarım, ortak pazarlama, ortak laboratuar, ortak imalat, ortak hizmet sunumu ve benzeri konular ile Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında hazırlayacakları ortak imalata yönelik işbirliği-güçbirliği projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Esasen bu destek programı ile Kobilerin potansiyellerini birleştirerek büyük birer şirket veya işyeri olabilmesi adına teşvik ediliyor.

İŞBİRLİĞİ – GÜÇBİRLİĞİ MODELLERİ

İşbirliği – Güç Birliği Modelleri : a) Proje ortağı işletmeler mevcudiyetlerini koruyarak kurulacak işletici kuruluşa ortak olmaları, b) Proje ortağı işletmelerin bir kısmı ya da tamamı kendilerini feshederek kurulacak işletici kuruluşa dahil olmaları, c) Proje ortağı işletmelerin bir kısmı kendilerini feshederek ortaklardan birinin bünyesinde birleşmesi gerekmektedir. Ayrıca, proje başvurusunda, işbirliği-güçbirliği amacı ile en az 5 (beş) işletmenin bir araya gelmesi şartı aranır. Projenin, Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında gerçekleştirilecek olması durumunda ise en az 3 (üç) işletmenin bir araya gelmesi yeterlidir.

KOSGEB İŞBİRLİĞİ – GÜÇBİRLİĞİ PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEKLENECEK KONULAR NELERDİR?

Desteklenecek Proje Konuları Nelerdir? :Hammadde, ara mamul, mamul, lojistik ve diğer hizmetleri daha hızlı ve ucuz temin edebilmeleri amacıyla ortak tedarik, Üretim ve hizmet kapasitelerini, çeşitlerini, verimliliğini ve kalitelerini artırmak amacıyla ortak imalat ve hizmet sunumu, Ürün ve hizmet kalitelerini yükseltmek, ulusal ve uluslararası pazar paylarını artırmak, marka imajı oluşturmak, uluslararası pazarın ihtiyaçlarına cevap vermeleri amacıyla ortak pazarlama, Ürün ve hizmet standartlarını geliştirmeleri amacıyla ortak laboratuar,

Müşteri istekleri ve pazarın talebi doğrultusunda ürün ve hizmet geliştirmeleri, ürettikleri ürün ve hizmetleri yeni pazarlara sunmaları amacıyla ortak tasarım, ve benzeri alanlarda ortak sorunlara ortak çözümler getiren, maliyet düşürücü ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki projeler ile Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji Alanlarında ortak imalata yönelik gerçekleştirilecek İşbirliği-Güçbirliği Projeleri işletici kuruluş marifetiyle desteklenmektedir.

PROJE SÜRESİ VE DESTEK LİMİTİ NE KADARDIR?

Proje Süresi Kaç Aydır? 6-24 ay (+ 12 ay) dır. Destek Limiti Ne Kadardır? Destek Üst Limiti 1.000.000 TL dir. 300.000 TL (Geri Ödemesiz), 700.000 TL (Geri Ödemeli). Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji Alanlarındaki Ortak İmalata Yönelik Projeler İçin1.500.000 TL 300.000 TL (Geri Ödemesiz), 1.200.000 TL (Geri Ödemeli)

Değerli okurlarımız, sizlerde diğer KOBİ arkadaşlarınız ile bir araya gelerek güçlerinizi birleştirmek isterseniz KOSGEB arkanızda olacaktır. Bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da muhakkak incelemenizi tavsiye ederiz.

KOSGEB ACİL KREDİ FAİZ DESTEĞİ

KOSGEB 1500.000 TL MAKİNE VE TEÇHİZAT KREDİ VE FAİZ DESTEĞİ

KOSGEB TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI (KOBİLER İÇİN)

GERİ ÖDEMESİZ KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI

KOSGEB KOBİ GELİŞİMSEL DESTEK PROGRAMI İLE 1.000.000 TL KREDİ

BU YAZIYI KOBİ’LERİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın