Sigortasız Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Sigortasız Kredi Çekme, sigortasız kredi veren bankalar, sigortasız kredi almak- Bu yazımızın popüleritesinin çok fazla olacağına inanıyorum. Zira ülkemizde  sigortasız olarak çalışan ve alın teri döken binlerce insan var. Kredide yaşamımızda artık olmazsa olmazlarımızda. Durum böyle olunca da tarlada çalışan da krediye ihtiyaç duyduğu gibi, devlet dairesinde çalışan memurda krediye ihtiyaç duyuyor, hatta ve hatta fabrika sahibi olan insanlar da bu krediye ihtiyaç duyuyorlar.

SİGORTASIZ KREDİ ÇEKMEK ÖN AÇIKLAMA

Bankalar da kredi verirken istediği 2 temel konudan birincisi kredi notu, ikincisi ise düzenli bir gelir ve bunu da belgelendirmenizdir. Hal böyle olunca da doğal olarak SGK’sı olmadan çalışan insanlar biz kredi çekemeyecek miyiz siye sormaya başlıyorlar. Bizlerde derdinize derman olabilmek adına ve sizlere yol göstermek adına bu yazıyı derlemi olduk. Az sonra sizler ile paylaşacağımız bilgiler ışığında kredi çekme olayını daha da iyi bir şekilde anlayabileceksiniz.

UYARI İŞÇİ HAKLARI

Sevgili okurlarımız, en büyük işçi haklarında  birisi de sigortadır. Bu uyarıyı yapmadan yazımıza geçmek istemedim. Çünkü bu haklar kolay kazanılmamıştır. Sigorta bir insanın geleceğe dair en büyük garantisidir. Sadece sizin değil ailenizin de garantisidir. Siz siz olun sigorta hakkınızı isteyin. Osmanlı devletinde bile ilk olarak Zonguldak kömür işletmelerinde işçi hakları verilmiş. Bu zamanda ise bu hakkı alamamanız çok acı bir durum olsa gerek.

SİGORTASIZ KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Kredi almanın en basit ve kolay yolu deminde dediğim gibi bankaya gelir belgesi sunmaktan geçiyor. Bankaya gelir belgesi sunduğunuz zaman bu gelire göre bir kredi limiti belirlenir. Ama siz şuan belge sunamıyorsunuz. Daha doğrusu gelirinizi belgelendiremiyorsunuz. Bu durumda da sigortasız kredi çekebilir miyim diye soru soruyorsunuz. Bunun cevabı evet. Bazı şekillerde ve durumlarda kredi çekebilirsiniz. Dilerseniz bu şartları da açıklayalım.

KREDİ İÇİN BANKAYA GAYRİMENKUL VEYA KEFİL SUNMAK

Kredi istiyorsunuz. Ama sigortanız yok. Ama eviniz var. Ayrıca ufak bir arsanız ve işlek bir yerde de dükkanınız var. Sizlerde gayrimenkullerinizi teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Örneğin dükkanınızın değeri 200 bin liradır. Sizlerde dükkanınızı bankaya teminat olarak sundunuz. Bu durumda teminatınızın ayrısı kadar yani 100 bin lira kadar kredi alabilirsiniz. Aman siz siz olun ödemelerinizi aksatmayın. Yoksa banka dükkanınızı satışa çıkaracaktır. Ona göre.

Kredi alabilmek için bir diğer husus ise bankaya sağlam kefil sunmaktır. Bu kefilin kredi sicilinin temiz olması gerekir. Kredi notununda yükse olması şarttır. Ayrıca Gelirinin de sizin talep ettiğiniz krediyi karşılaması gerekir. Yüksek gelirli birisinin olması gerekiyor anlayacağınız. Bu kişinin kefil olmasıyla kredi alırsınız. Ama ödemenizi aksatırsanız veya yapmazsanız kefilinizin maaşına yada evine haciz gelir. Sizlerde kefilinizin yüzünü kara çıkarmamak için ödemelerinizi zamanında ve gününde yapın.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR YOK MU?

Gelir Belgesiz kredi bankalar var elbette. Bu bankalarda sağlam kredi notu şartı ararlar. Kredi notunuz çok yüksektir. Kredi istihbaratınızda da bir sıkıntı çıkmazsa çok yüksek limitli olmasa da kredi alabilirsiniz. Ama son söz bankada olduğu için sizlerin başvurunuzu red etme veya gelir belgesi isteme hakkının da olduğunu unutmayınız. BU bankaları kaba taslak sayacak olursak; QNB Finansbank, Denizbank, Bankpozitif, Odeabank, Garanti Bankası.

Sizlerde kredi istiyorsanız şansınız  bu bankalarda ararsanız sizlerin de lehine olacaktır. Gittiğiniz zaman durumunuzu açıklayın. Gelirinizi belgelendiremediğinizi belirtin. Dediğim gibi bu bankalar ile kredi alabilmeniz çok daha kolaydır.

KOSGEB HİBE KREDİLERİ

Başvuru yapabilecğiniz bir diğer ise KOSGEB dir. Kosgeb ile toplamda bir ay içerisinde 50 bin lira hibe kredi talebinde 100 bin lirada faizsiz ve 60 ay ödemeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken  kosgeb eğitimlerine katılma. ardından da proje sunmak. Az biraz teferruatlı olsa da kendinizi kabul ettirirseniz karşılıksız kredi alabilirsiniz. Dilerseniz BURADAN KOSGEB HİBE KREDİ NASIL ALINIR? konulu yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Saygıdeğer okurlarımız, sizler için sigortasız kredi çekilebilir mi? konusuna değinmeye çalıştık. Umarım ki Sizler için de faydalı bir yazı olmuştur. Sizlerde ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bizlerden şimdilik bu kadar. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konulardan oluşan galerimizi de inceleyebilirsiniz. Yeni bir kredi haberinde buluşuncayadek hoşça kalın..

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi notu sorgulama kredi notumu nasıl öğrenirim işte tüm ayrıntılar

Beyaz Eşya Alacağım Banka kartına taksit yapılıyor mu?

Miniklerin Artısı Ziraat’te Kampanyası Birikim Fırsatı

BankPozitif Dosya Masrafsız 36 Ay Vadeli 50.000 TL

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.