Dijital Cüzdan BKM Express ile Güvenli Alışveriş İmkanı

BKM Express Dijital Cüzdan Dönemi- Değerli okurlarımız, BKM Express her geçen gün yeni ve özel ürünleri sizlerin hizmetine sunuyor. Sizlerde tüm AVM’lerde ve alışveriş merkezlerinde BKM amblemini görmüşsünüzdür. Bir çok kimselerde yahu bu BKM nedir diye sormadan edemiyor. BKM gelişen teknoloji ile bankacılık sistemlerini teknolojik alt yapısı sayesinde bir araya getiriyor. Tabi bizlerde bu gelişmeyi sizler için sunmaya çalışacağız.

BKM DİJİTAL CÜZDAN NEDİR?

Bugün sizler için BKM Express ile dijital cüzdan dönemi hakkında bir bilgilendirmede bulunacağız. Artık alışverişlerinizde kredi kartınızı ve diğer banka kartlarınızı cebinizde taşımanıza gerek yok. BKM Express’e bir defa tanımlama yaptıktan sonra ister, internette, ister mağazada alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca hesabınızda para varsa dilediğiniz kişiye parada gönderebiliyorsunuz. Burada önemli olan koşul oldukça güvenli bir sisteme sahip olmasıdır.

BKM Express’e kartınızın tüm rakamlarını girmiyorsunuz. Sadece ilk 6 ve son 4 rakamı giriyorsunuz. BKM Express, kim olduğunuzu ve kredi kartınızın hangi rakamlardan oluştuğunu alt yapısı sayesinde biliyor. Bu sayede kimse sizin kartınızı kopyalayamıyor. Alışveriş yaparken kimse kartınızı elinizden alıp da pos cihazına yada başka bir yere takmıyor. Ayrıca BKM expres’e üye olmak için bir ücret ödemeyeceğiniz gibi yapacağınız işlemlerde de ekstradan bir ücret ödemiyorsunuz.

BKM EXPRESS İLE İNTERNET VE YÜZ YÜZE ALIŞVERİŞ HARCAMALARI NASIL OLUYOR?

Esasen internetten alışveriş yapmak çok basit ve kolaydır. Beğendiğiniz ürünü almak için kart numaranızı kimse ile paylaşmazsınız. Ödeme seçeneğinden BKM Express’i seçersiniz. Ardından BKM sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada hangi kredi kartınız ile alışveriş yapacağınızı seçersiniz. Ayrıca kaç taksit istiyorsanız onuda belirtirsiniz. Onay kodu gelir bunu girersiniz ve alışverişiniz tamamlanır. BKM Express’i mobil uygulaması sayesinde telefonunuza da kurabilirsiniz.

Yüz Yüze alışveriş işleminiz de çok kolay. Üye işyerlerinden herhangi birine gittiniz ve alışverişinizi yaptınız. Şimdide BKM Express mobil uygulamanızı açın ve  ödemenizi buradan kartınızı ve taksit seçeneğini seçerek gerçekleştirin. İşte hepsi bu kadar.

BKM EXPRESS İLE BAĞIŞ YAPMA NASIL OLUYOR?

Akıllı telefonunuzu elinize alın ve BKM uygulamasını açın. Ardından QR ile ödeme bölümüne giriş yapın. Burada sivil kuruluşlarına ait kodlar bulunuyor. İstediğiniz yeri seçiyorsunuz. Ardından da hangi kartınızdan bağış yapacaksanız bunu seçiyorsunuz ve tabi ki de ne kadar bağış yapacaksanız o limiti girmeniz gerekiyor.

BKM EXPRESS İLE BAĞIŞ YAPILABİLECEK KURULUŞLAR

Sivil toplum kuruluşlarına 50 liraya kadar bağış yapabilirsiniz. Bu kuruluşları da hemen sayalım; AÇEV, AKUT, ALİKEV, CEKUL, DARRÜŞŞAFAKA, KAÇUV, KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ, TÜRKKIZILAYI, KORUNCUK, EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI, TEMA, TÜRK KANSER DERNEĞİ, TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ, UNICEF, WWF ve YEŞİLAY dır.

BKM EXPRESS İLE PARA GÖNDERME NASIL OLUYOR?

Bir sevdiğinize veya yakınınıza para gönderecekseniz bu işlem de çok basit. BKM Express’e giriş yapıyorsunuz. Ardından para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonunu yazıyorsunuz. Ayrıca ne kadar para göndermek istediğinizi de sisteme giriyorsunuz. Bankanızdan onay mesajı geliyor. Bu gelen kodu sisteme girdikten sonra para karşı tarafa gidiyor. Alıcı da bu kod ise bankanın ATM’sine giderek parasını çekebiliyor.

Sevgili dostlarımız, BKM Express’e neredeyse tüm bankalar üyedir. Bundan dolayı da kredi kartlarınızda bu sisteme kolay bir şekilde uyumlu olacak ve rahat bir şekilde tanıtabileceksiniz. Teknoloji çok gelişti. Gelecekte daha neler bizi bekliyor tam olarak kestiremiyoruz ama dijital cüzdan dönemi çok kısa sürede bir çok kesime ulaşacak gibi. Kolay, hızlı ve güvenilir sistem.

LÜTFEN BU ÖNEMLİ YAZIYI HERKESİN GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLMEK İÇİN SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.