Bilmeyenler İçin Kredi Notu Nedir?

Bilmeyenler İçin Kredi Notu Nedir, Kredi Notu Nasıl Öğrenilir, ?- Sevgili okurlarımız hayatımızın her köşesinde bir kredi notudur almış başını gidiyor. Özellikle de bir çok insan Kredi Notu terimi ile ilk defa karşılaşıyor. Çünkü insan nefsi öyle yaratılmış İhtiyaçları bitmiyor. Her zaman her şeyin güzeli ve yenisini istiyor. Anlayacağınız insanların ihtiyaçlarının sınırı yok ama bu ihtiyaçları elde etmeninde bir bedeli ve değeri var. İşte bu değere de zamanımızda para deniliyor. Bundan dolayı da insanlar o çok ihtiyaç duydukları nesnelere kavuşmak için durmadan biriktiriyorlar.

KREDİ NOTU NEDİR GENEL BİLGİLER

Bu ihtiyaçlar kimisi için bir ev olurken kimisi için de son model bir araba oluyor. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Lakin ihtiyaçlarımızı gidermek için cebimizde de o kadar çok para yok. Bundan dolayı da bankalara hücum ediyoruz ve birden karşımıza Kredi Notu diye bir kavram çıkıveriyor. Peki nedir bu kredi notu ve bizlere faydası nedir? Kredi notunun düşük veya yüksek olması ne anlam ifade ediyor? Bu yazımızda Bilmeyenler İçin Kredi Notu Nedir? sorusunu detayları ile anlatmaya çalışacağız.

KREDİ NOTU NEDEN GEREKLİ

Kredi Notu Nasıl Oluştu?: Değerli okurlarımız, Eskilerde bir insanın bir bankadaki sicili bozuksa diğer bankaların pekte haberi olmuyordu. Bu durumu ortadan kaldırma adına 1991 yılında Türkiye deki 9 büyük banka bir araya gelerek Kredi Kayıt Bürosunu (KKB) kurdular. Kredi kayıt bürosu da İnsanların bankacılık işlemlerini takip etmeye başladı. Yani Müşteriler kredi borcunu ve kredi kartı borcunu zamanında ödüyor mu? Günlük yaşantılarında bankaları kullanma sıklıkları ve oranları nelerdir? gibi sorulara cevap vererek herkese bir kredi notu takdim edilmiş oldu.

FİNDEKS’İN ROLÜ

Findeks’in Rolü Nedir?: Findeks Kredi Kayıt Bürosuna bağlı bir kuruluştur. Ayrıca BDDK tarafından da incelenmektedir. Findeks her insanı tabiri caizse didik didik inceler. Nerede hangi kartla alışveriş yaptı ve borcunu zamanı da ödeyebildi mi gibi kayıtları tutar. Böylece de insanların kredi notu oluşmuş olur. Sizlerde Findeks Kredi Notunuzu Öğrenmek ve ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız burayı tıklayarak bu konu ile ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

KREDİ NOTUNUN EKONOMİK HAYATA ETKİSİ

Kredi Notunun Benim Yaşamıma Etkisi Nedir?: Kredi Notu her ne kadar beni ilgilendirmez deseniz de bir yerlerde sizin de banka sicilinizin tutulduğunu unutmayın. Neme lazım gün gelir krediye ihtiyaç duyarsınız ve karşınıza çıkabilir. Kredi notunu ne kadar yüksek ise yüksek krediyi düşük faizli alabilirsiniz. Ama kredi notunuz düşükse bırakın yüksek faizli para alabilmeyi, düşük meblağlı kredi bile alamazsınız. Bizden söylemesi.

Saygı Değer Okurlarımız, Bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Kredi notu nedir sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde sizler ile paylaşmış olduk. Umarım yeterince istifadeli olmuştur. Ayrıca aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız. Bu konu başlıkları da kredi notunuz ile alakalı olacaktır.

KREDİ NOTUM YÜKSEK AMA KREDİ ÇEKEMİYORUM

EV KREDİSİ İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI

ACİL PARA İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

KREDİ NOTUM DÜŞÜK NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

BU YARARLI YAZININ HERKESÇE GÖRÜLEBİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN LÜTFEN FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? 

 

Yorum yapın