Ev Hanımlarına kredi veren bankalar yerler ve şartları

Ev hanımları için kredi, ev hanımlarına kredi veriliyor mu? Kredi veren bankalar yerler Çalışmayan ev hanımlarına kredi: Tarzında oldukça fazla sorgulamalar yaptığınızı biliyoruz. İnternette bu konu ile ilgili oldukça fazla haber dönüp duruyor. İşte ev hanımlarına şöyle kredi verilir böyle kredi verilir diye. Yalnız incelediğimizde de konu ile alakası olmayan kredi haberlerinin yapıldığını gördük. Yani boş yerden ablamız bankaya gidecek ama banka yetkilisi bu krediyi alamayacaksınız diyecek.

EV HANIMLARINA KREDİ İÇİN ÖN AÇIKLAMA

Anlayacağınız asparagas haberler çok. Bizlerde işin gerçeğini sizlere aktarmak adına bu yazıyı derledik. Ev hanımlarına kredi olayının aslı şu şekildedir aslında; Devlet tarafından hibe programları ve gelir belgesiz kredi veren bankalar. Yazımızın devamında bunları detayları ve ayrıntıları ile görüp öğrenebileceksiniz. Sizlerde ona göre yolunuzu çizebileceksiniz. Dilerseniz bu konunun ayrıntılarına bir an önce geçiş yapalım.

KOSGEB İLE GİRİŞİMCİ BAYANLARA KREDİ

Sevgili ablalarım, devletimiz yetenekli bayanların kendi işlerinin patronu olabilmeleri için destek verdiğiniz biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Sizler de dikiş işlerinde yetenekli olabilirsiniz yada Yaptığınız pastalara her kes hayran kalıyor olabilir. Böyle durumlarda kendinize ait bir pastahane veya Moda evi neden olmasın ki? Bunun için ilinizde yapılan 4-5 günlük KOSGEB eğitimlerine katılmanız gerekecek.

Sonrasında da yetkililere yapmayı düşündüğünüz iş ile ilgili bir proje sunmanız gerekiyor. Projeniz yetkililer tarafından da onaylanırsa küçük çaplı işler için 50 bin lira hibe (Karşılıksız para), 100 bin lirada faizsiz ve uzun vadeli kredi alabiliyorsunuz. Son olarak şunu da belirtelim; Destek verilirken bayanlara pozitif ayrımcılık yapılıyor. Yani 10 kişi kredi alacaksa başvurularda da bayan varsa en az 7 si bayanlardan seçiliyor.

MİKRO KREDİ İLE EV HANIMLARINA KREDİ

Türkiye Grameen Mikro Finans Programı (TGMP),  Mikrokredi ile bayanlar kendi işlerini kurabiliyorlar. 5 üye arasında sorumluluk ve dayanışma ruhunu oluşturur. Kredi geri ödemesini düzenli yapmayan üye veya üyelerin taksitleri, grubun geri kalan üyeleri tarafından yapılır. Toplanacak olan bu 5 bayanın kardeş, anne, gelin, görümce, hala ve yeğen gibi akrabalık ilişkilerinin olmaması gerekmektedir. Şubeler ve yetkili kişilerin iletişim bilgilerine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR

A) Garanti Bankası İlk kredim: Sizlerde garanti bankasında ilk defa kredi kullanıyorsanız oldukça şanslısınız demektir. Granti bankası güzel bir kredi kampanyası düzenlemiş. Bu krediye Gelir belgesiz ve ikametgahsız başvurunuzu yapabilirsiniz. Alabileceğiniz maksimum kredi 100 bin lira ve en uzun vade ise 48 aydır. Faiz oranları ise %1,34 ile %1,42 arasında değişmektedir.

B) Aktifbank N Kolay Kredi: Eğer aktifbank müşterisi değilseniz öncelikle internetteki başvuru formunu dolduruyorsunuz. Ardından Kurye sizi 7-10 gün içerisinde sizleri ziyaret ediyor ve paranız aynı gün içerisinde hesabınıza yatıyor. Bu krediyi 48 ay vade ile çekebiliyorsunuz. Ayrıca belirlenen faiz oranı ise %2,09 dur. 2.000 TL için kredi tahsis ücreti 10 TL dir. Kredinin üst limitinin 25.000 TL olduğunu da söyleyelim. Dilerseniz burayı tıklayarak açılan sayfada ihtiyacınız olan rakamı girebilir ve parayı hemen al butonuna basabilirsiniz.

C) Garanti Bankası Kredim Cebimde: Denizbank, gelir belgesi ve kefil şartı aramadan sadece nüfus cüzdanınız ile başvurunuzu yapabileceğiniz 50.000 TL üst limitli krediyi 48 ay vade ise sizlere veriyor. Ayrıca Faiz oranları ise %1,55 den başlıyor. Başvuru için Cep telefonunuzdan KREDİM yazarak T.C. Kimlik Numaranızı 3280’e göndermeniz yeterlidir.

Sevgili okurlarımız bir yazının daha sonuna geldik. Yanılmıyorsam ev hanımları için kredi konu başlığının ne anlama geldiğini şimdi daha da iyi anlamış oldunuz. Bu yazımız dışında aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı muhakkak incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde İş Arayanlar İçin Çok Özel Öneriler

EVDE TIĞ VE ÖRGÜ İŞİ YAPARAK PARA KAZANIN

EVDE BONCUK İŞİ İÇİN HEMEN TIKLA

EVDE MAKALE YAZMA İŞİ TÜM AYRINTILARIYLA BURADA

KOSGEBTEN GİRİŞİMCİ BAYANLARA 150.000 TL YE KADAR DESTEK

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın