TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

Toki yüzde 20 indirim kampanyası- Değerli 724kredi.net‘in sevgili okurları, yine istifade edeceğinizi düşündüğümüz özel bir ekonomi yazısı ile karşınızdayız. Aklıma babam ile annemin bir ev almak uğruna nasıl didindikleri geliverdi bir an. Babam 35 yıl öğretmenlik hayatında bir ev sahibi olamadı. Ancak emekliliğin sonunda bir ev alabildi. Demem o ki; tüm hayatımız boyunca başımızı sokabileceğimiz küçükte olsa bizim olan bir ev için çalışıyoruz çoğumuz.Bu evi almak için kimi zaman çocuklarımızın boğazlarından kesiyor, kimi zamanda üstümüze başımıza kıyafet hatta ayakkabımız delinse bile ayakkabı bile almıyoruz. Tüm aile fertleri bu fedakarlığa adeta ortak oluyor da diyebiliriz. Kimisi çok istediği monttan vazgeçerken kimisi de bayramda harçlık almasam da olur diyor. Tam bir aile olgusunun oluştuğunu da vurgulayabiliriz.

TOKİ %20 İNDİRİM KAMPANYASI GENEL BİLGİ

Şimdi son zamanlarda mortgage adı altında bir çok banka ev kredisi tahsis ediyor. Amma velakin verdiği kadarını da faiz olarak geri istiyorlar. E peki ne yapacak gündelikte çalışan Ayşe Teyzem veya asgari ücret ile çalışan Mehmet Amcam? İşte tamda bu nokta 1984 yılında başbakanlığa bağlı olarak kurulan Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı devreye giriyor. Toki özellikle sosyal konut ihtiyacı için kurulan kamu kuruluşudur. Dar gelirlinin imdadına yetişen bir kurumdur. Bir çok şehirde Toki konutları, okulları, camiileri, sosyal spor alanları ile sizlerin konut ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyor. Ayrıca bu ihtiyacınızı karşılarken de 120 aya varan vade seçenekleri ve düşük taksitler ile kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz.

Toki konutları maalesef oldukça az. Her ne kadar çalışmalar hızlandırılmış olsa da ihtiyaca cevap veremediği için kura ile konutlarını ihtiyaç sahiplerine vermekte. Hal böyle olunca durum ev sahiplerine yarıyor. Çok ev sahibi gördüm. Anneden babadan mal kalınca eve yatırmış ve kiraları da fahiş fiyatlara veriyorlar. Tabi yine olan kiracılara oluyor. Bundan dolayı toki’nin bir an önce tüm şehir ve kasabalara girmesini ümit ediyoruz. Şimdi gelelim asıl konumuza. Zamanında toki den ev alanlara.

TOKİ %20 İNDİRİM KAMPANYASI DETAYLARI

Değerli okurlarımız sizlerde zamanında toki den ev kazanmış ve belirli taksitler ile ödüyor olabilirsiniz. Bu arada da elinize toplu bir paranın geçtiğini düşünün. İçinizden bu parayla keşke toki nin kalan parasını ödesem de tapumu alabilsem dediğiniz anda bazı zamanlarda toki sizlere fırsatlar sunuyor. İşte öyle bir fırsat haberi ile karşınızdayız. Bu haberimiz tamı tamına 175 bin alıcı yararlanabilecek. TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos – 30 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılabilecek.

Aman tarihlere dikkat ediniz. Bu tarihten sonra hadi borcumun tamamını kapatayım derseniz bu kampanyadan faydalanamıyorsunuz peşinen onuda söyleyelim. Ayrıca başvurduğunuz tarih itibariyle aidat ve emlak vergisi gibi borçlarınızın da olmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamıyor.

TOKİ KAMPANYASI İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR VE ŞARTLARI
                                                        TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI ( 22 AĞUSTOS – 30 EYLÜL) 2016
                                                                 BANKALAR VE KREDİ KOŞULLARI
           
T. HALK BANKASI A.Ş. VADE (Ay) 1-24 25-48 49-60 61-120
Faiz Oranı  (%) 0,80 0,89 0,90 0,95
Tahsis Ücreti YOK
           
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. VADE (Ay) 1-24 25-48 49-60 61-120
Faiz Oranı  (%) 0,80 0,89 0,90 0,95
Tahsis Ücreti YOK

Yukarıda sizler için tarihi bir fırsattan ve kampanyadan bahsetmeye çalıştık. Umarız faydalı ve istifadeli olmuşuzdur. Ayrıca aşağıdaki konu başlıklarına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

SIFIR FAİZLİ HALKBANK ESNAF KREDİLERİ BURADA

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

KREDİ NOTU SORGULAMA KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM HESAPLAMA

İŞ YERİM SİGORTAMI YATIRMIYOR NE YAPMALIYIM?

 

BU KAMPANYAYI TÜM TOKİ HAK SAHİPLERİNİN GÖREBİLMESİ LÜTFEN HIZLICA VAKİT GEÇMEDEN FACEBOOK İLE PAYLAŞIP BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın