Bana kredi çıkmaz deme ne yapabilirim nasıl çıkar de bilgiler içerde

Bana Kredi Çıkmıyor Kredi çıkması için neler yapabilirim acilen parayı nasıl bulabilirim İşte tüm yapacaklarınız burada- Krediye hayatımızın her anında ihtiyaç duyuyoruz. Ev alırken, araba alırken, tatile çıkarken, evlenirken, iş kurarken vs. vs. Dünyamız öyle bir hal aldı ki para olmadan dönmüyor bile. Kapitalist sistem yaygın ve en ufak hizmetten dahi para alınıyor. Bundan dolayı da ister istemez bankalardan kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Bankalarda kimine kredi verirken kimine vermiyor ve filimde burada kopuyor.

BANA KREDİ ÇIKMAZ DEMEYİN ARAŞTIRIN NELER YAPACAĞINIZA BAKIN

Yazımızın bundan sonraki kısmında bankalar neden kredi vermez? Hangi yollar sayesinde kredi alabilirim? sorularını cevaplandıracağız. Sizlerde belirttiğim yollar sayesinde kredi alabilir ve işinize devam edebilirsiniz. Bence sizlerde her yolu denedim bana kredi çıkmaz demeyin ve tüm yolları düşünün. Nerede ne sıkıntınız var onları teşhis edin ve güzel bir reçete ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırın.

BANKALAR NEDEN KREDİ VERMEZLER?

Bankalar yol geçen hanı değil ve belirli bir prensip ile çalışıyorlar. Buna göre kredi verirken de bazı şartları göz önünde bulundururlar. Bunlardan en önemlisi bozuk sicil  yani kara liste olayıdır. son 5 yıl içerisinde kara listeye girmemiş olmanız şarttır. Arzu ederseniz Banka kara liste sorgulama ve sildirme için dilekçe örneği konulu yazımızı okuyarak da bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer husus ise kredi notu mevzusudur. Bankalar findeks aracılığı ile sizlerin bankacılık iş ve işlemlerinizi takip eder. Buna göre de bir puanlamada bulunur. Kredi notunuz çok düşük ise kredi alamazsınız. Kredi notunuz yüksek ise düşük faizli kredi alabilirsiniz. Bir nevi bu bankaların bir ceza ve ödül sistemidir. Kredi notunuzu merak ediyorsanız Kredi notu sorgulama kredi notumu nasıl öğrenirim konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bankalar son olarak gelir durumunuzu inceler. Daha doğrusu kredi vermek için  düzenli bir gelirinizin olmasını isterler. Bunu da belgelendirmeniz şart tabi ki de. Durum böyle olunca da vatandaşlar 2 husus uyuyor ama 1 tanesi uymuyor diyor ve kredi alamıyor. Yada 1 tanesi uyuyor ama diğer 2 si uymuyor ne yapmalıyım diyor. Bizler şuan kredi alamamanız da önünüzde duran engelleri belirtmiş olduk. Şimdi de bu engelleri nasıl aşacağız hep beraber bunları inceleyelim.

DURMADAN KREDİ BAŞVURUSU YAPIYORUM KREDİM DÜŞÜK VE KREDİ ALAMIYORUM

Kredi notunuz düşük ve bundan dolayı kredi çekemiyorsunuz. Burada yapmanız gereken şey kredi notunuzu düşürmemek ve yavaş yavaş arttırmak olacaktır. Kredi notu sabit olan bir rakam değildir. Sizin banka ile olan ilişkinize göre şekillenen bir olgudur. Kredi notunuzu yükseltmek sizin elinizde. Nasıl mı? Şimdi size söyleyeceğimiz yolları izlerseniz kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

A) İlk yapmanız gereken şey sürekli kredi başvurusu işini bırakmanız. Çünkü findeks tüm bankalarca aynıdır ve bir bankadaki puanınız ne ise öteki bankalarda ki puanınızda aynıdır. Dolayısıyla A Bankası size kredi vermiyorsa B Bankası, C Bankası da kredi vermeyecektir. Sürekli kredi başvurusu; zaten düşük olan kredi notunuzu daha da düşürecektir. Bu oldukça kötü ve yanlış bir durumdur.

