Banka Dışı Konut Kredisi

Banka Dışı Konut Kredisi- Sevgili 724kredi.net‘in değerli okurları, Yine sizlerin hoşuna gidebileceğiniz düşündüğümüz bir konu ile karşınızdayız. Bugün Banka Dışı Konut Kredisi nasıl alınır veya nereden bulunur konularını işleyeceğiz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çalışanların büyük bir çoğunluğu konut alma gayreti içerisinde. Yaşlanınca veya işsiz kalınca en azından başını sokabileceği bir evin oluşu insanları her zaman heyecanlandırır ve cesaretlendirir.

BANKA DIŞI KONUT KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Ayrıca Ülkemiz için konuşursak, emekli olursanız ve birde eviniz yok ise emekli maaşı ile geçinmek mucize üstü bir şey. Bundan dolayı herkes genç iken, gücü vakti yerindeyken bir ev sahibi olma derdinde. E hani haksız da sayılmazlar işin açıkçası. Şimdi gelelim asıl meselemize. Konut almak için bankaya başvuruda bulundunuz. Daha sonra size red yanıtı verdi. Peki bu durumda ev alamayacak mısınız? Elbette bu işinde bazı çözüm yolları var. Bu yazıyı da zaten sizlere bir çözüm yolu ve farklı bir alternatif oluşturabilmesi için derledik.

BANKA DIŞI KONUT KREDİSİ NASIL ALABİLİRİM?   

Bu soru oldukça fazla rastladığımız sorgulamalardan biridir. Banka dışı konut kredisi yani. Bankaların kredi notu, gelir belgesi, kefil gibi ardı arkası kesilmeyen istekleri hakikatten oldukça fazla can sıkıcı. Hele hele bankaların istedikleri faiz oranlarına ne demeli? Birde başımıza kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, ekspertiz ücreti gibi saçma sapan rakamlar yani ekstradan masraflar çıkarmıyorlar mı? hakikatten siniz bozucu. Bir ev almaya kalkıyorsunuz 100 bin liraya bir bakıyorsunuz 70 bin lirada faiz ödemişsiniz. Bu bankaları tercih edenlerin başına gelen bir durumdur. Şimdide dilerseniz banka dışı konut kredisi veren yerleri görelim

SENET İLE KONUT SATIN ALMA

1-) Senet ile Konut Kredisi; Değerli okurlarımız banka dışı konut kredisi için yapılacak alternatiflerden birisi de senet ile konut kredisidir. Artık bir çok inşaat firması yaptığı evleri senetler ile satmaktadır. Hem oldukça düşük bir komisyon ile hemde uzun vade ile. Şu zamanlarda büyük şehirlerde konut alımlarını incelediğimizde senet ile ev alımları %50 lerde. buda ciddi bir rakam. Yalnız kontrat hazırlandığı zaman aleyhinize olabilecek hiç bir şeye imza atmayınız.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA, MERSİN SENET İLE EV SATIN ALMA

EMİN EVİM İLE FAİZSİZ EV SEÇENEĞİ

2-) Eminevim; Bir diğer seçeneğiniz ise Eminevim dir. Burada faizsiz bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Eminevim ile “El Birliği Sistemi” uygulanmaya başlanmıştır. Geniş bir ağ sistemi olan eminevim, 2015 yılında 90 şubesiyle 90 bin ailenin konut ve otomobil ihtiyacını karşılamıştır. Örneğin ev almak isteyen 40 kişi bir araya getiriliyor ve belirlenen vade de 40 ise, her ay bir kişiye çekiliş ile ev veriliyor. Tabi daha farklı ödeme seçenekleri de bulunuyor.

EMİN EVİM İLE FAİZSİZ EV SAHİBİ OLMAK ÇOK KOLAY

TOKİ SEÇENEĞİ

3-) TOKİ; Evet, yanlış duymadınız, TOKİ sayesinde binlerce kişi ev sahibi oluverdir. Özellikle alt gelir grubunun can kulağı ile takip ettiği devlet destekli konut edindirme projeleridir. Ufakta olsa alt yapısı olan, başınızı koyabileceğiniz, aylık ise 200 tl gibi ödemeler ile sahip olunan evlerdir. Ne kredi çekme derdi nede masraf derdi bulunmaktadır. Ayrıca TOKİ lüks konutlar yaparak da durumu biraz daha iyi olan kesimlere de hitap etmeye devam ediyor. Aylık 1000 TL gibi ödemeler ile 130 – 150 metre kare arası konutlar alabiliyorsunuz.

Sizlerde TOKİ den ev almak istiyorsanız bu web sitelerini ve duyurularını iyi takip etmeniz gerekiyor. Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerde ev almak için bankadan kredi alamayanlardansanız yukarıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sizlere en cazip geleni de seçerek hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarını da incelemeyi unutmayınız.

DÜŞÜK FAİZLİ 96 AY VADELİ 80.000 TL KONUT KREDİSİ

120 AY VADELİ 70.000 TL KONUT KREDİSİNİ EN UYGUN VEREN BANKALAR

120 AY VADE İLE 100.000 TL KONUT KREDİSİNİ EN UYGUN FAİZLİ VEREN BANKALAR

50.000 TL 60 AY VADELİ EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ

EV ALACAKLARIN DA BU YAZIYI GÖREBİLMELERİNİ SAĞLAMAK İÇİN LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİN?

Yorum yapın