Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?

Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?- Sevgili ablalarım, sizlerde evde oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız bu yazımızı o halde iyi okuyun. Çünkü sizlerde az sonra anlatacağımız işi yaparak aylık bir maaşa kadar kazanabilecek ve ev ekonomisine katkıda bulunabileceksiniz. Değerli okurlarımız bugün evde mantı işi nasıl yapılır bunun üzerine değineceğiz. Sizlerin de el mahareti var ise ve yemek yapma işinde daha doğru mantı yapma işinde üzerinize kimseyi tanımıyorsanız bu iş tamda size göre diyebiliriz.

EVDE MANTI İŞİ İÇİN GİRİŞ BÖLÜMÜ

Sabah çocukların kahvaltısını hazırladıktan sonra ve okula gönderdikten sonra ortalığı toparlayacaksınız. Ardından vakit sizlere kalacaktır. Yani ev işleriniz bittikten sonra bir Zuhal TOPAL‘ı açayım da az stres atayım dediğiniz anda mantı işinede de vakit ayırabilirsiniz. Hem bu şekilde mantı işleriniz bir bakıvermişsiniz bitivermiş. Dilerseniz şimdide mantı işinin ayrıntılarına ve detaylarına inelim.

EVDE MANTI İŞİ NASIL YAPILIR? İŞTE TÜM AYRINTILAR

Sizlerde evde mantı işi yaparak para kazanmak istiyor ama izlemeniz gereken yolları bilmiyorsanız aşağıda belirteceğimiz yolları izleyerek doğru adımları atabilirsiniz.

İNTERNETTE VERİLEN İŞ İLANLARI GİBİ YAZILARA GÜVENMEYİN. Değerli okurlarımız internette yazılan yazıların çoğu tıklanma amacı gütmektedir. Bu yazılara güvenen vatandaşlarda boş yerden yorum yaparak bilgilerini bırakmaktadır. Ama ne arayan nede soran vardır. Bu, o temiz insanların açık taraflarını sömürmek ve boş yazılarının durmadan tıklanmasını sağlamak amacı ile hazırlanan haberlerdir. Maalesef bir çok site böyledir.

EVDE İŞ YAPARAK PARA KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN; İŞİN FELSEFESİ

AĞLAMAYAN BEBEĞE SÜT VERMEZLER. Bu atasözümüz sizin iş felsefenizin temelini oluşturacaktır. Yani sizlerde evden ekmek parası kazanmak istiyorsanız elinizi taşın altına koymanız gerekiyor. Yani “ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ “olayı maalesef söz konusu değil. Peki bu sözlerimle neyi anlatmaya çalışıyorum biraz daha açıklayıcı olayım. Mantı işinden para kazanmak istiyorsanız birazda girişimci ruhuna sahip olmanız gerekecektir. Yani siz çaba göstermeden kimse size sipariş vermeyecektir. Şimdide nasıl sipariş alabilirsiniz onu açıklayalım.

a) İkamet ettiğiniz şehirde muhakkak ev yemekleri lezzetlerinin yapıldığı lokantalar veya yöresel aile sofraları bulunmaktadır. Bu işyerleri ile muhakkak iletişime geçiniz. Mümkünse iş yeri sahibi ile görüşerek evde mantı işi yaptığınızı belirtiniz. Buralardan muhakkak günlük ve haftalık siparişler alacaksınızdır. Üstelik işyerleri ihtiyaç duyacağınız malzemeleri de size verecektir. Sizlerde kilo başına para kazanabileceksiniz. Zaten bir defa iletişime geçmekle el lezzetinizden de müşteriler memnun olduğu sürece siparişlerin ardı arkası kesilmeyecektir.

b) Evde mantı işi yaptığınızı komşularınıza söyleyiniz. Böylece bu haber tez zamanda mahalleliye ulaşacaktır. Herkesin misafiri oluyor sonunda. Mantıda misafirlere sunulabilecek meşakkatli ve zor bir yemek doğrusu. İnanınki mahallede siparişlerin ardı arkası kesilmeyecektir. 1 kilo mantıyı rahatlıkla 30 TL den satabilirsiniz. Hem sağlıklı hemde tanıdık bir kişiden mantı almak herkesin işine gelecektir.

c) Sosyal Medya reklamları da oldukça fazla önem arz etmektedir. Yani TwitterFacebook ve instagram gibi sosyal iletişim ağları ile reklamınızı yaparak olabildiğince çok insana ulaşmaya çalışın. Buralardan da mantılarınız beğenildikçe ve yorumlar geldikçe siparişlerinizin artacağını unutmayınız.

EVDE MANTI İŞİNDE AYLIK KAÇ LİRA ELDE EDİLİR?

Muhterem Hanımefendiler, sizlerde bu işle 2 ay olmadan rahatlıkla 1500 – 2000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Unutmayın insanoğlu yaşamını devam ettirebilmesi için yemek zorundadır. Sizlerde bu temel ihtiyacı fırsata çevirebilirsiniz. 3 kilo mantı alana 250 gram bedava tarzında. Bu işte ilerledikçe KOSGEB hibe ve kredilerine de başvurarak kendi iş yerinizi açabilir ve yanınızda çalışan en az 6-7 kişi de bulundurabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da inceleyebilirsiniz. İstifade edebileceğiniz konular olabilir.

EVDE TIĞ VE ÖRGÜ İŞİ YAPARAK PARA KAZANIN

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

3 ADIMDA KOSGEB'TEN KOLAYCA KREDİ ALMA YÖNTEMLERİ

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

EV HANIMLARININ DA PARA KAZANABİLMELERİ İÇİN LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK ARACILIĞI İLE BEĞENİP PAYLAŞINIZ.

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.