B) Şimdide kredi notunuzu düşüren veya yükselten en önemli maddeye geçtik. Bu madde sizin kredi alıp alamayacağınız da oldukça büyük bir rol alıyor. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve günü gününe ödemeniz gerekiyor. Bankaya olan borçlarınızı zamanında ödediğinizde bankaya sadık birer müşteri olursunuz ve kredi notunuz da kısa sürede anlamlı bir artış olacaktır.

C) 3-4 ay boyunca alacak ve vereceklerinizi Banka üzerinden yani EFT ve Havale işlemleri ile gerçekleştiriniz. Günlük bankasal işler kredi notunuzun artmasını sağlayacaktır. Bu hususlar sayesinde sizlerde 3-4 aya kredi notunuzu arttırabilir ve kredi çekebilirsiniz.

KREDİ NOTUM İYİ, DÜZENLİ GELİRİM DE VAR AMA KREDİ ÇIKMIYOR

Değerli okurlarımız, oldukça fazla karşılaştığımız bir sorunun çözümü ile karşınızdayız. Madem kredi notunuz fena değil, düzenli geliriniz de var o halde kredi almanızdaki tek engel sizin istediğiniz talebinizin oldukça fazla oluşudur. Bankalar gelirinize göre kredi verirler. Örneğin 3.000 TL maaş alıyorsanız, bankalar ilk önce sizin aylık ödeyebileceğiniz minimum (%40) ve maksimum (%70) kredi taksidini bulurlar.

Daha sonrada kaç ay vade ile istiyorsanız bu rakamı o vade ile çarparak toplam krediniz ortaya çıkıyor. 3.000 TL X %40 = 1.200 TL dir. Bunu da 24 ay vade ile çekmek istiyorsanız 1.200 TL X 24 =  28800 TL toplam minimum alabileceğiniz kredi tutarınızı verir. 3.000 TL X %70 = 2.100 TL dir. Bunu da 24 ay vade ile çekmek istiyorsanız 2.100 TL X 24 =  50.400 TL toplam maksimum alabileceğiniz kredi tutarınızı verir.  Şimdi bu bilgiler doğrultusunda siz 100.000 TL kredi istiyorsanız alamazsınız. Bunun yerine kredi limitinizi düşürerek kredi alabilirsiniz.

KARA LİSTEDEYİM, TÜM BORÇLARIMI DA ÖDEDİM KREDİ ÇIKMIYOR

Kara listeye girenler 5 yıl boyunca kredi alamazlar. Tüm bankalar ile ilişkileri 5 yıl boyunca durdurulur. Adınız Merkez bankasının kara listesine eklenir. Bu durumdayken hiç mi kredi çekemem diye sorarsanız, kredi alabilme ihtimalinizi arttıracak bir yöntem var. Bankalar 2 yıl süreyi baz alırlar. Bu süre zarfında tüm borçlarınızı ödediyseniz ve bankacılık işlemlerinde de bir sıkıntı yaşatmıyorsanız bankaya, o zaman karşılıklı güven tazelemenin de vakti geliyor demektir.

Bankanız bu durumda kredi başvurunuzu büyük ihtimalle olumlu karşılayacaktır ve düşük meblağlı da olsa sizlere kredi verecektir ve bu süre zarfında sizleri gözlemleyecektir. Yalnız kredi almanız kara listeden çıktığınız anlamına gelmez. Bunun için 5 yıl beklemeniz gerekli.

Değerli okurlarımız, yazımız her ne kadar uzun olsa da içeriği faydalı ve bilgilendirici bilgiler ile dolu oldu. Böylesi bir yazıyı bulmak işin doğrusu zor. 724kredi.net farkı ile bu özel yazıyı sizlere sunmuş olduk. Tarafsız, doğru, güncel kredi ve ekonomi haberleri için bizleri okumaya devam ediniz. Sizlerden ricam LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.