Yanlış hesaba para göndersem ne olur

Yanlış hesaba para yatırdığımızda ne yapmamız gerekir? Yanlış hesaba para yatırdım. Parayı nasıl geri alırım?- Takipçilerimizin bir bölümü iyi ki bu yazıya değinmişsiniz diyecekler herhalde. Çünkü her ne hikmetse yanlış hesaba yatırılan paralardan dolayı google de oldukça fazla sorgulanan bir konuya değiniyoruz. Bundan dolayı sizlerde bu yanlışa düşebilir ve ne yapacağınız noktasında düşünerek vakit kaybı da yaşayabilirsiniz.

YANLIŞ HESABA PARA GÖNDERME ÖN BİLGİLENDİRME

Değerli okurlarımız, bugün sizler için Yanlış hesaba para göndersem ne olur? sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Bundan dolayı da bu yazı sizlere yol gösterici mahiyette olacaktır. Abinize, çocuğunuza veya annenize para göndereceğinize bir rakam değişik girdiğinizden dolayı başka birine para gönderme olayını sizde yaşayabilirsiniz. Maalesef bu durumla herkes karşı karşıya kalabiliyor. Dilerseniz şimdide bu duruma değinelim.

YANLIŞ HESABA PARA NASIL GÖNDERİLİR?

Sevgili takipçilerimiz, günümüzde para gönderme işlemlerinde 2 yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi Hesap numarasına havale veya eft, ikincisi ise IBAN numarasına para gönderme işidir. Burada en sağlam iş IBAN Numarası ile yapılan para transferidir. Yanlış para gönderimi yapılırken genel itibariyle Hesap numarasına para gönderimi  sırasında yapılmaktadır. Ayrıca Para gönderme kanalları da İnternet şubesi, Cep bankacılığı, Atm ler ve banka şubelerinde yapılmaktadır.

YANLIŞ HESABA PARA GÖNDERİLİRSE İZLEMEM GEREKEN YOLLAR NELERDİR?

Dolayısıyla tamda bu noktada para gönderim işleminin kim tarafından yapıldığı oldukça fazla önem arz etmektedir. Bu konuya yazımızın devamında değineceğiz zaman. Diğer önemli konu ise para miktardır. Diyelim ki internet şubenizden bir yere para gönderdiniz ve bu hesabın yanlış olduğunu daha doğrusu paranın yanlış hesaba gittiğini fark ettiniz. Böyle durumda hemen Müşteri hizmetlerini arayarak bu paraya bloke konulmasını isteyebilirsiniz.

Ardından şubeniz ile iletişime geçerek bu durumu izah etmeniz gerekecektir. Banka şubenizde hemen harekete geçerek eğer kendi müşterisi ise paranın geri iadesini isteyecektir. Yok başka bankanın müşterisiyse o zamanda bu bankanın şubesi ile iletişime geçerek yardım talep edecektir. Yalnız şu durumu unutmayınız; parayı yanlışlık ile de göndermiş olursanız artık bu para gönderilen kişinin insiyatifine geçmektedir.

Bundan dolayı da bankalar paranın iadesi için istekte bulunurlar. Yani direkt olarak paraya el koymazlar. Yalnız para gönderme işini banka görevlisi yaparsa iş değişir ve hemen bu paraya bloke koydurur. Şunu da belirtmekte fayda var; Diyelim ki yanlışlıkla başka bir hesaba para gönderdiniz. Yanlış para gönderilen kişi dilerse parayı iade etmeyebilir. Sizde bu durumda hakikatten ciddi bir rakam ise bu parayı hukuk yolu ile geri alabilme şansınız her zaman var.

Bir yazımızın daha sonuna doğru  ve güvenilir bilgiler ile gelmiş olduk. Sizlerinde başına böyle bir durum gelirse artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi de unutmayınız.

SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz

Haftasonu EFT yapılır mı?

Cumartesi pazar havale yapılır mı

Hafta Sonu Cumartesi Pazar Günleri Açık olan bankalar

Bankamatik kartlarının hesap numarası nerede yazar

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın