Kredi kartımdan habersiz para çekilmiş ne yapmalıyım

Kredi kartımdan habersiz para çekilmiş ne yapmalıyım- Oldukça fazla önem arz eden ve hayati değere sahip olan bir konu ile karşınızdayız. Öyle yada böyle alışverişlerimizde kredi kartı kullanımına alıştırılmışız. Cüzdanlarımız bankaların kartları ile dolu. Onsuz bir yaşam düşünülemiyor. Özellikle doğru kullanıldığında kampanyaları ve avantajları ile adeta birer dost gibiler. Her ne kadar önemli birer dost olsalar da kartların bazı kötü taraflarının olduğunu da söylemek gerekir.

KREDİ KARTINDAN HABERSİZ PARA ÇEKİLMESİ

Kredi kartlarının bazı olumsuzluklarının olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan birincisi yanlış kullanımdan kaynaklanan sicil bozdurma olayları, ikincisi ise kredi kartının kopyalanarak habersizce para çekilme durumudur. Maalesef bu olaylar gün geçtikçe daha da artıyor. Dolayısıyla da hemen ne yapmalıyım sorusunu sorusunu soruyorsunuz. Bizlerde bugün Kredi kartımdan habersiz para çekilmiş ne yapmalıyım sorusunu sizler için cevaplandırmaya çalışacağız.

KREDİ KARTIMDAN HABERSİZ PARA ÇEKİLMİŞ İLK OLARAK NE YAPMALIYIM?

Maalesef kredi kartınızın sizin haberiniz dışında harcama yapıldığını öğrendiniz ve eyvah ne yapacağım dediğiniz zaman biraz daha serin kanlı olmanız gerekiyor. Ardından ilk olarak yapmanız gereken şey bankanızın müşteri hizmetlerine telefon ile ulaşmanız. Ardından bu durumdan bahsederek kredi kartınızın kullanıma kapanmasını talep etmeniz gerekiyor. Bu sayede doğa bilecek daha kötü hallerin önüne geçebilirsiniz. Yani bir nevi önlem alma gibi de algılayabilirsiniz.

KREDİ KARTINDAN HABERSİZ PARA ÇEKİLMESİ DURUMUNDA İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR

Diyelim ki telefonunuza şu firmadan şu kadarlık alışveriş yaptınız tarzında bir mesaj ile karşılaştınız. Böyle bir durumda hemen alış veriş yapılan yeri telefon ile arayarak bu siparişi durdurunuz. Bu yöntem şanslı olanlar için yapılabilecek en kestirme yoldur. Peki bu işlem için geç kaldıysanız ne yapacaksınız? şimdide bu duruma bir bakalım. Deminde belirttiğim gibi kredi kartınızı iptal etmeniz gerekiyor.

Ardından yaptığınız sanal alışverişleri listeleyerek hemen bankanızın yolunu tutun. Bankanızda size bir dilekçe doldurulacaktır. Ardından bu dilekçeye hazırladığınız alışveriş listesi de eklenecektir. Daha sonra bankanızın vermiş olduğu telefon numarasına fax çekmeniz gerekiyor. Ardından ise bir kaç günde alışverişin sizin yapmadığınız anlaşıldığından sonra sizlere bilgi verilecek ve sonrasında da savcılığa başvuruda bulunmanız gerekecek.

Savcılığa başvurunuzu yaptıktan sonra en az 3 ay bekleyeceksiniz. Artık bankanız takibi yapacak. Sizlerde bu süre zarfında mecburen bekleyeceksiniz. Bu işlemin sonunda da şanslıysanız ve haklıysanız olumlu bir cevap alıyorsunuz. Olumsuz cevap alabilme durumunuzun olduğunu belirtelim. Durum bu şekilde. İzlemeniz gereken yollarda bu şekilde.

Değerli okurlarımız, istem dışı yani habersiz kullanılan kredi kartlarında nasıl yol ve yöntemleri izlemeniz gerektiğiniz sizler için teker teker açıklamaya çalıştık. Umarım yeterince istifade edebildiğiniz bir yazı olmuştur. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

iban nedir açılımı nasıldır

Ev Hanımlarına kredi veren bankalar yerler ve şartları

Kredi kartı blokesi nasıl açılır kaç günde kalkar

Kredi kartı taksitlendirme borç transfer kredisi

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.